0
back
 

diskuze k tématu: Renault Mégane

category of topic classification: francouzská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 09:00, renault
Je těžké uvěřit,že člověk může z nouze něco koupit za 200000 kč,když existuje tolik poraden a varování,i třeba na Tipcaru.Takže si oprávněně člověk může nadávat sám sobě.Ale spíše se přikláním k verzi o smůle na kus a na předešlého majitele,to je největší riziko při nákupu ojetiny.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 13:41, Stahování oken
U vyšších verzí Expression, Privilege je možné zavřít okna 2x stiskem na kartě "zamknout". U nižší výbavy při vložené kartě ve čtečce stisknout a DRŽET cca 5 sec tl. start. (kontrolky se rozsvítí) Pak je možno okna zavřít bez nastartování
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 15:23, RE: okamžitá spotřeba
stowaway posted by:
To, co je výše popsáno ohledně okamžité spotřeby, asi nebude výsada Renaultu - Fabie 1,4 mi dělá totéž - 0 ukazuje jen bez plynu na pětku, když podřadím, ukazatel okamžité spotřeby ožije a začne házet čísla od boku - 1,5, nebo 1,7...je mi to jedno, ale kdyby někdo věděl, proč to takhle je, docela by mě to zajímalo...
Je to jednoduché škoda má uzavírání paliva pouze při 5 stupni ,takže jízda na nižší stupeň neni tak spořivá
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 17:03, RE: stahování okénka
anonym posted by:
člověk přece nemusí hned startovat, stačí zapnout klíček v zapalování do polohy, kdy se rozsvítí kontrolky na palubce a okénko zavřít. Mám také Megana, dokonce rok výroby 1997 a jsem s ním spokojená. Najeto má 110 tisíc km. Při 105 tisících jsem čistě preventivně nechala vyměnit rozvody, a natlakovat a doplnit chladící směs do klimatizace. Náplň totiž není věčná, že? :o) Ale údržbu si přece vyžaduje každé auto. Takže já bych do Megana zase šla. I když není to žádný sporťák, jen prostorné rodinné...
No ono II Megany maji startovaci tlacitko,takze tam s klicem moc nepochodite:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 17:14, RE: okamžitá spotřeba
anonym posted by:
Je to jednoduché škoda má uzavírání paliva pouze při 5 stupni ,takže jízda na nižší stupeň neni tak spořivá
To se mi moc nezdá : jak ten přívod paliva pozná, že je v almaře zařazená pětka?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 18:02, RE: okamžitá spotřeba
stowaway posted by:
To se mi moc nezdá : jak ten přívod paliva pozná, že je v almaře zařazená pětka?
To je blbost,s tou pětkou. Jde o to,zda má motor uzavírání přívodu paliva při brždění motorem. A skoro všechny novější auta to mají......
Na Felicii bylo na PP okamžitá spotřeba při brždění motorem 0.00 !
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 05.10.2007 21:57, RE: Zatím šlape
plešatej kavan posted by:
Mám ho v grandtouru 1.6 (05) sportway a po 35 tis. km absolutně bez žádné závady.Dokonce mě ještě ani palubka nedrnčí.Auto u mě dostává záhul,páč 16 ventil se dle mě musí vytáčet,aby nezlenivěl.Zátah motoru začíná od 3.5 tis. otáček.Sportovní sedačky dobře podrží v zatáčkách.A co mě na tom autě vadí?Náklony karoserie v zatáčkách,při přejíždění větších nerovností rázy do volantu,do 30 km/h zřejmě jedu zadarmo,protože pal.počítač momentální spotřeby je na nule.Ale za ty prachy vcelku dobrý auto.
30 kmh je to a ne 40 ako pisal autor clanku. Take nieco je normalne aj pri inych znackach.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 06.10.2007 14:26, RE: okamžitá spotřeba
Marcus posted by:
To je blbost,s tou pětkou. Jde o to,zda má motor uzavírání přívodu paliva při brždění motorem. A skoro všechny novější auta to mají......
Na Felicii bylo na PP okamžitá spotřeba při brždění motorem 0.00 !
No, o to mi jde, ty nuly tam byly při brzdění motorem jen na pětku, nebo i na jiné rychlosti ?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 06.10.2007 23:23, RE: okamžitá spotřeba
stowaway posted by:
No, o to mi jde, ty nuly tam byly při brzdění motorem jen na pětku, nebo i na jiné rychlosti ?
Taky se mi to nezdá. Co já se setkal s auty, tak při brzdění motorem (po zahřátí) měly 0. Ovšem s klesajícími otáčkami pod cca 1600 (každý motor to má jiný) se ten průtok začne malinko zvedat. Jenom na pětku by to byl nesmysl, tam je intenzita brzdění motorem nejmenší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 16:40, RE: okamžitá spotřeba
stowaway posted by:
To, co je výše popsáno ohledně okamžité spotřeby, asi nebude výsada Renaultu - Fabie 1,4 mi dělá totéž - 0 ukazuje jen bez plynu na pětku, když podřadím, ukazatel okamžité spotřeby ožije a začne házet čísla od boku - 1,5, nebo 1,7...je mi to jedno, ale kdyby někdo věděl, proč to takhle je, docela by mě to zajímalo...
Ahoj

protože okamžitá spotřeba auta na volnoběh je skoro nekonečno(něco/0) a údaj se nevleze na display(škoda 105 má na 1 spotřebu 120l/100km).
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 17:30, RE: Taky mám Megana
Mart posted by:
Ja mam taky Megana, r. 04, Grandtour 1.5 DCI (74 kW).
Mam najeto 56 tis. km a zatim jsem menil jen desticky.
Pred cca 2 mesici se objevilo cukani v nizsich otackach, tak jsem navstivil servis, ale nic nenasli. Ted je vse o.k.
Brzdy jsou skvele, autor recenze by asi mel zout bagancata, aby mel trochu cit. Zpracovani interieru neni idealni, obcas vrze pristrojovka a temer trvale zadni roleta. Jinak auto ma spoustu prijemnych doplnku, skoda jen, ze zpracovani neni dokonale.
Duvodem, proc jsem si M...
kazdej Renault je "PICAPLECH" , to ignorovat nelze :)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 17:40, RE: bez předmětu
anonym posted by:
no autor recenze je trochu asi hnup...nicmene v praci mame kombika megana 1.5dci, je rok stary a ma najeto 110tis km...Zatím bez jediné poruchy..Nejsem fanda tyhle znacky.Mam rad japonske vozy ale nicmene v provedeni kombi se mi tohle auto libi a musim priznat ze jsem byl i dost prekvapeny, interierem, sedackami ktere nejsou uz tak mekke ale ne zas tvrde jap prkno a maji perfektni bocni vedni.Dost slusna vybyva tad. jedinné co fakt je hrozny a to je prevodovka.Uz po 100tis pri rychlem razeni zac...
Libore, sedacky maji perfektni bocni vedeni? Chlape tys toho moc nezkusil co? Ty sedacky maji bocni vedeni hodne podprumerne.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 18:25, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Už věta: "Vůbec se mi nelíbilo a trochu jsem se obával reakce okolí.." napověděla, že číst blábol od člověka s tímto typem myšlení bude nejspíš ztráta času a to se bohužel potvrdilo.
Větší blábol jsem ještě neslyšel. Za svůj život jsem vystřídal několik typů renaultů a nikdy jsem neměl žádné problémy . Teď jezdím Grant Scénik 1,5 diesel a jsem maximálně spokojený. Pokud je pravda, že jeho auto má tolik problémů, tak za ně asi může předchozí majitel, který možná dělal něco co neměl. Já jsem zatím neměl při 96000km žádný problém a spotřeba na dálku při plném zatížení nepřesáhne 5,8 l nafty na 100km !
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 20:23, RE: Renault
anonym posted by:
K tomuto tematu mam jednu zkusenost s Renaultem ani ne tak s autem (auto mu docela dobre slouzi)j ak s kamaradem. Ten si koupil starou (hodne zachovalou R19) a pak to zacalo. Z normalniho kluka se najednou stalo monstrum co pojmenovalo sve auto Rene (jako zkratka Renault) a nic jineho od nej nebylo slyset asi 2 mesice v kuse jak to jede, jak ho lesti ajkou lestenku pouzil a porad okolo nej chodi s hadrikem a rozpasovacem a myje a lesti a porad dokola - muj Rene, muj Rene az jsem ho jednoho dne ...
to neni ani tak o autu ale o člověku.Na ochcávce je něco domácího?V těch teprve nabydou lidi dojmu že sežrali svět.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 21:28, Asi ne !
Sežral svět jen ten,kdo sjel tolik aut,aby nakonec zjistil,že jsou všechny stejný
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 07.10.2007 21:41, RE: okénka
anonym posted by:
Stačilo by si přečíst návod a ne startovat auto kvůli okénkům, pokud chci zavřít okna při vypnutém motoru (samozřejmě elektrická) stačí na kartě dvakrát po sobě zmáčknout zamykání a všechna otevřená okna se zavřou.
pouze u vozidel která jsou celá v elektrice a ještě navíc musí být vybavena impulzním ovládáním
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 08.10.2007 16:40, RE: Taky mám Megana
anonym posted by:
kazdej Renault je "PICAPLECH" , to ignorovat nelze :)
taky tě máme rádi....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 08.10.2007 17:13, RE: bez předmětu
anonym posted by:
Větší blábol jsem ještě neslyšel. Za svůj život jsem vystřídal několik typů renaultů a nikdy jsem neměl žádné problémy . Teď jezdím Grant Scénik 1,5 diesel a jsem maximálně spokojený. Pokud je pravda, že jeho auto má tolik problémů, tak za ně asi může předchozí majitel, který možná dělal něco co neměl. Já jsem zatím neměl při 96000km žádný problém a spotřeba na dálku při plném zatížení nepřesáhne 5,8 l nafty na 100km !
Tak Renalt je v pohode??? To je opravdu nesmysl!!! Je mi 33 a v zivote jsem mel pres 30 aut. Opravdu. Od 18 let jsem proste blbnul, mel auto 2 mesice pak prodal a tak porad dokola. Zacinal jsem trabantem, pak honda a tak dale. Nicmene z financnich duvodu jsem si vloni koupil megane II 1.9dCi Dynamik. Vpodstate plna vybava auto na 17 kolech, fakt moc hezke na pohled. Jizdni vlastnosti ma fakt paradni to je fakt. V zime si nicmene nejsem vubec jisty co udela (prezouvam na 16ky). A ted poruchy ktere jsem mel za rok: odeslo turbo a vzalo s sebou motor, kdo zna motory dCI vi o cem mluvim, dale vzalo katalyzator, vypadava mi 6ka kdyz na ni pridam plyn, rozbil se mi moturek praveho predniho okna a blbne mi ctecka startovaci karty. Musim rict, ze je to naprosto nejvetsi SHIT kterej jsem v zivote mel. Mozna jsem mel smulu nicmene aut jsem mel dost a renaulta si opravdu uz nekoupim. Vse vyse uvedene je naprosta nezkreslena pravda. FUJ RENAULTU!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 09.10.2007 07:41, RE: okamžitá spotřeba
anonym posted by:
Ahoj

protože okamžitá spotřeba auta na volnoběh je skoro nekonečno(něco/0) a údaj se nevleze na display(škoda 105 má na 1 spotřebu 120l/100km).
To jsem moc nepochopil...pokud píšete o spotřebě na volnoběh, ta se udává v litrech/hod a do tohoto režimu se počítač přepne po zastavení. Mně zatím nikdo nedokázal vysvětlit, proč při brzdění motorem na pětku mám na displayi nulu, a při jiných rychlostech naskakují čísla...k tomu se chci, zatím marně , dobrat...nicméně asi mi to zůstane utajeno...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 11.10.2007 21:15, RE: Renault
anonym posted by:
to neni ani tak o autu ale o člověku.Na ochcávce je něco domácího?V těch teprve nabydou lidi dojmu že sežrali svět.
No na Octavce je domaci alepson ten nazev SKODA, ale kvalita poslednich let u Renaultu je pod bodem mrazu (posledni podareny model byl asi ten R19) a te Skodovce nestiha konkurovat. Octavku mam a nezda se mi ze bych sezral svet jen se mi libi a chtel jsem ji vyzkouset tak ji ted mam. Mel jsem uz vice jak 15 aut ruznych znacek a jsou auta kvalitni i nekvalitni. Znacka je vec nazoru kazdeho z nas. Me nejvice vyhovuje design nemeckych aut. Renault ma podle me design hodne podareny, ale to je jedine plus v mori minusu ktere ma po strance poruchovosti elektroniky.
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.