0
back
 

diskuze k tématu: Co říkáte na kvalitu vozů Renault?

category of topic classification: francouzská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 02.03.2007 14:30, RE: koupe ojeteho MEGANA 2
pavel posted by:
rekne mi nekdo zda koupit nebo ne chci koupit megana r.v 2004 asi v 1,6benzin nebo v dieslu.. jsou nejake velke problemy s provozem. na co si dat pozor pri koupi diky
Jak uz jsem zminil, mam 1.5 DCI v kombiku a motor je to dobry, pokud tedy nejsi zavodnik. Je to spis na takove klidnejsi jezdeni, ale je tam 100 koni, tak to zase takova bida neni.
Zalezi na tom, na co jsi zvykly.
Po zkusenosti uz bych asi Megana nechtel, nemel jsem zadne vetsi problemy, ale ty pazvuky z interieru jsou priserne ... skocil jsem do toho z Fabie a tam bylo v kabine uplne ticho /mel jsem asi stesti na kus, protoze sluzebni Fabie je otresna/.
Zalezi taky kolik najezdis za rok, asi by se diesel vyplatil az tak od 20 tis. / rok.
Jeste jsem zapomnel, razeni je dost nepresne, jak rikam .. zalezi cim jsi jezdil a na co jsi zvykly.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 05.03.2007 19:07, RE: bez předmětu
Riccardo posted by:
To je těžké říct. U každé automobilky se střídají dobré a špatné období, ve kterých produkují lepší nebo horší kvalitu napříč celou modelovou řadou. Třeba Citroen a Peugeot měl černé období, poznamenané mnoha stávkami a sociálními nepokoji a to se odrazilo i ve výrobě. Ale už se pomalu z toho začíná vzpamatovávat. Vždycky je dobré sledovat tyto trendy a "svézt se na vlně" - tj využít momentální dobré konstalace. Bohužel u Renaultu si netroufnu říct, jestli je právě teď na té dobré vlně, ale tuš...
At si říká každý co chce, ale Renault je jedna z neporuchovějších značek, hlavně Laguny a Megany to je katastrofa, samozřejmě se najdou někteří, kteří mě budou oponovat, někdo třeba má jen dobré zkušenosti se značkou Renault, proč by ne, ale podle mě je Renault hrůza! Co se týče technické stránky, drahých náhradních dílů, poruchovosti.
Sou lepší značky:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 06.03.2007 22:52, Všem germáncům
Všichni tady nadáváte na francouze, otec má 206 HDI, výborný motor, brzdy atd... Vše funguje jak má. Známej si koupil superba, a jako druhý auto do rodiny Fabii 1.4 16V.Najeto cca 5 tis. km. Má to jako druhé auto pro syna. Jednou jsme s tím vyjeli, aby se dobila baterka, když jsme ujeli asi 20 km začla škubat a nešla do otáček. Hlásilo to chybu motoru. Když jsme dojeli domu, najednou se to spravilo... Za týden s tím jel znovu, a opět to samé. Za chvíli to zase fungovalo. Vždy, když to nahlásilo poruchu, tak zrovna pršelo. Z toho vyplývá, klidně si kupujte ty německý auta, ale nejzditě s nimi v dešti, pokud nechcete platit drahou odtahovku. Tak nazdar!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 07.03.2007 13:22, RE: bez předmětu
petr posted by:
At si říká každý co chce, ale Renault je jedna z neporuchovějších značek, hlavně Laguny a Megany to je katastrofa, samozřejmě se najdou někteří, kteří mě budou oponovat, někdo třeba má jen dobré zkušenosti se značkou Renault, proč by ne, ale podle mě je Renault hrůza! Co se týče technické stránky, drahých náhradních dílů, poruchovosti.
Sou lepší značky:)
Pekne , ale nic jsem se od tebe nedozvedel, jen ze Renault je spatna znacka. O.K. taky nazor .. a co je tedy dobre ??
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 07.03.2007 23:10, RE: bez předmětu
Riccardo posted by:
To je těžké říct. U každé automobilky se střídají dobré a špatné období, ve kterých produkují lepší nebo horší kvalitu napříč celou modelovou řadou. Třeba Citroen a Peugeot měl černé období, poznamenané mnoha stávkami a sociálními nepokoji a to se odrazilo i ve výrobě. Ale už se pomalu z toho začíná vzpamatovávat. Vždycky je dobré sledovat tyto trendy a "svézt se na vlně" - tj využít momentální dobré konstalace. Bohužel u Renaultu si netroufnu říct, jestli je právě teď na té dobré vlně, ale tuš...
Mám 6 let megana teď má najeto 97 000 a absolutně žádné problémy s ním nejsou.Výměna posl.dílu výfuku..normál,destičky a kotouče též,toť vše a vloni při 90000 pro jistotu rozv.řemen.Auto je zcela bezproblémové.Značek jsem měl víc a nejhorší,přesto,že designově na ně nedám dopustit byla značka Fiat a naopak mile mne překvapilo Daewoo,ale bohužel u těchto značek je to často o náhodě,jaký kousek člověk chytne.Renaultů bych se ,ale vůbec nebál.Osobně si myslím,že v kvalitě je až moc démonizovaný VW a s ním související škodovka,švagr pracuje ve značkovém servisu a často vykládá co je tam za problémy...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 07.03.2007 23:27, Na špici
Renaulty vždycky byli a budou na špici.......od konce.
(Renault Laguna the best car TÜV report)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 08.03.2007 09:11, RE: Na špici
Karlos posted by:
Renaulty vždycky byli a budou na špici.......od konce.
(Renault Laguna the best car TÜV report)
Renclů sem pár měl a eště dva provozuji. Tak Scénic co mi ukradly pro třech letech supr kára 1.6 benzín špica motor, vééélká spokojenost bez závad, otázka je jak bych byl nadšenej kdybych ho měl dýl. R25 když se dala do kupy tak drží, ale motot 2.2 rachtá (vačky) docela častý problém, Safrane drahý díly ale s 3litrem v bénálu docela žihadlo. R19 úžasnej prostor (u safrana a 25 je místa že se tam člověk může zabloudit) a zatim jede ale taky je jak nový., Jinak renault je francouz za spolehlivé auta to nepovažuju a co se týče spolehlivosti tak mám 3 japonce a dal bych za ně krk. Za nehorší co rencl v poslední době udělal mi příde Laguna to sou sračky, že to nejni možný, to bych nechtěl ani zadarmo, Laguna II generace uspchaný poruchoví, no děs. Začátek výroby meganů taky žádný zázraky nebyly, ale zase oceňuji bezpečnost, pohodlí a výbavu. Renault pro mě rozhodně nejni spolehlivé auto, od toho mám dvě toyoty a jednoho nissana.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 08.03.2007 16:38, RE: Radši ne
Falco posted by:
Ne že by jsem byl úplným odpůrcem, ale nějak mně design Renaultu nyní neuchvacuje a zvěsti o spolehlivost a nákradních dílech jsou celkem šílené a jak se říká na každém šprochu je pravdy ...., takže pro mě by byl aletrnativní volbou Fiat.
Fiat ??????? )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Ten se Renckovi nemůže podívat ani do výfuku !
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 03:30, RE: Na špici
Karlos posted by:
Renaulty vždycky byli a budou na špici.......od konce.
(Renault Laguna the best car TÜV report)
Cestou cca.100km jsem potkal tři nepojizdné auta z otevřenou kapotou.Dva megany a jedna 25.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 11.03.2007 21:43, RE: bez předmětu
fresh posted by:
v žádném případě nesouhlasím, dle mé zkušenosti je ford velký držák a jedna z mála amerických automobilek vyrábějících kvalitní auta za bezkonkurenční ceny, zkuste třeba srovnat náklady za náhradní díly a opravy u forda a pak u těch slavných francouzů
Zkus si vyměnit u Forda třeba blatník bez sekáče a autogenu.Myslím že hodně Fordy hodně reznou.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 12.03.2007 23:32, RE: bez předmětu
Zdenek posted by:
Nemáte někdo zkušenost s topením u Laguny r.v.97, benzín 2,0
Vůbec mi netopí, údajně trpí na zanášení radiátoru topení, ale při výměně se prý musí oddělat celá palubka, tak bych rád získal nějaké informace.
Díky
Mam Lagunu I 98 s klimou. Topeni je opravdu problem uz jsem ho menil 2x. Jak pise kniha JAK NA TO pokud je model vybaven klimou sverte vymenu servisu. Samozrejme to jde udelat doma na dvorku dokonce pedaly jsou tak sikovne , ze staci odpojit trubky a radiator vysunout a nevadi . V Renaultu mi ho nabizeli neco pres 4tis. a bezne okolo 2tisic a je to ten samy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 17.03.2007 08:42, RE: Renault,nebrat
Radim posted by:
Dobry vecer,mam maly autoservis a z vlastni skusenosti musim rict,ze nejhorsi auta jsou prave Renaulty.Jak provedenim,tak zpracovanim karoserie i interieru.Oprava techto vozu vzdy zabere vice casu.Je to proste francouz!I statistiky udavaji,ze nejhorsi francouzke auto jeRENAULT,pak v tesnem zavesu je Peugot.Proste francouze NEBRAT!!!!!!
Buď nebrat, nebo ho vlastnit jen 3 roky a rychle s ním pryč.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 18.03.2007 20:59, RE: Renault,nebrat
anonym posted by:
Buď nebrat, nebo ho vlastnit jen 3 roky a rychle s ním pryč.
Bohužel musím konstatovat, že Renault stojí za PRD. Mám megane grantour 1,6. R.v. 2005. Pořád nějaké problémy. Drnčení celého auta. Ten pas u spolujezdce jsem vyřešil podlepením kouskem koberce. Palubku jsem vyklínkoval kouskami PVC. Po 32 tis.km. přední tlumiče KO.Přední čepyKO. v průběhu opravy klimy, výměna zadního skla, oprava roletky v zadních dveřích, oprava motoru-auto při startování vydávalo hrozné zvuky. vrzání sedačky. Ale ty pazvuky palubky jsou nejhorší(několikrát na reklamaci řešeno,jeden hrozný zvuk zmizel,ale tři menší se objevili). Asi jsem opravdu chytl ten kus který vyrobyli před koncem směny. Kámoš má 8 let starého Passata a musím BOHUŽEL konstatovat, že tam je ticho.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.03.2007 15:44, RE: Renault,nebrat
kulich posted by:
Bohužel musím konstatovat, že Renault stojí za PRD. Mám megane grantour 1,6. R.v. 2005. Pořád nějaké problémy. Drnčení celého auta. Ten pas u spolujezdce jsem vyřešil podlepením kouskem koberce. Palubku jsem vyklínkoval kouskami PVC. Po 32 tis.km. přední tlumiče KO.Přední čepyKO. v průběhu opravy klimy, výměna zadního skla, oprava roletky v zadních dveřích, oprava motoru-auto při startování vydávalo hrozné zvuky. vrzání sedačky. Ale ty pazvuky palubky jsou nejhorší(několikrát na reklamaci řešen...
Myslím, že znak na kapotě Renaultů vystihuje naprosto přesně, jak kvalitní to jsou auta. Nechci tady přeceňovat německé vozy na úkor francouzských, ale jedno je jisté. Třebaže jsou Francouzi odvážnější v designu, tak to většinou podělají řekněme "netradičním" konstrukčním řešením, přemírou elektroniky a ledabylým zpracováním. Navíc to, že se některé modely montují třeba v Turecku nebo Rumunsku asi taky na kvalitě a image příliš nepřidá. Jediný frantík, kterému bych snad někdy dal důvěru, je Peugeot, protože se nesnaží za každou cenu experimentovat.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 22.03.2007 13:48, Renaulty
jsou jak škoda kolem roku 1993, používáme Lagunu 99 a v rodině je Mégane kombi 03. Pořád něco odchází - hlavně elektrika a podvozek. Ještě že sami vlastníme Passata 99....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 23.03.2007 10:09, RE: svatá trpělivost
mojmír posted by:
Zdravím
Já jsem si kopil v 1997 meg I classic. Prodal jsem jej v v 2003 po najetí 245 tis. Bylo to velice pohodlné a myslím, že i prostorné vozidlo. Vzhledem k tomu, že jsem celou dobu vše servisoval ve značkovém servise. mohu potvrdit předraženost. ( to zde nepíši o tom, že mi ve značkovém servise namontovali noname kotouče a destičky). Závad se objevila celá řada. Některé mi připadaly dost kuriózní, zejména, když se opakovaly. 4x mi praskl litinový zběrač vyfukového potrubí. Vždy ve stejném mí...
Chlape klobouk dolů před tvojí trpělivostí. To sis pořád říkal že už ty průsery přestanou nebo jsi takový flegmatik? Taková popelnice by letěla z baráku třeba v půli leasingu ať to stojí co to stojí. Na to je život sakra krátký aby nás sraly ještě auta.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 25.03.2007 08:11, RE: bez předmětu
David posted by:
Ja se brutálně rozmlátil ve Favoritu a taky nic. Je to otázka štěstí. Každopádně se říká, že euro Ncap není tak objektivní. Jinak vzhled Renaultu se me libil v 80. letech. Dneska je snaha se odlisit, ktera se dari, bohuzel memu oku se ani trochu nezamlouvá. v Renaultu jsem sem tam jel, co mě vadilo byla nepohodlná, měkká sedadla ve kterých člověka bolí záda. Palubní deska vypadala jak z loganu, ať to byla Thalia nebo Laguna:) čim to asi bude. Frantíci palubky nikdy neuměli. Jinak bylo ve vozech...
Tak to jsem se pobavil )))
Co na tohle rici ??? , Snad jen to ze ty nemecke casopisy jsou urcitre objektivni ! )))
viz : bezpečnost. Ta je u Renaultů vynášena do oblak, ale ve skutečnosti je průměrná jako u jiných značek. Reklama která ukazuje svůj X počet modelů s pěti hvězdickama je neobjektivní (psali to ve všech Německých moto časopisech
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 25.03.2007 21:49, LAGUNA
))) posted by:
Tak to jsem se pobavil )))
Co na tohle rici ??? , Snad jen to ze ty nemecke casopisy jsou urcitre objektivni ! )))
viz : bezpečnost. Ta je u Renaultů vynášena do oblak, ale ve skutečnosti je průměrná jako u jiných značek. Reklama která ukazuje svůj X počet modelů s pěti hvězdickama je neobjektivní (psali to ve všech Německých moto časopisech
Prvni RENAULT
LAGUNA 2.0 8V RXE - vim ze byla bourana, ale zkusil jsem to. Problemy se svetly a pak i pojistkou skrini, pak nejaky lozisko a poloosa, myslim, ze jsem koupil nalitanou mrtku. prazskej bazar.
LAGUNA 2.0 16V 2000 - plna palba, privezl jsem ji RENAULTU z Francie, mela najeto 100.000km a mela servisku, udelal jsem rozvody. Super, bez jediny zavady, jenom jezdim.
ted mam objednano novou LAGUNA GRANDTOUR 2.0 dCi 150k výbava DYMAMIK a uz se tesim, myslim, jak tu lidi pisou, kdo se o to stara a nemame nejakou rozstrelenou, jako ja tu prvni, tak bude v poho.
Lidi co tu pisou, ze jsou to mrtky, tak maji ojetiny s pretocenyma tachometrama. A co se tyce nemeckych aut, tak uz to neni co to byvalo, nejsou spatny, ale taky zadny super zazrak v porovnani s konkurenci a je to akorat predrazeny.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.03.2007 10:00, RE: Kavalita renaultu
mini posted by:
Mám megana II 1.9 dCi asi půl roku, koupil jsem ho ojetý z D a kromě zadrhlejch stěračů problém nemám. Horší je to se servisem, který je nesmírně drahý. Měl jsem golfa IV a s tím byli vetší problémy. Jinak Megana ke koupi doporučuji, z mého pohledu je to kvalitní auto...
Reaguji na vlastní názor, Renaulta už nikdy v životě!!! Těď mám problém snad každej tejden hlavně s elektronikou a na servis jde skoro celá moje výplata
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.03.2007 21:49, RE: Renault,nebrat
kulich posted by:
Bohužel musím konstatovat, že Renault stojí za PRD. Mám megane grantour 1,6. R.v. 2005. Pořád nějaké problémy. Drnčení celého auta. Ten pas u spolujezdce jsem vyřešil podlepením kouskem koberce. Palubku jsem vyklínkoval kouskami PVC. Po 32 tis.km. přední tlumiče KO.Přední čepyKO. v průběhu opravy klimy, výměna zadního skla, oprava roletky v zadních dveřích, oprava motoru-auto při startování vydávalo hrozné zvuky. vrzání sedačky. Ale ty pazvuky palubky jsou nejhorší(několikrát na reklamaci řešen...
To: Kulich
Taky mam Megana Grandtour, je to 1.5 DCI, 74 kW, r.v. 04. Musim jen souhlasit, uvnitr vse drnci. Mel jsem Fabii a tam bylo uplne ticho. Mam najeto 49 tis. km a zatim jsem menil jen brzdove desticky. To drnceni mne ale nedovoli jakykoliv pozitek z jizdy, je to hruza. Co je jeste hodne slabe je razeni - dlouhe a nepresne. Nejradsi bych to prodal, ale co koupit jineho .. chybama se clovek uci .. zase na druhou stranu, auto se mi designem exterieru moc libi, ale pozitek z jizdy proste chybi !! Ani spotreba 5.2 l / to nezachrani.
respond
  1 ... 8 9 10 ... 13




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.