0
back
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia 1,8 20V - hodnocení majitele po třech letech

category of topic classification: česká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 13:58, RE: Tak to potom jo
anonym posted by:
Ty závady, které tady autor popisuje, jsou pro Oktávku typické. Ale jsou to celkem drobnosti, vemete-li do úvahy, že je to dneska již desetileté auto. U těch stěračů většinou stačí ten mechanizmus jednou za 3 roky trošku promazat. Neříkám, že Oktávka je bůhvíjak spolehlivé auto, sám ji vlastním, ale pokud budu srovnávat s P307, který máme ve firmě (cca 4 roky starý) , tak Oktávka je na tom se spolehlivostí o několik řádů lépe.
Tomuto se rika rozumny nazor.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:05, RE: bez předmětu
David V posted by:
No dyť jo (4511-2512)/2=999,5 takže metr přesah vepředu i vzadu.
Kdysi mě udivil fakt, že Opel Kadett má větší rozvor než Octa I....
Rozvor se meri od stredu kol, takze matematika je v tomto pripade sice neomylna lec nepresna :D ale kazdopadne skvely postrech, jenze ty metrovy presahy mam na aute v tomhle pripade i ja :D (4687 - 2700)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:08, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Naprostý souhlas, taky mám P 406 HDI kombi - dá se definovat
jako spolehlivé, prostorné a hlavně pohodlné auto, což se o koktávě říct nedá. Ale je fakt, že 406 je o třídu výš a je to vidět na první pohled i cítit při jízdě.....Škoda - škoda mluvit
Jenze, to ze je 406 pripadne jina velka auta vyrazne vetsi a prostornejsi ceskymu Frantikovi v Ochcave nevysvetlis, protoze ochcava je prece super velka kara, ma to kliiimu, hliny a tahne vocpodu, a jestli potrebujes vetsi prostor, tak jsi debil, protoze vochcava je prece to nejvetsi.. ne? ;)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:15, RE: Horolezec-29 / Mám úplně stejné auto ve stejné motorizaci
anonym posted by:
Tak já předpokládám, že než si něco koupím, že si vyzkouším. Já měl Octavii nejdříve jako služební, tam se mi tak zalíbila (hlavně kvůli pohodlí a veliksoti kufru) že jsem jako rodinné auto pořídil Octavii i soukromě. No a nezklamal jsem se, měl jsme možná to "štěstí na kus". Před koupí jsem nechal udělat daignostiku závad (VAG), auto si řádně projel (40 km a část i po dálnici), prostě vše to, co by měl udělat každý před jakoukoliv koupí.
A když bazarník řekne "nejde to" tak jít zkrátka jinam -...
Clanek popisuje realnou zkusenost s realnym vozem. V cem hani auto, kdyz popisuje realitu? Takze jinymi slovy, kdyz ma nekdo se stejnym typem vozu problemy a vy je nemate, znamena to pro Vas, ze ten clovek lze, ze vam nadava na auto a hani ho. Typicky nazor Frantika s Ochcavou, jakmile mu nekdo sahne na klenoty... Ach jo...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:20, RE: Tak to potom jo
David V posted by:
Já? Blázen? A proč? Že bych chtěl před zásahem a po zásahu do motoru vědět, co mi tam přibylo? Bez měření to nemohl dělat nikdo solidní. Zaplatil jsi za to, že se Ti subjektivně teď jezdí líp?
U turbomotoru se dá určitě nějaká ta kilowata nahnat - zvedne se plnicí tlak a tomu se odpovídajícím způsobem může přidat palivo, takže netvrdím, že Tě někdo okradl, ale bez měření bych do toho nikdy nešel.
nedělal mi to odborný tuning servis. Dělal mi to velmi dobrý známý v jeho servisu.. má na to certifikát.... po zákroku změřil jen výkon... maximálku určil podle tabulek. Motor má o poznání lepší zrychlení a víc táhne nežli před tím.... jinak maximálku jsem opravdu nezkoušel
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:20, RE: Po 10 letech 90 tis.
anonym posted by:
Jestlize auto po 10 letech ma 90 tis, to by znamenalo min nez 10 na rok. Nabizeji se jen dve moznosti a.) auto jezdilo jen svatecne a pak by melo byt ve vynikajicim stavu, nebo moznost b.) auto ma svinsky stazeny tachometr a pak bude nejspis v dezolatnim stavu. Ktera odpoved je asi spravna ?
Tak nejak, nicmene je jeste jedna moznost:
Radeji auto od Taxikare s 300 tis. km kde budou vychytany mouchy a z pravidla po tech km uz s polovinou veci vymenenych, nez auto po dedeckovi, ktere stalo celorocne u baraku a na vylet s tim deda vyjel jednou tydne do mistniho kostela. Duvodu je spousta.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:21, RE: Tak to potom jo
Miky posted by:
Takovym frajirkum, co machrujou s octou rad ukazuji zada (162 kW) Nemachruj sasku... Neslusi ti to, lesti si svoji ochcavu a priznej, ze to neni az tak super jak kara jak si myslis...
Jdi do prdele čuráku.... jdi si srát ty svoje sračky někomu jinýmu a někam jinam......
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:24, RE: bez předmětu
Miky posted by:
Jenze, to ze je 406 pripadne jina velka auta vyrazne vetsi a prostornejsi ceskymu Frantikovi v Ochcave nevysvetlis, protoze ochcava je prece super velka kara, ma to kliiimu, hliny a tahne vocpodu, a jestli potrebujes vetsi prostor, tak jsi debil, protoze vochcava je prece to nejvetsi.. ne? ;)
Slyšeli jsme slovo kreténa.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:27, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Hoši, 1,8T 110kW bez problémů 240 jede. S 1,8T jsem najezdil 240tisíc vím to. Krásnej motor dobrý auto. Nazdar.
Souhlasím
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 14:50, Masox
Teda ať se na mě autor nezlobí, ale po takovémhle výčtu závad, navíc způsobených diletantismem a nestydím se říct vychcaností výrobce, dát autu 2ku za spolehlivost a ještě si spokojeně chrochtat, to už chce opravdu hodně silnou intoxikaci a žaludek z nerez plechu
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 15:16, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Hoši, 1,8T 110kW bez problémů 240 jede. S 1,8T jsem najezdil 240tisíc vím to. Krásnej motor dobrý auto. Nazdar.
motor 1.8 T je o třídu výš než zbytek auta
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 15:17, RE: Horolezec-29 / Mám úplně stejné auto ve stejné motorizaci
anonym posted by:
Máme: prostředního Focuse (né toho starého ani toho nejnovějšího, zkrátka toho mezi v TDI a měli jsme i Peugeota 405 combi HDI (6 let starého). Do Octavie 1.8 20V SLX jsme v servisech NIKDY nenacpali tolik peněz, jako u předchozích typů vozů. Nemám důvod Vám nevěřit, ale Octavia patří mezi nejlevnější vozy na údržbu. Polovinu věcí se do konce dá udělat doma v garáži. U Peugeota ani Forda to je mnohem horší. Zkuste to..
V současné době žádný prostřední Focus není. Generace byly jen 2 a obě už jsou po faceliftu (takže podle vaší logiky 4 verze) - stále ale jaksi postrádám prostředek v sudých číslech.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 15:19,
Nabízím ze své Octavie 4 x el. okna - kdo si přemontuje a namontuje mi ze své ruční stahování, jde o typ z roku 2999. Jsem z Prahy . tel. 728336386
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 15:20, RE: Horolezec-29 / Mám úplně stejné auto ve stejné motorizaci
anonym posted by:
Máme: prostředního Focuse (né toho starého ani toho nejnovějšího, zkrátka toho mezi v TDI a měli jsme i Peugeota 405 combi HDI (6 let starého). Do Octavie 1.8 20V SLX jsme v servisech NIKDY nenacpali tolik peněz, jako u předchozích typů vozů. Nemám důvod Vám nevěřit, ale Octavia patří mezi nejlevnější vozy na údržbu. Polovinu věcí se do konce dá udělat doma v garáži. U Peugeota ani Forda to je mnohem horší. Zkuste to..
Stejně tak je dosti alibistické označení motorizace Fordu jako TDI. Byly TDDi a TDCi a mezi nimi je sakra rozdíl.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 15:51, RE: bez předmětuP406?
anonym posted by:
Myslím, že by se pánové od Peugeotu urazili, když by slyšeli, že tady někdo srovnává jejich "koráb" s Oktávkou:))), oni si určitě mysleli navíc...a vidíte, přesto to jde.
Kamarad, co se mi stara o Octavii, ted presel z VW k Citroenum - kvuli dojizdeni. Byl jsem ted u nej na pravedelne prohlidce. On mi snad 3x dekoval, ze ma zase sanci neco delat na nomalnim aute - francouzi jsou 'o nicom', jak rikal. Dle jeho slov: motor maji jako hroudu masla...samy olej a nikdo nevi, odkud to tece. Kdyz jsem slysel jeho kolegy u prace nadavat, byl jsem nakonec za tu svou oktavku rad.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 16:02, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Nabízím ze své Octavie 4 x el. okna - kdo si přemontuje a namontuje mi ze své ruční stahování, jde o typ z roku 2999. Jsem z Prahy . tel. 728336386
Každému kdo má ojetou(možná i novou) oktávku bych přál aspoň půl roku do ruky dostat nějaké japonské auto.Pak by už neřešily tyto "malé" závady a ještě by nepsali po tolika závadách jak jsou s oktávií spokojeni.Japonci jsou kvalitativně proti škodovce na jiné planetě.Mluvím z vlastní zkušenosti.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 16:13, Ubohý
anonym posted by:
Nabízím ze své Octavie 4 x el. okna - kdo si přemontuje a namontuje mi ze své ruční stahování, jde o typ z roku 2999. Jsem z Prahy . tel. 728336386
Tak jsem se po přečtení celé diskuze zase o něco víc přesvědčil,jací jste vy Octávkáři ubožáci a přesvědčuju se o tom čím dál víc i na svých cestách po ČR.Takovouhle výměnu názorů,napadání se vzájemně a povyšování se,urážky,zkrátka mazec,tohle jsem nečetl na žádným jiným foru k recenzi vozu!Nevypovídá to o vašich povahách,Octávkáři??Že si musíte pořád něco dokazovat nad ostatníma,jak na silnici,tak na netu?Sám jsem automechanik,naspravoval jsem se kvanta vozů,v aut.i neaut.servisecha můžu klidně říct,že Octa.není žádnej zázrak,ani žádnej extra vrak!Má jen svý bolesti,který jsou celkem v poho opravitelný,za rozumný prachy,jen musíte vědět,komu to dát do opravy a kde shánět díly!Spíš vidím problém v pořizovací ceně Octy.a tu cenu si děláte vy sami Octavkáři pobláznění.Tohle auto je prostě IN v ČR,každej ho musí mít,stejně jako Passaty a Golfy a přitom jsou na trhu lepší a levnější auta!Ale tohle je váš problém,ve kterým se budete plácat vy,protože já si tenhle vůz zaručeně nikdy nekoupím.Tak velkej problém bych v Octě.neviděl,ten problém je spíš v tom mezičlánkem mezi volantem a sedadlem,tedy ve vás,milí uživatelé a hrdí majitelé Octávií!(Nechci házet všechny do jednoho pytle,samozřejmně jsou i světlé vyjímky,ale když předjedu na dálnici Octu.tak vím,že mě to vzápětí musí oplatit,protože Octy se předjíždět nesmějí,oni jsou někdo!!No a když neoplácí,tak je to důchodce,nebo mladá slečna!Sorry,ale je to tak!!)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 16:28, PROBER SE
anonym posted by:
Ty tu vochcu máš v garáži. Ve snu. Když sedíš v lavici někde na učňáku. To se pozná podle toho jak a co píšeš. Asi si o tom hodně vykládáš s ostatníma kámošema že? A pak vznikají takový bludy no. Ale jinak sorry, určitě jednou vyrosteš, a třeba i dostaneš rozum, a třeba si i nějakou vohrklou koktu koupíš no.
Tak by mě zajímalo a taky jsem to nikde výše neviděl co stojí v garáži tobě???Atakuješ tady ať už maldíka, nebo staršího muže a sám se nepochlubíš.Ale o to tady nejde....myslím že to je recenze na Oktávku a ne chvástání kdo co má atd.Jinak by tě možná třeba zajímalo, že 1,8 20V je opravdu motor, který je znám vysokou spotřebou a určitě to není úměrné výkonu....najel jsem s ní asi 20 000 km za 2 měsíce a opravdu bych si ho nekoupil ani kdyby stálo pár švestek.Něco jiného je 1,8 20V Turbo ...... sice spotřeba při šlapkání na plyn jde taky do závratných hodnot, ale spolehlivost a poměr výkonu a spotřeby je přijatelný.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 16:43, RE: Po 10 letech 90 tis.
Miky posted by:
Tak nejak, nicmene je jeste jedna moznost:
Radeji auto od Taxikare s 300 tis. km kde budou vychytany mouchy a z pravidla po tech km uz s polovinou veci vymenenych, nez auto po dedeckovi, ktere stalo celorocne u baraku a na vylet s tim deda vyjel jednou tydne do mistniho kostela. Duvodu je spousta.
děda by si asi nekupoval na ježdění do kostela Oktávku s 1.8 20V....

Není nemožné, aby tak staré auto mělo tak málo kilometrů. Ale úpřimně, komu by jste takový vůz prodali vy? Nejdřív snad rodině nebo známým.
V bazaru by vám už principialně nevěřili, protože by si taky mysleli že se je snažíte očůrat...
No a vzhledek k stavu v jakém to auto je - nevím, naši mají 11 let staré Punto, sloužilo jako rodinný vůz, poslední 3-4 roky už s ním máme jenom jezdí po městě a táta s ním vozil dřevo od dědu do krbu, ale žádné problémy s ním nejsou. A taky má najeto jenom něco kolem 120tis.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.05.2008 17:24, RE: Ubohý
anonym posted by:
Tak jsem se po přečtení celé diskuze zase o něco víc přesvědčil,jací jste vy Octávkáři ubožáci a přesvědčuju se o tom čím dál víc i na svých cestách po ČR.Takovouhle výměnu názorů,napadání se vzájemně a povyšování se,urážky,zkrátka mazec,tohle jsem nečetl na žádným jiným foru k recenzi vozu!Nevypovídá to o vašich povahách,Octávkáři??Že si musíte pořád něco dokazovat nad ostatníma,jak na silnici,tak na netu?Sám jsem automechanik,naspravoval jsem se kvanta vozů,v aut.i neaut.servisecha můžu klidně...
Pod každé Tvé slovo se podepíši.Jsem za volantem velkého auta každý den.Horší lidi a horší řidiče než v těch pos........ných škodovkách nenajdeš.Prasata,arogantní a hnusní.Důležité poučení po x letech za volantem.NIKDY nehledej ve škodovce řidiče.Žádný opravdový řidič nikdy škodovkou nejezdí.
respond
  1 ... 4 5 6 7




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.