0
back
 

diskuze k tématu: Pozor na podezřele levné vozy na zahraničních serverech

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 06:19, S tím teď neuděláte nic
Tihle podvodníci dobře vědí, že v Británii při takovéto částce jde pouze o přestupek a ne o trestný čin, takže i kdybyste nakrásně ty borce vystopovala až k jejich londýnským dveřím, britský policajt je za tohle nezatkne.
Sice teď jsou vám moje rady málo platné a příště budete nejspíš hodně opatrný, ale tyhle peníze už zpátky neuvidíte, ale nikdy žádné další peníze za ojetinu nedávejte, dokud to auto neuvidíte na vlastní oči. Něco podobného ostatně i na tom vámi zmíněném serveru jistě píšou taky (v němčině).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 06:42, zkušenost
to zamrzí .... taky kupuju jen ojetiny (3 až 7 let) a většinu jsem měl ze zahraničí. Raději si nechám dovéz od člověka nebo firmy se kterými mám zkušenost nebo aspoň dobrou referenci.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 08:15, Zkusenot je neprenosna
Asi takhle. Ty inzeraty jsou vsude. Vetsinou na polovine az tretine nejlevnejsiho auta dostanes plne vybavenou vonavku. Neco jako pul roku stary Golf V RS za 5900 EUR. Za tu cenu bych si vzal uver na barak a koupil jich i deset.
Takze bacha. Podvodnici jsou vsude. A jak se to rika - hezky z rucky do rucky
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 08:16, Thierry
Měl jsem podobný problém s autoscout24.de. Odpověděl jsem na inzerát na nádhernou Audi A3 - německy, odpověď přišla v angličtině a dotyčný se odvolával na leasingovou společnost v Německu. Ta kupodivu i existovala, ale o dotyčném prodejci ani autu nevěděli nic. Emailová konverzace skončila, když jsem trval na tom, že chci znát VIN kód toho auta. Už před tím jsem na Googlu našel, že majitel emailové adresy je podvodník...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 09:13, WU
anonym posted by:
Měl jsem podobný problém s autoscout24.de. Odpověděl jsem na inzerát na nádhernou Audi A3 - německy, odpověď přišla v angličtině a dotyčný se odvolával na leasingovou společnost v Německu. Ta kupodivu i existovala, ale o dotyčném prodejci ani autu nevěděli nic. Emailová konverzace skončila, když jsem trval na tom, že chci znát VIN kód toho auta. Už před tím jsem na Googlu našel, že majitel emailové adresy je podvodník...
myslím, že při převodu peněz WU dávají podepsat upozornění, že obzvláště v případě obchodů přes internet nemá zákazník posílat penize cizím lidem...
jinak při vyhledávání jakéhokoliv auta na mobile.de je vidět, že prvních pět inzerátů je vždycky tak o třetinu levnějších než ostatní reálná auta...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 09:21, RE: S tím teď neuděláte nic
anonym posted by:
Tihle podvodníci dobře vědí, že v Británii při takovéto částce jde pouze o přestupek a ne o trestný čin, takže i kdybyste nakrásně ty borce vystopovala až k jejich londýnským dveřím, britský policajt je za tohle nezatkne.
Sice teď jsou vám moje rady málo platné a příště budete nejspíš hodně opatrný, ale tyhle peníze už zpátky neuvidíte, ale nikdy žádné další peníze za ojetinu nedávejte, dokud to auto neuvidíte na vlastní oči. Něco podobného ostatně i na tom vámi zmíněném serveru jistě píšou taky (v němčině).
Je to tam napsano velkym pismem cervene na uvodni strance a v cestine. Tezko nekomu pomoct, kdyz neumi cist.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 09:27, Tohle
to se ale netýká jenom aut ale i strojů a zařízení a bohužel v tom jedou i češi a maskují se za firmu třeba z Francie či Anglie...postup je pokaždé stejný
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 09:29, moje zkusenost
kamarade, stacilo zadat do googlu mobile.de a WU a mel bys zkusenosti jak maku, mel jsem podobnou historku auto v Londyne, zaloha dopredu atd., tak jsem mu napsal, ze mam v Londyne kamarada a ten se na nej dojde podivat, tak uz se neozval, tak jsem jeste na zaver poslal na mobile.de info, ze je podvodnik a druhy den tam jeho inzeraty nebyly.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 09:42, Zkušenost
Zdravím mám podobnou jako pisatelé. mobil.de a autoscout24.de, docela dobrá nabídka, odpověděl jsem, přišla odpověď v angličtině, a že chce platbu přes WU, ale bylo tam i číslo na toho chlápka. Tak jsem mu zavolal, z přízvuku bylo zřejmé že se jedná o pakistánce nebo inda, když jsem požadoval VIN + fotku techničáku tak o tom nechtěl ani slyšet, a když jsem mu řekl že bych mohl být koncem týdne v Londýně a auto zaplatit a zyzvednou pořád trval na platbě přes WU, a tím to zkončilo. Za pár dní jsem si přečet že takhle naletí několik lidí. Pro ty co jsou na druhý straně je to gut byznis. Ale obávám se že chlapíci přitvrděl a začnou zasílat VINy a jiný další věci. Nejlepší je trvat na převzetí a platby auta na místě, maximálně si zaplatíte dvoudenní výlet do UK (což je tak 5 litrů)
Tom
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 10:23, Alex
Dobře ti tak...jen idiot pošle peníze člověku-firmě, kterou nezná, nikdy neviděl, nikdy o ní neslyšel...jen na základě pár labilních mailů z veřejných mailů....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 10:51, problém není v podezřele levném autě
problém je ve zcela nestandardní transakci. Zaplatit předem nevim komu, za něco co jsem ani neviděl, je signum mimořádně mdlého rozumu. S cenou auta to má pramálo společného.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 11:11, Nesvéprávní jedinci
Nechápu, jak můžou peníze někomu takhle zaslepit mysl, pokud se ovšem nejedná o nesvéprávného důchodce, vždyť ty ceny, za které to nabízí,jsou evidentně mimo. Na úvodní stránce mobile.de je tato informace v i češtině http://www.mobile.de/home/securityAdvice.html?lang=cz, pokud si někdo nepřečte ani pravidla serveru, na kterém obchoduje, tak mu asi není pomoci.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 11:16, dekadent
Som prekvapený, že niekto, kto ovláda prácu na počítači dokáže naletieť takémuto geniálne jednoduchému podvodu.
Pravda je taká, že čím jednoduchšia zápletka (podvod), tým viac ľudí sa na to nachytá.
Radosť "obchodovať" v takomto prostredí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 11:33, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Zdravím mám podobnou jako pisatelé. mobil.de a autoscout24.de, docela dobrá nabídka, odpověděl jsem, přišla odpověď v angličtině, a že chce platbu přes WU, ale bylo tam i číslo na toho chlápka. Tak jsem mu zavolal, z přízvuku bylo zřejmé že se jedná o pakistánce nebo inda, když jsem požadoval VIN + fotku techničáku tak o tom nechtěl ani slyšet, a když jsem mu řekl že bych mohl být koncem týdne v Londýně a auto zaplatit a zyzvednou pořád trval na platbě přes WU, a tím to zkončilo. Za pár dní jsem...
No ono to v Anglii funguje i v opacnem gardu. Kamarad prodava auta, po internetu. Ozval se mu gentleman, ze potrebuje auto paprskovite a strelhbite pro noveho pracovnika. A soucasne poprosil kolegu podnikatele, zda by nemohl zaplatit za auto vic. Kvuli danim, ze posle sek a kolega si pro auto prijede a dostane cashback do kapsy na cestu.
Bylo to o fous, nabidka byla tak vyhodna, ze na to malem skocil.
Trik je ve spravnem nacasovani. Poslou velmi zdarilou kopii sekupredem na Vasi adresu. Vase banka ho prijme, overeni trva cca 5 dnu. Vy mate sek v bance, mezitim si prijedou pro auto, dostanou penize na cestu a banka vam penize zase strhne. Toz tak.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 11:37, Mirek M.
Mám podobnou zkušenost. Zaslepen atraktivní cenou mého vysněného autíčka jsem vstoupil do emailové korespondence s člověkem z Londýna. Od realizace platby mě nakonec odradila až slečna z helplinky Western Union, kde jsem chtěl ověřit podmínky transakce (cena, čas, atp.), která mě upozornila, že podobné platby se v poslední době množí a že je s pozdezřením na podvod vyšetřuje policie. Ušetřila mi asi 150tis..
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 11:53, RE: problém není v podezřele levném autě
anonym posted by:
problém je ve zcela nestandardní transakci. Zaplatit předem nevim komu, za něco co jsem ani neviděl, je signum mimořádně mdlého rozumu. S cenou auta to má pramálo společného.
To je přesné vystižení situace, myslím, že takových podvodů bylo více a netýkaly se jen aut...
Když kupuju něco na internetu - třeba rychlovarku, tak taky neplatím předem.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 12:48, RE: Mirek M.
anonym posted by:
Mám podobnou zkušenost. Zaslepen atraktivní cenou mého vysněného autíčka jsem vstoupil do emailové korespondence s člověkem z Londýna. Od realizace platby mě nakonec odradila až slečna z helplinky Western Union, kde jsem chtěl ověřit podmínky transakce (cena, čas, atp.), která mě upozornila, že podobné platby se v poslední době množí a že je s pozdezřením na podvod vyšetřuje policie. Ušetřila mi asi 150tis..
Doufám, že jsi jí poslal aspoň puget!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 12:53, Nové auto
Je to smutné, holt kazdy chce usetrit a takhle to muze dopadnout. Pro neznale v oboru je asi lepsi funglovka z naseho autosalonu, ja jsem to tak udelal a jsem spokojeny.... Kazdopadne toho pana co naletel je mi lito...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 13:12, To je snad vymyšlená kauza
Tohle je už roky tak profláknuté, že snad tento "případ" je jen modelově vymyšlený. Na mobile už asi 5 let visí varování BKA (Bundeskriminalamt) a od jisté doby totéž i v češtině. Psalo se o tom už na každém motoristickém serveru.
Žasnu, že by hlupák, popisovaným způsobem naletěvší, dokázal vůbec vydělat a mít ekvivalent 10 000 euro a komunikovat přes počítač se zahraničím.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 19.05.2008 14:33, naivita
Nechapu jak muze kdokoliv poslat penize cloveku ktereho v zivote nevidel, navic nekolik tisic EUR! A pak si tu stezovat, to mi prijde komicke.
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.