Pokud se žena správně připoutá a využije speciální pomůcky, riziko poškození plodu je minimální, samozřejmě se ale odvíjí od intenzity nárazu. Řidičky nebo spolujezdkyně by měly bezpečnostní pásy používat i na krátkých vzdálenostech a ve městech.
Pro ženy od druhého měsíce těhotenství se doporučuje používání doplňku v kombinaci s běžným tříbodovým bezpečnostním pásem. Produkty jsou často vyrobeny z polyesteru a jsou schvalovány dle norem ECE R16.
Odborníci radí těhotným ženám, aby spodní popruh bezpečnostního pásu probíhal co nejhlouběji pod břichem, nikdy ne přes břicho. V takovém případě by totiž mohlo při nárazu dojít k poškození plodu. Šikmo nahoru vedoucí popruh musí směřovat stranou vedle břicha a procházet mezi prsy. Upnutí musí být pohodlné, ani příliš těsné, ani příliš volné. Pás nesmí sklouznout z ramene.
Je-li v autě airbag, sedadlo by mělo být posunuté co nejvíce dozadu. Ženy ve vysokém stupni těhotenství by raději neměly řídit vůbec. Pokud už musí automobilem cestovat jako spolujezdci, s ohledem na bezpečnost je dobré, aby seděly na zadních sedadlech.