0
back
 

diskuze k tématu: Škoda Octavia po dvou letech + foto z havárie

category of topic classification: česká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 22:17, RE: Slovo autora pojednání
kuko posted by:
nechápu, proč se do vás všichni ti Škodofilové tak navážejí, vždyť jste v recenzi Octávku uznal jako slušný vůz, se zastaralým motorem a drobnými chybami (které se najdou u každé značky). Cena v ČR je bohužel taková jaká je. Nemá cenu nad tím spiritizovat, když to lidi za takové ceny kupujou, nemá Škoda Auto důvod jí snížit. Já mám jednu krátkou zkušenost s 1.6MPI a víceméně s vámi souhlasím. Slušný vůz, motor celkem v pohodě (mám 1.4 takže to berte s rezervou), ale hodně papal, výhled vzad hod...
Taky nechápu to navážení a už vůbec ne tu mystiku okolo Oktávie, jsou lidi co ji považujou za něco výjimečného, přitom je to průměr.
Zastaralé TDI a spol nemá cenu komentovat, takové to auto je...
Spíš je to celé zajímavé z pohledu běžného českého šetřílka, dost čechů jsou přízemní konzervativní lidi s Bleskem v ruce, no a pak hurá do Lidlu v naší úžasné Oktávce Ta se mimochodem vlstnostma do "stylu" těchto lidí přesně trefuje, design??? de-co? kde? Jo tohle, to mě nezajímá, hlavně velký kufr a spotřeba pod 5 litrů
Ta neschopnost uznat realitu je až odzbrojující. Jednou jsem diskutoval s majitelem tohoto auta s 1.4 50KW na plyn, no zajímavé, názory uplně mimo realitu, třeba mi tvrdil, že nová Octavia je jen facelift staré a nebo, že víceprvkovou zadní nápavu už měla v podstatě stará Oktávie....
Co k tomu říct? pokud tyto perly vypouštějí z úst majitelé Octáviíí a jiných škodovek, tak se nedivím ani téhle diskuzi
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 22:45, RE: ix
anonym posted by:
Se spotřebou u O 1 jsem také na průměru kolem 4,8 a níž se určitě nedostanu i když jezdím velmi velmi slušně a hospodárě tak nejnižší minimum jsem měl 4,6 ale jinak jsem s O 1 spokojený. Najeto cca 80.000 km za 2 roky.
O1, rv 2002, 1,9 TDI 66 kW - dlouhodobá spotřeba 5,8 l /100 km (nechápu jak jezdí někdo kdo udává spotřebu pod 5 l.), jezdím svižně ale nezávodim, jinak má najeto 290 000 km a bez problémů (mam jí od začátku a např turbo původní, kamarád má silnější verzi a tomu ve 110 000 km odešlo - ale tam je prý jiné než u mé slabší verze), jsem spokojenej (z nespotřebních věcí se měnilo jen čidlo stavu oleje a plastový kryt vany).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 22:45, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Taky přispěji. Mám OCT I. motor TDI 81kw, kupovanou coby novou v roce 2001, najeto přes 400 tisíc. Nájezd stále mezi 50-70 tisíci ročně. Servis chodím po 15tisících, řeší se to co je nutné. Auto mě zatím nikdy nikde nenechalo. Stále pokračuji, samotnýho mě zajímá co to ještě snese s tímhle nájezdem. Detaily co se měnilo a z kolik nebudu rozebírat, pořád je to únosný stav.
Nebudu ani řešit drobnosti které se dělaly v rámci záruky. Když je o auto dobře postaráno a majitel se chová k němu slušně bu...
Dobrý večer.To vám takhle člověk přijde z odpolední,myslí si že si přečte něco duchaplného a ono zase Octavia!!!Nevím,měla by se redakce trochu zamyslet.Veškerá diskuze stejně sklouzne do sprostých výlevů diskutujících typu Vochcávka nebo jak to nazývají.Sám ji nemám,značka Škoda mi nikdy nic neříkala ale nikomu to necpu a nikoho neurážím.Pro někoho je to dobré auto tak to akceptuji.Sám vlastním nejmenovaný automobil 2,O 16V Turbo-SAAB to není!Jsem s ním spokojený.Žere cca 12 litrů a také to nikomu necpu.Tak se přestaňte hádat!Někdo rád to,druhý zase ono.Proto je tady tolik automobilek a tolik typů aut,aby nabídka vyhověla všem.Dobrou noc.Martin,Kolín
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 23:33, RE: pravda
anonym posted by:
Pravda je jiná: mám 4. rok verzi Octavie I - 1.8 20V a hodnotím to jako nejpoveděnejí auto z produkce Škoda. A ostatní značky? kam se na Škodu hrabou.
JSEM SPOKOJEN A TYTO ŘEČI MAJÍ JEN ZÁVISTIVCI, KTEŘÍ NA OCTAVII NIKDY MÍT NEBUDOU.
Horolezec-29
Debile, asi jsi nikdy nesedl do poradneho auta
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 23:34, Co proboha řešíte?
Vím jak zařídit, aby byla Octávie spolehlivá! Mě se na Octávii nikdy nic pokazilo, protože jsem si ji nikdy nekoupil a v dohledné době nekoupím. A to je recept na skvělej život. Skoda simply never and Osel forever!!! Idea's for live

Osel
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 23:44, RE: pravda
anonym posted by:
stahování oken, ty co nejsou elektrické
To je asi stejne relevantni jako pouze manualni klimatizace u nejmensiho BMW za pouhych 650tis. Ten sice v zakladu elektriku na okna ma, tim ale jeho vybava konci...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.05.2008 23:52, RE: Slovo autora pojednání
anonym posted by:
Taky nechápu to navážení a už vůbec ne tu mystiku okolo Oktávie, jsou lidi co ji považujou za něco výjimečného, přitom je to průměr.
Zastaralé TDI a spol nemá cenu komentovat, takové to auto je...
Spíš je to celé zajímavé z pohledu běžného českého šetřílka, dost čechů jsou přízemní konzervativní lidi s Bleskem v ruce, no a pak hurá do Lidlu v naší úžasné Oktávce Ta se mimochodem vlstnostma do "stylu" těchto lidí přesně trefuje, design??? de-co? kde? Jo tohle, to mě nezajímá, hlavně velký kuf...
Z vaseho prispevku vyplyva, ze jste mluvil s jednim a hned generalizujete, nejste lepsi nez ostatni... :o/
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 00:21, RE: Co proboha řešíte?
anonym posted by:
Vím jak zařídit, aby byla Octávie spolehlivá! Mě se na Octávii nikdy nic pokazilo, protože jsem si ji nikdy nekoupil a v dohledné době nekoupím. A to je recept na skvělej život. Skoda simply never and Osel forever!!! Idea's for live

Osel
Ojetá Fabia 1,4 MPI očima mechanika,koukám že ta redakce vážně potřebuje mokrý hadr na hlavu.Zítra bude zase 160 stupidních příspěvků typu Fóbie atd.Copak nechápou že jsou na světě také jiná auta než Golf,Octavia,Fabia a Focus?Po odchodu pana Vaculíka to tady nemá výšku...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 00:26, RE: oktávkáři bourají srad pořád, primitivní machři
anonym posted by:
sam tam jsem a mam tam opravdu hodne aut vcetne kritizovane Octavie a tohle tam nezazijete... Octavii bych si znova nekoupil, ale preci o ni dokazu napsat a vyzdvihnout dobre vlastnosti a to si myslim, ze udelal i tento autor... na m.a. mam i dalsi vozy, ktere prochazi zde velkuo kritikou a na m.a. nic a nebo bez nadavek a v pratelskem pojednani.. to je asi tim, ze zde je kazdy anonymni a bude si zde delat co chce..:(
Jaký je autor šofér a nátura by bylo podle internetu hodnotit poněkud ošemetné. Nadruhou stranu souhlasím s anonymem, že kde je Oktávka v naftě, lze s nějvětší pravděpodobností očekávat nějakou neplechu. Stejně jako od motorkáře či Golfu v černé barvě. Prostě jsou typické skupiny co nezklamou, to se na mě nezlobte.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 01:07, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Mně hlavně pobavilo trzení, že ložná plocha po sklopení zadních sedaček musí být rovná - ruku na srdce - kolikát to kdo využije (já za osm let ani jednou) ? Nebo ona firma kupuje zaměstancům Oktávku a místo hotelu je nechá spát v autě ?
Možná neberete stopařky......
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 02:36, RE: Slovo autora pojednání
anonym posted by:
Z vaseho prispevku vyplyva, ze jste mluvil s jednim a hned generalizujete, nejste lepsi nez ostatni... :o/
Je to trochu generalizace, to je pravda, ale takových lidí je zřejmě dost, jinak sem v předchozím příspěvku chtěl vypíchnout tu realitu militantních zastánců Oktávky.... to je vše.
Přijde mi to bizarní, kdyby někdo s takovým nasazením hájil nějaké opravdu výjimečné auto (třeba Merc E63 AMG, Maserati...) tak to beru, sice nemusím souhlasit, ale beru to...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 07:33, RE: Co proboha řešíte?
anonym posted by:
Ojetá Fabia 1,4 MPI očima mechanika,koukám že ta redakce vážně potřebuje mokrý hadr na hlavu.Zítra bude zase 160 stupidních příspěvků typu Fóbie atd.Copak nechápou že jsou na světě také jiná auta než Golf,Octavia,Fabia a Focus?Po odchodu pana Vaculíka to tady nemá výšku...
Já myslím, že odchodu psychopata Vaculíka lituje asi málokdo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 07:35, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Je to Koncern-Wagen cenovka. Zdá-li se vám Octavie drahá, zkuste si spočítat cenu nového Golfa .
Co asi tak píší němci ve svých recenzích? Ti zase nadávají, jak jsou Golfy drahé a že Octavia nabídne více prostoru a podobně kvalitní zpracování. Škodovka patří v Evropě mezi solidní automobilky. Co by tady psali čtenáři, kdyby se spojila Škodovka s Renaultem a vyráběla dnes pouze Logany jako je tomu v Rumunsku? Tím se nechci navážet do Dacie (fandím ji), ale musíte si to srovnat v hlavě a uvědomit si fakta. Pokud jste alespoň trochu uznalí, tak tady takové nesmysly o hromadě šrotu nemůžete psát.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 07:48, RE: Slovo autora pojednání
anonym posted by:
Taky nechápu to navážení a už vůbec ne tu mystiku okolo Oktávie, jsou lidi co ji považujou za něco výjimečného, přitom je to průměr.
Zastaralé TDI a spol nemá cenu komentovat, takové to auto je...
Spíš je to celé zajímavé z pohledu běžného českého šetřílka, dost čechů jsou přízemní konzervativní lidi s Bleskem v ruce, no a pak hurá do Lidlu v naší úžasné Oktávce Ta se mimochodem vlstnostma do "stylu" těchto lidí přesně trefuje, design??? de-co? kde? Jo tohle, to mě nezajímá, hlavně velký kuf...
"Taky nechápu to navážení a už vůbec ne tu mystiku okolo Oktávie, jsou lidi co ji považujou za něco výjimečného, přitom je to průměr."

Proč řešíte čím jezdí Vaši spoluobčané a co se jim líbí. Máte nějaký duševní problém ? Tož vyhledejte Chocholouška.

.



respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 07:50, RE: Proč si nekoupit Koktávii:
anonym posted by:
-přemrštěné ceny u nových vozů i u ojetin
-vysoké ceny za příplatkovou výbavu, která je mnohdy v této třídě u konkurence ve standardu
-drahý autorizovaný servis
-oblíbený terč pro čorkaře
-zoufalé TDI-PD motory
-jen o málo lepší podvozek než u předešlé generace ("přerostlý Golf")
- za kvalitu si musíte připlatit, taky už to není dávno stodvacítka
- to je pravda, ale jsou zde auta z bazarů, kde si můžete vybrat auto za 100 tis. v plné palbě!
- ceny jako u konkurence (srovnatelné konkurence)
- ano, kradou se, proto jsou lepší 20 let stará a orezlá auta jiných značek než Škoda!
- zoufalé?
- pokud se podíváte na podvozek I. a II. generace, jsou naprosto stejné - převzatý z VW Brouka, vývoj se asi od té doby úplně zastavil :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 08:08, RE: bez předmětu
anonym posted by:
konstatovani, ze neco drahe nebo nekde drahe neni zpozdilost, ale racionalita. ekonomicky je kravina davat za nejake zbozi nebo sluzbu vic nez ji mohu ziskat jinde ci jinak, byt je na tehle ekonomicke kravine zalozeny cely smysl snobstvi
Já bych neřek, že něco zbytečně přeplatit je snobství. Snobství je podle mě pořizování naprosto nepotřebných věcí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 08:11, RE: Proč si nekoupit Koktávii:
anonym posted by:
- za kvalitu si musíte připlatit, taky už to není dávno stodvacítka
- to je pravda, ale jsou zde auta z bazarů, kde si můžete vybrat auto za 100 tis. v plné palbě!
- ceny jako u konkurence (srovnatelné konkurence)
- ano, kradou se, proto jsou lepší 20 let stará a orezlá auta jiných značek než Škoda!
- zoufalé?
- pokud se podíváte na podvozek I. a II. generace, jsou naprosto stejné - převzatý z VW Brouka, vývoj se asi od té doby úplně zastavil :)
Je všeobecně známý fakt, že současné řada TDI-PD motorů se koncernu příliš nepovedla. Jejich jediné plus je nízká spotřeba, o kultuře chodu, turboefektu a celkové poruchovosti systému, který by potřeboval jiný typ oleje než např. turbo (z čehož pramení většina problémů s těmito motory) se příliš slov chvály napsat nedá. Doufám, že další generace turbodieselů s Common-railem bude mnohem lepší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 08:12, RE: pravda
anonym posted by:
Zvuku pri zavirani dveri?! Ty jses fakt trochu mimo... No nic, plečka BMW se jiste vyplati vic, to vrak neni ze? :o)
zvuk pri zavirani dveri naznacuje jak je kvalitne auto zpracovane... pokud je slyset rana kovova, tak to neznamena nic moc... to tim asi pisatel myslel a ja na to mam stejny nazor
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 08:19, RE: pravda
anonym posted by:
při dešti se na béžovém interieru tvoří fleky a ty zůstanou? to si děláš prdel nebo jak tomu mám rozumět? jestli neudržíš moč a pochčiješ si sedačku, není problém v autě ale v tobě.
ty ses asi hodne ubohej clovicek vid? to vypada, ze doma mas 120 a u ty se to nestavalo... ale tohle je jev uz od fabie, co ja si toho vsiml, ze pri desti se na sedackach a ve dverich tvori fleky... ovsem jeste jedno te omlouva - ze by jsi byl slepy skodovkar, ktery se mozna sam pochcava, ale spise kdyz to auto plati a nasledne servisuje?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 27.05.2008 08:21, RE: Co proboha řešíte?
anonym posted by:
Já myslím, že odchodu psychopata Vaculíka lituje asi málokdo.
Osel lituje. Nyní bude ještě více řádit proškodovácká propaganda! Vaculík občas nazval věci pravým jménem. Kam odešel? Do věčných lovišť nebo na plátekk BBB?

Osel
respond
  1 ... 8 9 10 ... 12




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.