0
back
 

diskuze k tématu: Škoda Fabia 1,9 SDI

category of topic classification: česká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.06.2006 11:43, RE: SDi
Tom posted by:
Srovnával jsem to čistě teoreticky jen kvůli podobnosti výkonů. Uznávám že forman zapadá do 80.let, a jeho motor OHV je kromě vstřikování ještě mnohem starší, ale to ostatně SDi taky, pokud se nemýlím, tak kromě vstřikovacího čerpadla a samozřejmě jiných rozměrů má tento motor kořeny už v 70.létech, jakožto VW Golf I. 1.5 D, 1.6D apod., výkonově se tyto motory o moc neliší a možná že byl i lepší poměr výkon/objem...
Jinak 72 Ah už je ok, a letošní zima byla opravdu krutá, a vytrvalá, nejednou js...
SDI opravdu vychází ze staré 1,9 D používané např ve Felicii, oproti ní má ale přímé vstřikování paliva, které sice zhoršuje kulturu chodu a hlučnost motoru, rovněž běh motoru je tvrdší, ale zase u něj nedochází k tepelnému namáhání hlavy, takže je možná jízda na plný plyn bez fatálních následků (prasklá hlava, nejčastěji mezi 2 a 3 válcem), motor používá spolehlivé rotační čerpadlo s jedním pístem a rozdělovačem Bosch VE(číslo ź hlavy nevim..), Oproti svému vzoru by měl mít již jinak řešený spoj spodní řemenice rozvodů s klikovým hřídelem, takže by nemělo docházet náhlému protočení řemenice a potkání motoru.
Jinak předjíždět s ním je fakt zážitek, ale na klidnou jízdu je podle mě dostačující. TDI je přirozeně o něčem jiném, ale také má složitější techniku (motor PDE se sdruženými vstřikovači, které mohou odejít, resp jejich elektromagneticky ovládaný přepouštěcí ventil, kterým se reguluje množství nafty na příslušný válec).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 29.11.2006 17:00, zkušenost s Oktávií 1,9 SDi
Čau uvažuji o koupi Oktavia, původně jsem měl v plánu koupit 1,6 74kw ale teďkom jsem dostal nabídku na koupi 1,9SDi s jasným původem a ověřeným nájezdem km. Zajímala by mě zkušenost s tímto motorem, mám na mysli spotřebu a další překvapení která mě mohou čekat. Za dobrou radu děkuji!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 26.11.2007 14:29, RE: zkušenost s Oktávií 1,9 SDi
Jirka posted by:
Čau uvažuji o koupi Oktavia, původně jsem měl v plánu koupit 1,6 74kw ale teďkom jsem dostal nabídku na koupi 1,9SDi s jasným původem a ověřeným nájezdem km. Zajímala by mě zkušenost s tímto motorem, mám na mysli spotřebu a další překvapení která mě mohou čekat. Za dobrou radu děkuji!
Mám ji od r.2000 a jsem spokojen. Malá spotřeba, ale pozor,akcelerace slabší,kufr malý.Jinak samé klady.Výborné jízdní vlastnosti, zvlášťv zimě super.Mám ujeto 196000 km , můžeš mi věřit.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.