0
back
 

diskuze k tématu: Auto pro studenta třikrát jinak

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, jaký typ motoru vybrat, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, francouzská vozidla, francouzská vozidla, italská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 10:10, rada
PS3 : kdyz to tak po sobe ctu - to je des - snad to pochopis :p Jinak spotrebu ma samozrejme vyssi benzinak :) Radsi koncim :p
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 12:31, rada
Hele nechceš si trošku připlatit na tu novou dáčku Sandéro nebo jak se to menuje, chápu je to úpadek, ale 6-7 let a 100-150t km to jistě bude dobře sloužit bez velkých nákladů. No, ale jestli máš rodiče ve vatě kteří ti budou financovat postupnou celkovou generálku voňavky, která spolehlivě oslní puberťačky 14-17let a nakonec jí rád předáš do péče kovošrotu tak nic proti tomu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 12:53, rada
Nazapomeň že budeš muset platim pavidelné poplatky. Takže i proto bych doporučil například Ford Focus 1,6 16V. Přijatelná spotřeba, spolehlivý auto na sportovnim podvozku, povinný ručení bude taky přijatelný. Teda pokud tě nejsou rodiče ve vatě jak uz někdo říkal.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 13:42, rada
Vzhledem ke kupní ceně, požadavku na nízké provozní náklady a častější jízdy po dálnici se logicky nabízí jít do auta nižší střední třídy. Malá auta se na dálnici nehodí a auta střední třídy a výše budou mít obecně vyšší náklady na provoz. Dále bych se zamyslel nad tím, jestli potřebujete naftový motor. Poctivě si spočítejte kolik hodláte najet ročně kilometrů. Pokud to nebude alespoň 30 tis za rok, tak o naftě ani neuvažujte. Osobně bych se klonil k benzínu s obsahem 1,6 nebo 1,8 litru. Protože, jak je vidno z otázky, je vaším hlavním požadavkem atraktivní vzhled, tak nebudu radit nic konkrétního. Z mé rady však vyplývá, že by jste si měl najít jiné tři adepty. Tak mě to alespoň vychází když se na to podívám čistě pragmaticky.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 13:58, rada
Ahoj, jsem taky student a před dvěmi lety sem řešil podobný problém, akorát sem měl těch peněz o málo víc. Chtěl sem buď astru g nebo peugeot 206. Nakonec sem pořídil Fabii 1,9 TDI (74kw). Za rok najedu cca 35000 km a musim říct, že mi slouží parádně, za dva roky pouze rozvody(na jednom foru jsem je koupil originál komplet za 3000,-) a nějaké drobnosti na přední nápravě (cca 2000,- za rok).Jinak jen jezdim. Jezdim celkem ostře a spotřeba něco okolo 7l. A k těm ryze čechům, co se tu vyjadřujou, 150 000,- se dá při studiju vydělat hravě, ale to českej závistivej gaučák asi nikdy nepochopí. Přeju šťastnej výběr.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 14:10, rada
jestli jde jenom o to jezdit, dolejvat provozní kapaliny a koukat se kolem sebe jak ostatní tlačej auta do servisu, tak jedině MAZDU nebo TOYOTU. Mazda 3 je nespolehlivější auto co kdy jezdilo za posledních 5 - 7 let. TUV a Dekra to říkají jasně na vrcholu MAZDA/TOYOTA na chostu chrysler voyeger, alfa, hyundai trajet.
tom
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 14:51, rada
To je nějakej vtip? To se těžko radí když někdo ani neví v čem chce jezdit. Ve výběru už chybí jen Hummer H1 a Kia Picanto. Doporučuji ti nejdřív si ujasnit v čem chceš jezdit a potom sem zadej dotaz na motorizaci případně výběr ze dvou či tří kandidátů stejné třídy. Do té doby si nech peníze v pokladničce a vybírej si na netu podle obrázku.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 15:15, rada
No když se zamyslím nad tvým požadavkem, že auto budeš nejčastěji používat na dálnici, tak bych určitě vyloučil Peugeot 206.
Peugeot 607 x Alfa 147
Tady bych si asi položil zásadní otázku budu jezdit sám? nebo budeme jezdit třeba v 5ti lidech?S plným kufrem atd...
Peugeot je určitě větší,uvnitř prostornější, na dálnici bude jízda 100% komfortnější...otázkou je jestli to opravdu využiješ...
Jestli plánuješ jezdit s méně obsazeným autem, a taky jestli se budeš pohybovat po městě na kratší vzdálenosti,tak bude určitě lepší Alfa. Z designového hlediska není co řešit, u mně alfa vyhrává...dal bych určitě přednost sportovnějšímu vzhledu alfy.
Každopádně jsis vybral auta, která moc porovnávat nejde...
Jako možnou alternativu bych zvolil třeba Ford Mondeo od r.2001, jezdil jsem s 2,5 V6. Na dálnicích to byl opravdový luxus,sametový zvuk 6ti válce,když si jel 130 s tempomatem tak byla spotřeba okolo 7,5-8litrů, při 160km/h asi 10litrů. Největší průšvih byl pak ve městě kolem 13.litrů... když to porovnám třeba se Škodou octavia,kterou mnozí lidé řadí do střední třídy(smích...) tak jsem se v mondeu při 180km/h citíl stabilněji než ve škodovce při 130...k tomu ty pohodlné sedadla + na zadních sedadlech královské místo pro další cestující, velký kufr atd...
Kdybych se měl rozhodnout, tak beru určitě Mondeo, v tvém případě se musíš rozhodnout jak auto budeš používat...takže buď Alfa nebo Peugeot
Každopádně počítej s počáteční investicí do oprav, budeš měnit rozvody,provozní náplně, plus spotřební materiál(gumy,čepy,tlumiče,brz.kotouče atd...),dále pak přihlášení do registru. Takže auto co tě stojí 150tisíc bude nakonec stát třeba 170tisíc...
Jo a těm závistivcům, kteří ti závidí těch tvých "studentských" 150tisíc se jenom směj. Protože oni sami tolik nedokázali vydělat a už asi nikdy nedokážou...Jak už tady bylo řečeno, určitě to jde Ale je to za nějakou cenu,kterou oni nevidí...Jak se říká nic není zadarmo...
Hodně štěstí při výběru!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 16:22, rada
Jenom jsem nakoukl, a když jsem viděl kombinaci sportovního srdce, pohodlné limuzíny a kupé-kabrioletu, nedalo mi to a dočetl si článek až do konce. Jako student, čili vlastně kolega, bych volil Alfu Romeo. Design je excelentní a červená barva rychlá. I když bych raději benzín, z ekonomického hlediska je nafta dobrá volba. Ovšem nečekal bych, že se dostanu se spotřebou na tabulkovou hodnotu, přeci jen je to Alfa a tam není spotřeba na prvním místě. Peugeot 607 je takové dospělé auto, pohodlí a klídek, když budete jezdit sám nebo ve dvou, zbytečně navíc taháte půl tuny materiálu, byť to naftová varianta nedá tolik znát. A Peugeot 206 CC? Je krásný, ale není spíš pro holky? Jistě poskytne překrásné zážitky z jízdy s nebem nad hlavou a svojí pevnou střechou dopřeje zahřátí těla i během zimy, ale tohle auto bych volil spíš pro jízdu po městě, když se chci opalovat při čekání v koloně.
Být Vámi, volil bych mezi 607 a 147 a uvážil, zda potřebuji vozit více osob. Já bych volil Alfu, dokud nevozím děti a nemusím je cpát na zadní sedadla, užíval bych si auta s image sportovního vozu.
Mějte se a šťastnou ruku při výběru.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 17:27, rada
Bmw 530D manual. Na dalku 7-8, mesto do 10ti, auto jede, ma slusny podvozek, porad vypada slusne.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 18:23, rada
No nevim, taky su student a mam clio 1.6 16V 2000, rocne najezdim pres 50 tisic, byl sem s nim aj v Paříži a Amstrdamu, ale kdybych nemel kamosa u renolda, tak se asi pekne prohnu v servise, jinak jezdim jak prase a tak kolem 7 litru, do chorvatska sem mel prumerku 6,5l... z toho co tam mas ty asi alfu, ale at jedno nebo druhy, servis bude sila...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 07:33, rada
Mám zkušenosti s liem 1,2, je to super auto,když jezdíš sám do 90km/h spotřeba 5,5-6litrů. Ale jakmile to naložím a jedu s tím 90 tak už je spotřeba už něco přes 7litrů. To už ani nemluvím kdybych chtěl jet třeba 130po dálnici...asi by to ještě stouplo...Jinak na dálnicích to není to pravé ořechové...A ohledně toho tvého servisu,tak si uvědom že každý autorizovaný servis je drahý, kdyby jsi měl kámoše i někde jinde, tak určitě ušetříš ještě více...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 08:03, rada
Máme ve firmě na síťovém disku uložené kopie faktur a reklamačních protokolů Peugeotu 607, kterého měl náš šéf. Je to jako odstrašující příklad, takže toto auto bych z výběru vyloučil, pokud jej tazatel opravdu nechce a nemá bezedný zdroj na opravy. Šéf si koupil Lexus LS, ale to je pro studenta asi už opravdu nedosažitelné auto. Navíc, obecně vzato, pokud jako student jezdí pisatel do města, například do školy, měl by zvážit, jak se mu s takovým autem bude parkovat například v centru města.
Z výběru bych doporučil asi tu Alfu 147, sám jsem o ní hodně uvažoval, světe div se, když jsem byl student, jenže tehdy to byla otázka o něco vyšších peněz i za ty nejvylítanější kousky, proto jsem od ní upustil.
Co bych doporučil jako alternativu, je Fiat Stilo ve třídveřovém provedení - má pořád sportovní šmrnc, s pěknými koly a lakem vypadá skvěle, je jich velký výběr, bude spolehlivější, bezpečnější, pravděpodobně v lepším stavu a i servis bude dostupnější. A spíš než JTD bych hledal benzinovou 1.6, která se osvědčila i v předchozí bravě/bravu. Pokud by tazatel narazil na 100koňovou 1.4 s 6stupňovou převodovkou (tuším, že tato kombinace se vyráběla od roku 2004 jako náhrada 1.2 s 6s), myslím, že by to byla ideální volba. Tento motor postačuje i v o 10 koní chudším provedení v aktuálním Fiatu Bravo, otec jej měl ale i právě v jako 100koňový s 6valtem v předcházejícím stilu MW a ani naložené kombi nemělo problém zvládnout dovolenou v Chorvatsku svižně a ekonomicky.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 08:11, rada
Třeba tento je cenově trochu dražší, ale je to skoro "nové" auto - http://www.tipcars.com/basic/karta.php?kf=0734&ki=1353&amb=E&tn=Fiat%20Stilo%201%2C4%2016V%20Racing&odkud=T&Lang=cz&ver=1233644991000 - myslím, že za stejné peníze bude přecejen jistější než původní auta z výběru.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 17:48, rada
Zdravim studenta i ostatní,
hned jak jsem si přečet tvůj článek, napadlo mě pro tebe naprosto vhodné auto. Super design, cena v tvojí požadované úrovni, vhodné na dálnici a je fakt nádherný = Peugeot 406 Coupe. Co vy na to?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 18:37, rada
Tak z výběru bych bral asi jednoznačně Alfu... Ale opravdu sem musím napsat, že :
1) se jedná o vtip
2) tazatel vůbec neví, co potřebuje a co vlastně chce... to je pak každá rada drahá.
P.S. Asi taky napíšu dotaz:
Chtěl bych něco hodně sportovního (nekompromisně!!!), ale aby to bylo pořádně offroudový (protože to je dneska in). Pak bych chtěl dost prostoru na stěhování. Ale hlavně aby se s tím dobře parkovalo u hajprnovy. No mělo by to stát tak do třiceti klacků. Najedu průměrně 100 - 200 km/rok, takže by to měl bejt pořádnej držák. Z výbavy bych požadoval hlavně DVD-plajr. No a mělo by to jezdit tak za 3 litry... ;D
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 20:56, rada
Každý auto úplně jiný ty fakt nevíš co chceš, ale asi si kup nafťáka nebo se nedoplatíš ..
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 20:57, rada
Ale v Ladovce by jsi taky nevypadal špatně
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 21:04, rada
Pokud chces skutecne auto, do kterého nebudeš cpát jen prachy do oprav, tak při tomto stáří vozu, jenž si můžeš dovolit financovat ti jednoznačně doporučuji koupit nějakého japonce, na německé ti nestačí kasa. Velkým obloukem bych se vyhnul všem francouzským a italským vozům, poněvadž při tom stáří, jenž uvádíš to už mají odslouženo a teď už nezbývá nic, než do nich cpát prachy. Takže rozum do hrsti. Doporučuji se zajímat o značky Mazda, Toyota nebo Nissan (v této věkové kategorii aut)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 21:13, rada
Zajímavé úvahy, myslel jsem, že studenti jezdí v levných autech a to je myslím po všech stránkách třeba Felicia. Opraví to každý "kovář", díly jsou za stovky, spotřeba jde a pořizovací náklady legrační. Pravda s bezpečnostního hlediska to na P607 nemá....
respond
  1 2 3 ... 6




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.