Supersport MF1: překoná Bugatti Veyron?

New models
Radim Letovský | 02.05.2005
Bugatti Veyron, který by se měl konečně dostat k prvním zákazníkům v létě, bude asi brzy překonán. | foto: Vojtěch Vrzal
Kdybychom tento článek uveřejnili prvního dubna, všichni byste ho jistě považovali za aprílový žert. Tím však MF1, rozhodně není. Vyráběn bude v Modeně firmou Project 1221. A co že na nás chystají? Luxusní, superrychlou konkurenci Bugatti Veyron!

Kdybychom tento článek uveřejnili prvního dubna, všichni byste ho jistě považovali za aprílový žert. Tím však MF1, rozhodně není. Vyráběn bude v Modeně firmou Project 1221. A co že na nás chystají? Luxusní, superrychlou konkurenci Bugatti Veyron!


Bugatti Veyron, který by se měl konečně dostat k prvním zákazníkům v létě, bude asi brzy překonán.
MF1 je počinem Projectu 1221, nezávislé společnosti, která se zaměřuje na výrobu high class lodí a letadel, jako i superaut. Číslice v názvu firmy, tedy 1221, by mohla napovídat, jakým výstupním výkonem se MF1 pochlubí. Podle sdělení společnosti, bude hodnota výkonu, udáváno v koňských silách, čtyřmístného čísla! Lapáte po dechu, jako my, když jsme se tuto informaci dozvěděli? Tak s ním šetřete, protože z další „drobnosti“ se vám pravděpodobně též zatočí hlava. Jeho cena bohužel není jako výkon pouze čtyřciferná, ale osmimístná – v přepočtu činí 16 500 000 korun (zhruba 575 000 Euro). Lidé kteří o MF1 i přes jeho nechutnou cenu jeví zájem, musejí učinit objednávku. A to dokonce i přesto, že ještě nebyla k vidění ani počítačem vytvořená fotografie onoho skvostu! MF1 by každopádně mělo být výkonější než Bugatti Veyron a navíc se nabízí skoro za poloviční cenu. Celá situace kolem MF1 je dosti tajemná, proto čtenářům odpouštíme hříšné myšlenky, že by se mohlo jednat o novinářskou kachnu.

TIP: Nejrychlejší vozy světa!

Pokud vás zajímá, kdo že vlastně ti Project 1221 jsou, pak vězte, že hlavním inženýrem, pracujícím na MF1 je Mauro Forghieri. To je člověk, který byl dlouhou dobu členem Scuderia Ferrari, legendy F1. Dále je Forghieri bývalým technickým ředitelem podniků takových zvučných jmen jako je Lamborghini či Bugatti. Jak již bylo řečeno, tým který má na svědomí MF1 sídlí v Modeně, avšak velice úzce spolupracuje s designérským studiem v Turíně. To se nazývá Beestudio a vede jej Anna Visconti. Spolu s Viscontim je i v týmu designér Emanuele Nicosia, jenž se jako bývalý člen karosářské dílny Pininfarina podílel na lahůdkách jako Jaguar XJS kabriolet, Ferrari 288 GTO a Testarossa, či Lamborghini Diablo nebo Bugatti EB110. To všechno jsou jména přímo legendární a každý vůz byl naprosto výjimečný – jak designem, tak i výkonem. Zdá se, že se můžeme velice těšit, až MF1 uvidíme!

Na webových stránkách Projectu 1221 se o MF1 mluví velice expresivně: Dvoumístné kupé je prý ojedinělé krásy, vyzařuje z něj vášeň a skví se skvělým komfortem i bezpečností. Skutečně jsme již doslova nedočkaví na první fotky! Zároveň doufáme, že výrobce nenadsazuje svá prohlášení týkající se exkluzivity vozu. Na druhou stranu – i kdyby to vše byla byť z poloviny pravda, tak se máme stále nač těšit.

Jaký motor bude pohánět extravagantní MF1? O tom Project 1221 téměř tradičně mlčí, dá se však očekávat, že to nebude nic menšího než dvanáctiválec s hmotnostním výkonem vyšším, než jakým například disponuje motor z Ferrari Enzo! Pyšným cílem Projectu 1221 není nic menšího, než představit MF1 jako nejrychlejší sériové auto na světě. MF1 bude buď čtyřkolka, nebo bude disponovat pouze pohonem zadní nápravy. K tomu nastavitelná převodovka – manuální či automatická. A jen opravdu odvážní maníci si mohou také zvolit, zda jezdit se zapnutým či vypnutým systémem kontroly trakce. Výstupní výkon MF1 je též nastavitelný – buď „nízký“ vhodný pro každodenní ježdění v silničních zácpách, nebo plný, vhodný pro zvláštní příležitosti – doporučujeme vybrané německé dálnice nebo nějaké opravdu velké letiště. Nezapomeňte se však připoutat a pro jistotu uzavřít výhodné úrazové pojištění.

Předpokládá se, že MF1 bude po světě jezdit na dvě stovky. Ovšem – Project 1221 se zapřísáhl, že neposkytne žádné ukázky auta, dokud prý dostatek zájemců nepodepíše závaznou objednávku. Mimochodem, zájemce musí k podpisu přidat asi 20 procent z celkové částky vozu jako zálohu, což je něco přes tři milióny korun. Vy byste dali podobnou sumu za auto, které jste ani neviděli?

Article rating
5.0 from 5 (100%)
Rated: 1x
Ještě jste nehodnotil/a
Tagy
Discussion
yeti, 02.05.2005 18:03
Konečně nějakej pořádnej stroj. Zajímalo by mne, kde vzali peníze na vývoj, protože Veyron se VW Group pěkně prodražil...
Vymča, 02.05.2005 19:42
To jo. Jen co musela vynaložit firma Michelin na pneumatiky pro takovou rychlost. Jasně se k tomu tehdy vyjádřila, že se jedná o neziskový projekt
Romík, 07.09.2005 14:09
To bych si určitě nepořídila...i když...kdybych nevěděla co s penězma tak bych do toho možná šla..ale nevím...............asi spíše ne...
enter into discussion
post a comment to this discussion
Nejčtenější články předchozích 7 dnů