Jak postupovat při prodeji vozidla do zahraničí: e-book zdarma

Our theme
Redakce TipCars.com | 24.10.2022
Pokud zrovna řešíte prodej svého ojetého vozu, podívejte se na e-book Jak na prodej auta, kde se dozvíte všechny informace vedoucí k úspěšnému prodeji a dosažení nejvyšší prodejní ceny.
Pokud zrovna řešíte prodej svého ojetého vozu, podívejte se na e-book Jak na prodej auta, kde se dozvíte všechny informace vedoucí k úspěšnému prodeji a dosažení nejvyšší prodejní ceny.

Jestliže se vám ozval zájemce ze zahraničí, určitě vás napadne, jaká specifika takový prodej má. Právě pro vás jsme připravili dnešní e-book s názvem Jak postupovat při prodeji vozidla do zahraničí.

Nemáte-li v úmyslu zařizovat vše osobně, je možné využít služeb firem, které vše za úplatu udělají za vás. Vyřídí veškeré administrativní záležitosti, zastoupí vás v jednání s institucemi (STK, dopravní inspektorát, magistrát… atp.).

Základní informace
V případě prodeje vozidla, případně jeho darování do zahraničí je povinen vlastník vozidla zařídit tzv. vývoz vozidla.

Pro změny v registru vozidel v rámci EU lze nyní postupovat dvěma způsoby. Pro změny mimo EU pouze jedním způsobem (a to pouze tím prvním).

1. Na registru vozidel (lze vyřídit i na jakémkoli obecním úřadě obce s rozšířenou působností) podat žádost o přidělení registrační značky s omezenou platností (3 měs.) pro vývoz do jiného státu.

2. Vozidlo po opuštění ČR přihlásí do evidence až nový majitel v zahraničí (pouze v rámci EU). Tamní úřady pak max. do 2 měsíců nahlásí do ČR, že vozidlo je již přihlášené a zaevidované v jiném státě (EU).

Vývoz vozidla na vleku
K vývozu automobilu do zahraničí (na vleku) není od 1.1.2015 potřebná platná STK. Nemusíte mít ani zelenou kartu, která svědčí o platném povinném ručení, dokonce není zapotřebí ani kupní smlouva s kupujícím. Postačí vám pouze osobní údaje o kupujícím, vaše osobní doklady a pár dalších dokumentů.

Vývoz vozidla po vlastní ose
Pokud však kupující hodlá s vozidlem odjet přes hranice tak, že ho bude řídit (nikoli převážet na vleku), musí mít vůz platnou STK včetně zřízení povinného ručení (zelené karty).

STK a zřízení povinného ručení je však na „novém majiteli vozidla“.

Dále je postup stejný jako pro vývoz vozidla na vleku - registr vozidel vydá nové osvědčení o registraci vozidla a k tomu i převozní značku, jejíž platnost je 3 měsíce.

Celý e-book o procesu prodeje vozidla do zahraničí si můžete stáhnout zde:

chci si stáhnout e-book Jak postupovat při prodeji vozidla do zahraničí


můj e-mail:

Article rating
3.0 from 5 (60%)
Rated: 4x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
no discussion yet
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů