Nejpřísnější bezpečnostní kritéria, ale i mimořádná uživatelská přívětivost, která ulehčí život aktivním rodičům. To jsou hlavní lákadla autosedaček, s nimiž právě vstupuje na trh švédská společnost Thule.
V ČLÁNKU NAJDETE
Jméno Thule si spojujeme v první řadě se střešními nosiči a také se stylovými, ale odolnými a chytře navrženými zavazadly. V roce 2013, kdy společnost koupila kanadskou firmu Chariot, však značka Thule vtrhla se vší parádou do segmentu cestovních potřeb pro děti.
V jejím portfoliu dnes najdete vynikající kočárky, cyklosedačky a od letoška i autosedačky pro nejnáročnější zákazníky. Jejich bezpečnost testuje Thule ve vlastním středisku a před uvedením na trh byly provedeny tisíce simulací i reálných crashtestů, nové autosedačky tedy vyhoví i nejpřísnějším bezpečnostním standardům.
Zástupci značky své novinky představili na veletrhu For Baby, u prodejců Thule budou autosedačky k prodeji od 14. listopadu.
představení nových autosedaček Thule, zdroj: se svolením Thule
Správná instalace je základ
Ani ta nejlepší sedačka by nemohla dobře odvádět svou práci, pokud by nebyla správně nainstalována v autě. Pro tyto účely přichází Thule hned s několika prvky hlídajícími ukotvení základny Isofix, která je společná pro dvě počáteční velikosti autosedaček.
V první řadě je to páka, s jejíž pomocí se celá základna pevně uchytí k isofixovým držákům sedadla. Nejzajímavější inovaci pak představuje panel s diodami, které označují základní kotvící body. Pokud svítí zeleně, proběhla instalace ve všech bodech správně, naopak při indikované chybě se rozsvítí červená a zazní i zvukový signál.
Thule představuje své novinky na emotivním videu: Panel je napájen dvěma AA bateriemi, které by měly při běžném užívání vydržet zhruba dva roky. „Zejména rodiče prvního dítěte jsou při instalaci autosedačky často nejistí a světelná a zvuková signalizace je pro ně skvělou kontrolou,” vysvětluje význam indikátorů Beatrice Ravik Janzon, produktová manažerka kategorie dětských výrobků.
Pohodlná manipulace se sedačkami
Kromě prvotřídní bezpečnosti si Thule zakládá i na uživatelské přívětivosti a snadném ovládání. Sedačku je například možné na základně otáčet, přičemž ji rodič může ukládat v jakémkoli úhlu - to se hodí například na parkovištích, kde není možné dveře auta úplně otevřít. Správné upevnění pak potvrdí jasné cvaknutí. Při návrhu ergonomie mysleli v Thule i na kondici novopečených maminek, které mají například po císařském řezu potíže se zvedáním těžších předmětů. I pro ně by mělo být ovládání všech prvků autosedačky bezpečné a pohodlné.
Kojeneckou sedačku Maple, určenou pro nejmenší děti do věku 15 měsíců nebo hmotnosti 13 kg, lze samozřejmě upevnit i na podvozek kočárků Thule, čímž odpadá nutnost miminko po dojetí do cíle budit a přenášet do korbičky. Sedačka samotná nabízí i pohodlnou polohu vleže (ta je z bezpečnostních důvodů za jízdy v autě nemožná), ve výbavě má stříšku s maximální sluneční ochranou, dokoupit můžete například nánožník, pláštěnku nebo síťku proti hmyzu.
Pokračovací sedačka Elm, rovněž kompatibilní s isofixovou základnou, usadí děti od 6 měsíců do 4 let nebo 18 kg. Už teď pracují vývojáři na dalším modelu Palm, určeném pro větší děti, který nabídne kromě bezpečného cestování třeba i držák na pití a pohodlné opěrky na nohy.
A jaké budou české ceny? Isofixová základna, společná pro modely Maple a Elm, vyjde na 7390 korun. Novorozenecké „vajíčko“ Thule Maple má doporučenou cenu 6990 korun a sedačka Elm pro batolata 10 900 korun.