0
back
 

diskuze k tématu: Nový bodový systém: veřejnost poslala skoro tisícovku připomínek, některé se objeví v návrhu

category of topic classification:
Petr S
number of posts1250
date of registration28.11.2008
Monday 13.06.2016 21:42, RE: .
Zvirak posted by:
citation:
...Dospělý člověk s IQ převyšujíím 80 se dívá na seriózní zprávy, které u nás vysílá jen veřejnoprávní TV....
Reno, tak takhle dlouho jsem se nezasmál, kdo že je pak naivní. Mimochodem Reno, nejsi z prahy? Jinak osobně souhlasím se Zdenym stejně jako s názory veřejnosti, jak bylo popsáno v článku. Jak taky někdo psal, ty zfetovaný prasata se pokutám smějou. Jak je možný mít např. 12 zákazů řízení ?!. Vězení na ně. Řídí přes zákaz řízení? Rovnou za katr, tady neni co řešit. Jenže oni to maj jako hotel a školu, kde nemusí nic dělat.A ve vězení žádnou flákárnu, ať si ten pobyt taky odpracujou, do kamenolomu a dělat z velkejch kamenů menší. Pro vrahy a násilníky nám tuším ještě nějakej ten uran zbyl. To by byla panečku prevence. Stejně bych při jednom vzal zloděje stylem 3-krát a dost. Po třech krádežích useknout prst, on by pak každej věděl s kým má tu čest.Ale to by se pak nejvíc rozčilovala polovina podnikatelů v čechách. Podle příspěvků i někteří tady z diskuze.


Ano, zlodějům sekat prsty ať je na první pohled poznáme. Nemáš prst = seš zloděj Tak nějak je třeba bránit naši kulturu a civilizaci Zvířák na Hrad...
respond
Citroenak
number of posts727
date of registration13.04.2012
Tuesday 14.06.2016 10:02, Sekanie prstov
Myslim, ze sekanie prstov by nepreslo. Ved, ako som uz spominal, ktory politik by si kadil do vlastneho hniezda? Preto bol podla mna zakazany trest smrti. Niektorych kolegov v politike totiz mohol motivovat k tomu, aby boli cestny, co sa uz moc nenosi... A asi je to len moj nazor, ale clovek, co si vie zarobit cestne peniaze a v takomto statnom zriadeni dokaze dobre 'optimalizovat' dane, je u mna hrdinom.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Tuesday 14.06.2016 16:13, RE: Sekanie prstov
Citroenak posted by:
Myslim, ze sekanie prstov by nepreslo. Ved, ako som uz spominal, ktory politik by si kadil do vlastneho hniezda? Preto bol podla mna zakazany trest smrti. Niektorych kolegov v politike totiz mohol motivovat k tomu, aby boli cestny, co sa uz moc nenosi... A asi je to len moj nazor, ale clovek, co si vie zarobit cestne peniaze a v takomto statnom zriadeni dokaze dobre 'optimalizovat' dane, je u mna hrdinom.


Za úplatky a korupci trest smrti? Ano, jenom ve vyspělých komunistických ekonomikách jako svého času v SSSR a aktuálně v Číně. Jinde to nebylo. Takže tvoje úvaha je trochu mimo...
A jak píšu výš, kdo ví co bys dělal na jejich místě...

respond
eCORE
number of posts94
date of registration12.03.2014
Tuesday 14.06.2016 17:35, Ministerstvo dopravy
Co se týká represe tj. i zvýšení bodů při porušení pravidel, s tím souhlasím.

Postoj "je potřeba výchova, represe nic neřeší" jsou relevantní a správné, ale ne v realitě současné ČR. Máme za sebou 26 let snahy o vytvoření zodpovědné a svobodné společnosti a ukazuje se, že "prevence a výchova" se dosud míjí účinkem (viz Renovo bezpečné prohánění se po dálnicích nad 250km/h - to není osobní, jen ses jako jediný přiznal). Pak je rozumné se zamyslet nad změnou přístupu.

To čeho já se upřímně bojím daleko nejvíc, je zmetek, který z ministerstva zase vypadne. Zdá se mi totiž, že MD se tímhle snaží spustit PR mlhu při neřešení důležitějších věcí (mýto, EIA, tranzitní komunikace, jihočeská dálnice atd.). A "kvalitu" jejich vyhlášek a zákonů jsme již pocítili - vyhláška o kruhových objezdech, které lze nyní projet jen selským rozumem, nikoliv legálně, vyhláška o vodních cestách (koukněte na stránky jachtařů a vodáků) apod. Skoro to vypadá, že na co MD pod stávajícím vedením sáhne, tak pos....se nepovede.
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Tuesday 14.06.2016 19:19, RE: Ministerstvo dopravy
eCORE posted by:
Co se týká represe tj. i zvýšení bodů při porušení pravidel, s tím souhlasím. Postoj "je potřeba výchova, represe nic neřeší" jsou relevantní a správné, ale ne v realitě současné ČR. Máme za sebou 26 let snahy o vytvoření zodpovědné a svobodné společnosti a ukazuje se, že "prevence a výchova" se dosud míjí účinkem (viz Renovo bezpečné prohánění se po dálnicích nad 250km/h - to není osobní, jen ses jako jediný přiznal). Pak je rozumné se zamyslet nad změnou přístupu.To čeho já se upřímně bojím daleko nejvíc, je zmetek, který z ministerstva zase vypadne. Zdá se mi totiž, že MD se tímhle snaží spustit PR mlhu při neřešení důležitějších věcí (mýto, EIA, tranzitní komunikace, jihočeská dálnice atd.). A "kvalitu" jejich vyhlášek a zákonů jsme již pocítili - vyhláška o kruhových objezdech, které lze nyní projet jen selským rozumem, nikoliv legálně, vyhláška o vodních cestách (koukněte na stránky jachtařů a vodáků) apod. Skoro to vypadá, že na co MD pod stávajícím vedením sáhne, tak pos....se nepovede.


Tak se přece ale nedá jet všude. Např. úsek mezi Lipníkem a něčím, směrem na Ostravu, jsou tam tři pruhy, dálnice v kvalitě německé, takových úseků moc není, tam si potom dovolím jet ve tři ráno 250. Nicméně v plném provozu na D1 i ty nejspíš registruješ, že těch, co dodržují 130ku moc není. Poláci mají 140 na řekl bych horších dálnicích, to je tachometrových 150 a to už je docela kvapík... občas se tam přistihnu, že jedu rychlostí nižší, než je povolená...

respond
eCORE
number of posts94
date of registration12.03.2014
Thursday 16.06.2016 13:39, Rychlost
To Reno: Já jsem to pochopil, že nejezdíš 250 furt a všude a snad si u toho dáváš pozor (nebo jezdíš často do porodnice? ). Ale najdou se tací, kterým nevadí jet 180 v ranní/odpolední špičce. Přesto stále si myslím, že bychom (včetně mých občasných prohřešků) měli akceptovat zvýšený trest, když nás chytnou. Byl bych rád, kdybychom se dostali do stavu ala Rakousko, kde taky na dálnici potkáš rakušany, co na limity kašlou. Jenom mi jich přijde v poměru na počet aut výrazně méně než v ČR a taky si neprosazují přednost v jízdě tak (n)asertivně...

respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Friday 17.06.2016 10:20, RE: Rychlost
eCORE posted by:
To Reno: Já jsem to pochopil, že nejezdíš 250 furt a všude a snad si u toho dáváš pozor (nebo jezdíš často do porodnice? ). Ale najdou se tací, kterým nevadí jet 180 v ranní/odpolední špičce. Přesto stále si myslím, že bychom (včetně mých občasných prohřešků) měli akceptovat zvýšený trest, když nás chytnou. Byl bych rád, kdybychom se dostali do stavu ala Rakousko, kde taky na dálnici potkáš rakušany, co na limity kašlou. Jenom mi jich přijde v poměru na počet aut výrazně méně než v ČR a taky si neprosazují přednost v jízdě tak (n)asertivně...



Já ho taky akceptuju. I když větší rychlost na dálnici není podle mého zase takový problém. To je těžko co myslíš pod pojmem asertivně. Jel jsi někdy v Maďarsku? Tam je národní sport jízda vlakem. Deset aut za sebou jede 140 v rychlém pruhu a nikdo se nerozčiluje. Jednou dvakrát jsem si zkoušel vynutit, aby mně pustili a pak jsem rezignoval. Tak se pravý pruh vůbec nepoužívá, resp. zůstává vyhražen kamiónům.
Rakousko to je jiná písnička. Rakušák, i na našich dálnicích, se ti napikuje deset metrů před autem, jakoby zrcátka vůbec neměl. Potom předjíždí 130km rychlostí pět minut a když ho konečně předjedeš, ještě ti hrozí. Mám pocit, že je rozčiluje, když jedeš rychleji než oni nebo než pravidla dovolí. Jinak rakušáci jsou jedni - a to je s podivem - z nejúplatnějších policajtů. Tam se domluvíš vždycky.
Největší divočáci jsou poláci řekl bych. Ti jezdí jak prasata prakticky všichni, s těma obrovskejma anténama na passatech typu B5:) V Polsku jsem asi nepotkal auto na benzín, a pokud ano, potom předělané na plyn. Polák ti řekne "to mi szie nie oplaca":))))
Jinak jsem jen za minulý týden dostal dvě pokuty, jednu z Hustopeč a druhou ze Židlochovic, oboje na motorce. Jedna za 73 a druhá za 62. Hustopeče jsou dost dlouho a jsou tam tři radary!!! Jenomže stojí v místech, kde není poblíž nic, nějaká průmyslová zóna, bazary atd. Někde jsem četl, že se starosta Hustopeč holedbal, že je to jenom na piráty nastavené na 80 km/h. No a ty Židlochovice jsou prej od šedesáti... to už je prostě vylepšování obecního rozpočtu...
Jsem zvědavej, jak dlouho vydržím bez antiradaru. Ale já do auta žádnej další krám nechci...
respond
KoobaS
number of posts1033
date of registration23.04.2014
Friday 17.06.2016 15:41, RE: Rychlost
Reno posted by:
eCORE posted by:
To Reno: Já jsem to pochopil, že nejezdíš 250 furt a všude a snad si u toho dáváš pozor (nebo jezdíš často do porodnice? ). Ale najdou se tací, kterým nevadí jet 180 v ranní/odpolední špičce. Přesto stále si myslím, že bychom (včetně mých občasných prohřešků) měli akceptovat zvýšený trest, když nás chytnou. Byl bych rád, kdybychom se dostali do stavu ala Rakousko, kde taky na dálnici potkáš rakušany, co na limity kašlou. Jenom mi jich přijde v poměru na počet aut výrazně méně než v ČR a taky si neprosazují přednost v jízdě tak (n)asertivně...
Já ho taky akceptuju. I když větší rychlost na dálnici není podle mého zase takový problém. To je těžko co myslíš pod pojmem asertivně. Jel jsi někdy v Maďarsku? Tam je národní sport jízda vlakem. Deset aut za sebou jede 140 v rychlém pruhu a nikdo se nerozčiluje. Jednou dvakrát jsem si zkoušel vynutit, aby mně pustili a pak jsem rezignoval. Tak se pravý pruh vůbec nepoužívá, resp. zůstává vyhražen kamiónům.Rakousko to je jiná písnička. Rakušák, i na našich dálnicích, se ti napikuje deset metrů před autem, jakoby zrcátka vůbec neměl. Potom předjíždí 130km rychlostí pět minut a když ho konečně předjedeš, ještě ti hrozí. Mám pocit, že je rozčiluje, když jedeš rychleji než oni nebo než pravidla dovolí. Jinak rakušáci jsou jedni - a to je s podivem - z nejúplatnějších policajtů. Tam se domluvíš vždycky.Největší divočáci jsou poláci řekl bych. Ti jezdí jak prasata prakticky všichni, s těma obrovskejma anténama na passatech typu B5:) V Polsku jsem asi nepotkal auto na benzín, a pokud ano, potom předělané na plyn. Polák ti řekne "to mi szie nie oplaca":))))Jinak jsem jen za minulý týden dostal dvě pokuty, jednu z Hustopeč a druhou ze Židlochovic, oboje na motorce. Jedna za 73 a druhá za 62. Hustopeče jsou dost dlouho a jsou tam tři radary!!! Jenomže stojí v místech, kde není poblíž nic, nějaká průmyslová zóna, bazary atd. Někde jsem četl, že se starosta Hustopeč holedbal, že je to jenom na piráty nastavené na 80 km/h. No a ty Židlochovice jsou prej od šedesáti... to už je prostě vylepšování obecního rozpočtu...Jsem zvědavej, jak dlouho vydržím bez antiradaru. Ale já do auta žádnej další krám nechci...


V Hustopečích dostal pokutu kolega cca 2-3 měsíce zpátky. Velmi klidnej řidič, jenom holt jako rozhodčí trochu spěchal na zápas. Taky v místě kde nic není a jel lehce přes 60...
respond
danet - redakce TipCars
number of posts538
date of registration16.11.2012
Monday 20.06.2016 09:55, RE: Rychlost
Reno posted by:
eCORE posted by:
To Reno: Já jsem to pochopil, že nejezdíš 250 furt a všude a snad si u toho dáváš pozor (nebo jezdíš často do porodnice? ). Ale najdou se tací, kterým nevadí jet 180 v ranní/odpolední špičce. Přesto stále si myslím, že bychom (včetně mých občasných prohřešků) měli akceptovat zvýšený trest, když nás chytnou. Byl bych rád, kdybychom se dostali do stavu ala Rakousko, kde taky na dálnici potkáš rakušany, co na limity kašlou. Jenom mi jich přijde v poměru na počet aut výrazně méně než v ČR a taky si neprosazují přednost v jízdě tak (n)asertivně...
Já ho taky akceptuju. I když větší rychlost na dálnici není podle mého zase takový problém. To je těžko co myslíš pod pojmem asertivně. Jel jsi někdy v Maďarsku? Tam je národní sport jízda vlakem. Deset aut za sebou jede 140 v rychlém pruhu a nikdo se nerozčiluje. Jednou dvakrát jsem si zkoušel vynutit, aby mně pustili a pak jsem rezignoval. Tak se pravý pruh vůbec nepoužívá, resp. zůstává vyhražen kamiónům.Rakousko to je jiná písnička. Rakušák, i na našich dálnicích, se ti napikuje deset metrů před autem, jakoby zrcátka vůbec neměl. Potom předjíždí 130km rychlostí pět minut a když ho konečně předjedeš, ještě ti hrozí. Mám pocit, že je rozčiluje, když jedeš rychleji než oni nebo než pravidla dovolí. Jinak rakušáci jsou jedni - a to je s podivem - z nejúplatnějších policajtů. Tam se domluvíš vždycky.Největší divočáci jsou poláci řekl bych. Ti jezdí jak prasata prakticky všichni, s těma obrovskejma anténama na passatech typu B5:) V Polsku jsem asi nepotkal auto na benzín, a pokud ano, potom předělané na plyn. Polák ti řekne "to mi szie nie oplaca":))))Jinak jsem jen za minulý týden dostal dvě pokuty, jednu z Hustopeč a druhou ze Židlochovic, oboje na motorce. Jedna za 73 a druhá za 62. Hustopeče jsou dost dlouho a jsou tam tři radary!!! Jenomže stojí v místech, kde není poblíž nic, nějaká průmyslová zóna, bazary atd. Někde jsem četl, že se starosta Hustopeč holedbal, že je to jenom na piráty nastavené na 80 km/h. No a ty Židlochovice jsou prej od šedesáti... to už je prostě vylepšování obecního rozpočtu...Jsem zvědavej, jak dlouho vydržím bez antiradaru. Ale já do auta žádnej další krám nechci...


Dobrý den, napište o svých zážitcích z cest Blog: http://www.tipcars.com/blog Díky!
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Tuesday 21.06.2016 14:31, RE: Rychlost
danet - redakce TipCars posted by:
Reno posted by:
eCORE posted by:
To Reno: Já jsem to pochopil, že nejezdíš 250 furt a všude a snad si u toho dáváš pozor (nebo jezdíš často do porodnice? ). Ale najdou se tací, kterým nevadí jet 180 v ranní/odpolední špičce. Přesto stále si myslím, že bychom (včetně mých občasných prohřešků) měli akceptovat zvýšený trest, když nás chytnou. Byl bych rád, kdybychom se dostali do stavu ala Rakousko, kde taky na dálnici potkáš rakušany, co na limity kašlou. Jenom mi jich přijde v poměru na počet aut výrazně méně než v ČR a taky si neprosazují přednost v jízdě tak (n)asertivně...
Já ho taky akceptuju. I když větší rychlost na dálnici není podle mého zase takový problém. To je těžko co myslíš pod pojmem asertivně. Jel jsi někdy v Maďarsku? Tam je národní sport jízda vlakem. Deset aut za sebou jede 140 v rychlém pruhu a nikdo se nerozčiluje. Jednou dvakrát jsem si zkoušel vynutit, aby mně pustili a pak jsem rezignoval. Tak se pravý pruh vůbec nepoužívá, resp. zůstává vyhražen kamiónům.Rakousko to je jiná písnička. Rakušák, i na našich dálnicích, se ti napikuje deset metrů před autem, jakoby zrcátka vůbec neměl. Potom předjíždí 130km rychlostí pět minut a když ho konečně předjedeš, ještě ti hrozí. Mám pocit, že je rozčiluje, když jedeš rychleji než oni nebo než pravidla dovolí. Jinak rakušáci jsou jedni - a to je s podivem - z nejúplatnějších policajtů. Tam se domluvíš vždycky.Největší divočáci jsou poláci řekl bych. Ti jezdí jak prasata prakticky všichni, s těma obrovskejma anténama na passatech typu B5:) V Polsku jsem asi nepotkal auto na benzín, a pokud ano, potom předělané na plyn. Polák ti řekne "to mi szie nie oplaca":))))Jinak jsem jen za minulý týden dostal dvě pokuty, jednu z Hustopeč a druhou ze Židlochovic, oboje na motorce. Jedna za 73 a druhá za 62. Hustopeče jsou dost dlouho a jsou tam tři radary!!! Jenomže stojí v místech, kde není poblíž nic, nějaká průmyslová zóna, bazary atd. Někde jsem četl, že se starosta Hustopeč holedbal, že je to jenom na piráty nastavené na 80 km/h. No a ty Židlochovice jsou prej od šedesáti... to už je prostě vylepšování obecního rozpočtu...Jsem zvědavej, jak dlouho vydržím bez antiradaru. Ale já do auta žádnej další krám nechci...
Dobrý den, napište o svých zážitcích z cest Blog: http://www.tipcars.com/blog Díky!


Dobrý den, to není publikovatelné

respond
Abík
number of posts93
date of registration20.01.2009
Tuesday 28.06.2016 19:58, Všichni jsme si rovni, někteří jsou však rovnější.
Jinak vloni na podzim jsem byl na Slovensku a najel tam mimo dálnic přes 500 km. Překvapilo mne, že mě tam nikdo nepředjel při dodržování rychlostních limitu podle GPS.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.