0
back
 

diskuze k tématu: Pozor na podezřele levné vozy na zahraničních serverech

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 14:35, RE: To je snad vymyšlená kauza
anonym posted by:
Tohle je už roky tak profláknuté, že snad tento "případ" je jen modelově vymyšlený. Na mobile už asi 5 let visí varování BKA (Bundeskriminalamt) a od jisté doby totéž i v češtině. Psalo se o tom už na každém motoristickém serveru.
Žasnu, že by hlupák, popisovaným způsobem naletěvší, dokázal vůbec vydělat a mít ekvivalent 10 000 euro a komunikovat přes počítač se zahraničím.
:) naprosty souhlas. clovek ktery dokaze zapnout PC a najit na zahranicnim serveru vozidlo za smesny peniz, musi mit mysleni rozvinute natolik, ze do googlu vlozi email prodejce, nebo alespon vetu levne vozy ze zahranici a projede nekolik odkazu...
proto bud autor clanku chtel byt zajimavy a udelal ze sebe hlupaka, nebo hlupak je a pomahal mu nekdo jiny (zrejme dalsi hlupak).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 15:59,
chudacisko. Ale, ked si mozes dovolit vysolit 10 000 euro za auto, ktore si ani nevidel, tak si to urcite mozes dovolit.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 16:37, jaryn
panejo ze to ty lidi netrkne to je fakt neuveritelny
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 17:39, Ještě jiný podvod běžný na mobile a autoscout i jinde
spočívá v tom, že si podvodník vyžádá abyste poslal přes WU zálohu např. svému známému nebo manželce do Londýna a jemu poslali pouze nascanované potvrzení o převodu.
Poté si vyrobí doklad se jménem otce/manželky a peníze u WU v Londýne zinkasují, jelikož mají všechny potřebné podklady.
Takže bacha na to. Ale velmi váhodné nabídky a přílišná vstřícnost podezřelého jsou vždy velmi povědomé.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 19:48, KOUPĚ LEVNÉHO VOZU
TĚM CO TAKHLE BLBĚ NALETĚLI ,DOBŘE VÁM TAK. VŠICHNI TIHLE VYCHCÁNKOVE BY NEJRADĚJI AUTA MALÁ ALE AT SE DO NICH POHODLNĚ VEJDE 9 LIDÍ , SYLNÝ MOTOR ALE AT MALO ŽERE A HLAVNĚ TA POJISTKA AT JE MALÁ , JO A ZÁRUKA ASPON NA 10 LET, TAKY ROK-V. 2008 NEJLÉPE , AT MÁ METALÍZU , PLNOU VÝBAVU , LEVNÝ DÍLY , A TA CENA . CENA 50000 HLAVNĚ KM TAK 20000 . TO JE CO JSTE BLBCI DOBŘE VAM TAK . A DOVOZCI PRODEJCI SE VÁM JEN SMĚJOU , NIC NENÍ PROBLÉM . JO A HLAVNĚ DEJTE NA PRODEJCE NOVÝCH AUT TAM TOTIŽ DĚLAJ VĚTŠINOU BLBOVÉ CO SE JINDE NEUPLATNĚJ TAM DOSTANOU FIREMNÍ MONTERKY A HLE TO JSOU ODBORNÍCI TU NA KAROSAŘINU TU NA EL. A HLAVĚ LAKÝKOVE. OPRAVDOVÉHO ODBORNÍKA MOZI NIMY ALE NEHLEDEJTE.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 20:19, RE: KOUPĚ LEVNÉHO VOZU
anonym posted by:
TĚM CO TAKHLE BLBĚ NALETĚLI ,DOBŘE VÁM TAK. VŠICHNI TIHLE VYCHCÁNKOVE BY NEJRADĚJI AUTA MALÁ ALE AT SE DO NICH POHODLNĚ VEJDE 9 LIDÍ , SYLNÝ MOTOR ALE AT MALO ŽERE A HLAVNĚ TA POJISTKA AT JE MALÁ , JO A ZÁRUKA ASPON NA 10 LET, TAKY ROK-V. 2008 NEJLÉPE , AT MÁ METALÍZU , PLNOU VÝBAVU , LEVNÝ DÍLY , A TA CENA . CENA 50000 HLAVNĚ KM TAK 20000 . TO JE CO JSTE BLBCI DOBŘE VAM TAK . A DOVOZCI PRODEJCI SE VÁM JEN SMĚJOU , NIC NENÍ PROBLÉM . JO A HLAVNĚ DEJTE NA PRODEJCE NOVÝCH AUT TAM TOTIŽ DĚLAJ VĚTŠ...
Co to tady meleš o prodejcích novejch aut? Jací blbové? Víš co radši vrať školný, Tvoje IQ asi nic moc. Jinak "SYLNÝ" se píše takto: SILNÝ. Čao
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 20:54, Martin
Učinil jsem podobnou zkušenost, ale naštěstí jsem to prokoukl velmi záhy a o žádné peníze jsem nepřišel. Na německém serveru o ojetých autech jsem si našel Mazdu RX 8, asi rok starou, plná výbava, plno fotek auta v německém autosalonu, cena velmi, velmi lákavá. Tak jsem vyplnil webový formulář a odpověď přišla v angličtině s hezkou historkou, že auto je na prodej proto, že jeho majitel byl pracovně přeřazen z Německa do VB, kde svoje auto s levostranným řízením nemůže komfortně provozovat a že proto ho prodává tak levně. To auto mělo snad být v Glasgow nebo v nějakém jiném městě. Chtěl jsem po "prodejci", aby mi poslal nafocené doklady od auta, VIN atd. místo toho poslal jen další forky auta s tím, že nejdříve mám zaplatit asi 2000,- Euro...já mu na to napsal a to jsem samozřejmě už věděl, že je to bouda, že jsem schopen pro to auto dojet, resp. přiletět a že zaplatím na místě a odvezu si ho. Tím emailová komunikace skončila.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 20:56, volant???
co pohledava nemecke auto v anglii? to je stejne jak hledat cerpacku LPG na sahare. A jestli vas uz jen tato odlisnost netrkla tak potom jste lopaty, ja si radeji zajedu do toho nemecka, sice 5-ka v dupe, ale lepsi jak 3 kila
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 21:05, RE: KOUPĚ LEVNÉHO VOZU
anonym posted by:
TĚM CO TAKHLE BLBĚ NALETĚLI ,DOBŘE VÁM TAK. VŠICHNI TIHLE VYCHCÁNKOVE BY NEJRADĚJI AUTA MALÁ ALE AT SE DO NICH POHODLNĚ VEJDE 9 LIDÍ , SYLNÝ MOTOR ALE AT MALO ŽERE A HLAVNĚ TA POJISTKA AT JE MALÁ , JO A ZÁRUKA ASPON NA 10 LET, TAKY ROK-V. 2008 NEJLÉPE , AT MÁ METALÍZU , PLNOU VÝBAVU , LEVNÝ DÍLY , A TA CENA . CENA 50000 HLAVNĚ KM TAK 20000 . TO JE CO JSTE BLBCI DOBŘE VAM TAK . A DOVOZCI PRODEJCI SE VÁM JEN SMĚJOU , NIC NENÍ PROBLÉM . JO A HLAVNĚ DEJTE NA PRODEJCE NOVÝCH AUT TAM TOTIŽ DĚLAJ VĚTŠ...
no, sice je mi pána líto, ale s odpuštěním je to velký hňup. Nové Santa Fe stojí u nás v základu 780tis Kč, zhruba. Jak vůbec na takovýto inzerát může zareagovat, to mi je záhadou. To jsou přesně ti lidé, kteří potom jdou do prodejny aut a argumentují: na mobile se takovýhle auto dá sehnat o polovinu levněji. Tady to pán má. A může být rád, že ho to stálo 2500eur a ne mnohem víc. Každej si myslí, jak je jednoduchý dovézt si auto, a tady to máte.
Opravdu mi to rozum nebere.Jako kdyby u nás někdo takovéto auto prodával za 200tis, to je fakt síla na tohle naletět, tam lítost není vůbec na místě...... A ještě se bude divit......
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 21:06, je to dobře
Já si myslím, že je jedině dobře, že to tady pán napsal. To že naletěl se v dnešní podvodobé době může stát každému a ruku na srdce, každý z nás někdy uletěl, i když třeba ne tolik peněz. I kdyby tenhle článek ušetřil jen jednomu člověku jeho peníze, tak je to super.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 21:12, RE: je to dobře
anonym posted by:
Já si myslím, že je jedině dobře, že to tady pán napsal. To že naletěl se v dnešní podvodobé době může stát každému a ruku na srdce, každý z nás někdy uletěl, i když třeba ne tolik peněz. I kdyby tenhle článek ušetřil jen jednomu člověku jeho peníze, tak je to super.
no, já abych řekl pravdu, tak si vůbec nemyslim že by se to mohlo stát každému.Je na pováženou, že na tohle někdo vůbec ještě naletí, a já to považuji za obrovskou ostudu toho dotyčného. To se podle mě nemůže stát každému, stát by se to nemělo nikomu normálně smýšlejícímu.
Už věřim tomu, že tento pán je schopen dát našemu romskému spoluobčanu kterého nikdy neviděl zálohu na videokameru, kterou si ten prodávající ale musí předtím jít vyzvednout do zastavárny. A pak někam napíše, ať si lidi dávaj pozor, že ten prodávající už nikdy nepřišel. Jo, lidská blbost fakt nezná mezí
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 21:32, ts
Komu není rady, tomu není pomoci.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 21:34, Opačná zkušenost
Dobrý den,vidím zde samé negativní reakce,jako by s sebou nákup ojetiny přes internet přinášel bůhví jaká rizika. Chce to trochu důvěřovat,v západní evropě není každý podvodník jako u nás. Před půl rokem jsem si našel na mobile 2 roky starou oktávku,rychle jsem poslal záložku a autíčko mi do týdne přivezla kurýrní služba. Té jsem doplatil zbytak ceny a ušetřil jsem cca 250tis oproti tomu kdybych auto kupoval u nás. A že prodejce byl zrovna v norsku? V evrope to chodí jinak,lidé cestují za prací sem atam a dokonce se ten člověk po ceste z norska domů zastavil u nás! Provedl jsem ho po praze,dali jsme si pivečko a dodnes si mailujeme. Takže přátelé-ne každý je podvodník a výhodně nakoupit se dá!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 23:33, RE: Martin
anonym posted by:
Učinil jsem podobnou zkušenost, ale naštěstí jsem to prokoukl velmi záhy a o žádné peníze jsem nepřišel. Na německém serveru o ojetých autech jsem si našel Mazdu RX 8, asi rok starou, plná výbava, plno fotek auta v německém autosalonu, cena velmi, velmi lákavá. Tak jsem vyplnil webový formulář a odpověď přišla v angličtině s hezkou historkou, že auto je na prodej proto, že jeho majitel byl pracovně přeřazen z Německa do VB, kde svoje auto s levostranným řízením nemůže komfortně provozovat a že p...
prave dneska to byla tema v nemeckem TV programu WISO, kde 2 zeny prevedli 7500euro za audi 3 a nikdy se ho nedockali. Cele to delaji profesionalni bandy z ukrainy a rumunska a je stale dost lid co naleti.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 08:25, RE: Opačná zkušenost
anonym posted by:
Dobrý den,vidím zde samé negativní reakce,jako by s sebou nákup ojetiny přes internet přinášel bůhví jaká rizika. Chce to trochu důvěřovat,v západní evropě není každý podvodník jako u nás. Před půl rokem jsem si našel na mobile 2 roky starou oktávku,rychle jsem poslal záložku a autíčko mi do týdne přivezla kurýrní služba. Té jsem doplatil zbytak ceny a ušetřil jsem cca 250tis oproti tomu kdybych auto kupoval u nás. A že prodejce byl zrovna v norsku? V evrope to chodí jinak,lidé cestují za prací ...
Pan podvodnik si jeste dela reklamu
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 09:14, RE: Opačná zkušenost
anonym posted by:
Dobrý den,vidím zde samé negativní reakce,jako by s sebou nákup ojetiny přes internet přinášel bůhví jaká rizika. Chce to trochu důvěřovat,v západní evropě není každý podvodník jako u nás. Před půl rokem jsem si našel na mobile 2 roky starou oktávku,rychle jsem poslal záložku a autíčko mi do týdne přivezla kurýrní služba. Té jsem doplatil zbytak ceny a ušetřil jsem cca 250tis oproti tomu kdybych auto kupoval u nás. A že prodejce byl zrovna v norsku? V evrope to chodí jinak,lidé cestují za prací ...
No jasně. Jestli nelžeš, tak jsi pěkný trouba. Nikdy nedávám peníze dopředu - nikomu. Takže pokud dotyčný prodávající není podvodník, rád si na peníze počká při obchodu tváří v tvář.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 09:23, ???
Co je to tady za idioty? To neznáze nic jinýho než mobile nebo aoutoscout? Hrajete si tady na haury a nikdo z vás nepřivezl ani wartburga z Brna do Prahy. Btw jestliže jste tak dementní, nedivim se, že se tady všichni tak chvástáte jak to znáte. Stejně až uvidíte na tom vašem Mobile Octavii 05 za 2900euro kolona bude z Brna až do Norimberku.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 11:23, RE: ???
anonym posted by:
Co je to tady za idioty? To neznáze nic jinýho než mobile nebo aoutoscout? Hrajete si tady na haury a nikdo z vás nepřivezl ani wartburga z Brna do Prahy. Btw jestliže jste tak dementní, nedivim se, že se tady všichni tak chvástáte jak to znáte. Stejně až uvidíte na tom vašem Mobile Octavii 05 za 2900euro kolona bude z Brna až do Norimberku.
taky dobrej
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 12:53, RE: Opačná zkušenost
David V posted by:
No jasně. Jestli nelžeš, tak jsi pěkný trouba. Nikdy nedávám peníze dopředu - nikomu. Takže pokud dotyčný prodávající není podvodník, rád si na peníze počká při obchodu tváří v tvář.
Pan mel proste stesti. Ja kupuju auta v IT a vice mene si s kolegou co to tam prodava jenom volame co pro me ma, jaky roky, kolik dveri, motor atd... kdyztak jestli je poskozeny interier nebo karoserie - domluvime se na cene a posilam tam odtahovku. Z cca 100 aut sem nekoupil nic co bych neprodal
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 20.05.2008 13:55,
Prodám skoro funglovku octávii r.v. - 2007 PC - 800 tis, ted jenom 130 tis. , momentálně jsem v uzbekistánu.ZÁLOHA SAMOZŘEJMĚ PŘEDEM
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.