0
back
 

diskuze k tématu: Test zimních pneumatik - vyhněte se neznámým značkám

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 12:13, dobrá guma
To je známý fakt, kdo nemá dobrou gumu, koleduje si o průser...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 12:17, RE: dobrá guma
briketomet posted by:
To je známý fakt, kdo nemá dobrou gumu, koleduje si o průser...
...minimálně si musí potom koupit větší auto (jako já)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 12:31,
Já mám zimní gumy Debica Frigo 2 a jsem vcelku spokojený.
Ještě se mi nestalo, že bych na sněhu někam nevyjel.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 13:05, Dokola
Nemůže někdo udělat konečně pořádný test několika gum včetně letních při zimních klimatických podmínkách a při letních klimatických podmínkách, aby se neustále nemusely kopírovat stejné články z loňska. Už mi to opravdu začíná vadit. V článku jsou jen obecné řeči, není tam ani jeden konkrétní údaj, za jakých podmínek to testovali, co testovali, na čem to testovali. Pro mě je hodnota článku 0. Jediné, co měl asi článek primárně říci, je, že čínské gumy nebrat. Mám na autě GY UG7, ale nebyla vloni pořádná zima, takže je nedokážu srovnat s předchozími Polariskami. Slušně provedený test by mě zajímal.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 13:17, RE: Dokola
David V posted by:
Nemůže někdo udělat konečně pořádný test několika gum včetně letních při zimních klimatických podmínkách a při letních klimatických podmínkách, aby se neustále nemusely kopírovat stejné články z loňska. Už mi to opravdu začíná vadit. V článku jsou jen obecné řeči, není tam ani jeden konkrétní údaj, za jakých podmínek to testovali, co testovali, na čem to testovali. Pro mě je hodnota článku 0. Jediné, co měl asi článek primárně říci, je, že čínské gumy nebrat. Mám na autě GY UG7, ale nebyla vloni...
Ahoj,
můžu se zeptat na zkušenost s Polaris 2 ?
Dostal jsem je na služebák a mám trochu obavu jaké budou.

Díky M.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 13:28, RE: Dokola
Mart posted by:
Ahoj,
můžu se zeptat na zkušenost s Polaris 2 ?
Dostal jsem je na služebák a mám trochu obavu jaké budou.

Díky M.
Nemůžu proti nim říct křivé slovo. Všude mě podržely a všude jsem vyjel i bez řetězů. Neměl jsem problém ani s vyvážením . UG 7 zkouším, protože mají dobré testy a nebyly o tolik dražší. Na základě zkušeností je klidně doporučím.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 13:50, RE: Dokola
David V posted by:
Nemůžu proti nim říct křivé slovo. Všude mě podržely a všude jsem vyjel i bez řetězů. Neměl jsem problém ani s vyvážením . UG 7 zkouším, protože mají dobré testy a nebyly o tolik dražší. Na základě zkušeností je klidně doporučím.
Díky moc !

respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 15:06, RE: Dokola
Mart posted by:
Ahoj,
můžu se zeptat na zkušenost s Polaris 2 ?
Dostal jsem je na služebák a mám trochu obavu jaké budou.

Díky M.
Měl jsem je (14'') na pracovní fabii 1.4 55 kW AT a subjektivně byly na sněhu horší než Savy Eskymo S3, které jsem měl jako 13'' na puntu I a teď jako 15'' na fusionu - trochu tančily a i přes ASR se na sněhu moc nechtěly rozjíždět. Jinak jsou trochu hlučnější, ale nikde mě nenechaly a neposlaly mě ani z ledu do příkopy, takže v tomto směru OK. Ale ty savy ve mě zanechaly lepší dojem a cenově jsou myslím níž.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 16:52, RE: Dokola
Mart posted by:
Díky moc !

v nějakým testu, sem čet že například GY jsou ve srovnání s polarisem mín hlučnější a mám pocit že i psali že se líp chovaj na mokru...bylo to tušim v auto tipu respektive v auto bildu
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 17:03, RE: Dokola
Kuba posted by:
v nějakým testu, sem čet že například GY jsou ve srovnání s polarisem mín hlučnější a mám pocit že i psali že se líp chovaj na mokru...bylo to tušim v auto tipu respektive v auto bildu
Mohu udělat svoje subjektivní hodnocení pneu které jsem na svých autech měl za cca poslední 3 sezony, uvádím je v pořadí od nejlepšího po nejhorší. Nyní mám GoodYear UltraGrip 7+ a musím říct že jsou lepší než předchozí Michelin Alpin i Bridgestone Blizzak LM25 a o hodně lepší než Nokian WR a Kléber Krisalp. Na závěr bych podotknul že zimní gumy rozhodně nehodnotím podle toho kam vyjedu nebo ne, protože to dle mého názoru není rozhodující faktor dobré pneu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 17:10, RE: Dokola
Mart posted by:
Ahoj,
můžu se zeptat na zkušenost s Polaris 2 ?
Dostal jsem je na služebák a mám trochu obavu jaké budou.

Díky M.
Měl jsem je čtyři roky na fábii.
První rok jsou uspokojivé, na sněhu držely dobře stopu a i záběr byl výborný. Za mokra za nízkých teplot (2-10 C) brzdily lépe než letní bravurisky za stejných podmínek s tím, že polarisky byly dokonce subjektivně tišší. Největší rozdíl je v projíždění zatáček v suchých obdobích, kdy polarisky proti "létu" za podobných podmínek působí jako kdyby měl člověk na pneumatikách "bačkory" tzn, při průjezdu zatáčkou se sice drží asfaltu, ale lamelku po lamelce ujíždějí do strany, takže varuji!
Druhý rok u polarisek došlo záhadným způsobem k jakési degradaci. Směs začala vykazovat oproti první zimě disproporce (upozorňuji na fakt, že první rok jsem na zimních urazil cca 5 000 km, jakož i další roky, celkem tedy 20 000 km při prodeji auta i se zimními pneu, měl vzorek poctivých 6 mm) rozjezd za stejných podmínek na sněhu a držení stopy se zhoršilo. Za mokra pneumatiky o něco hůře brzdily, subjektivně srovnatelně jako letní. Zlepšila se trakce a držení stopy na suché vozovce.
Třetí a čtvrtý rok tento trend trval a po čtvrté zimě mohu prohlásit, že letní pneumatiky byly na břečce, mokru a suchu v zimě diametrálně lepší. Jediná disciplína, kde zůstalo trochu navrch, byl sníh, ale bez řetězů bych na hory na těchto pneu rozhodně nejel, trakce se snížila na téměř úroveň letních bravurisek (any ty nepovažuji za nějaký high end, aby to nebylo chápáno jako návod).
Moje poznatky:
S touto kombinací a podobným nájezdem (5000 km město a okolí, dvakrát, třikrát do roka potkání sněhu) bych se zamyslel, zda se mi zimní pneumatiky tohoto druhu vyplatí. Ne, že by polarisky nefungovaly, ale postupem času (během roku a půl), se z polarisek staly podprůměrné letní pneumatiky.
Jedině tomu, kdo sjede tyhle pneumatiky první, maximálně druhou sezónu (ale už z výhradami), je mohu doporučit !!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 30.10.2008 19:14, zimni gumy
tak podle ADAC byla loni na 1 místě Brigstone lm 20
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 03.11.2008 08:39, RE: Dokola
typek posted by:
Měl jsem je čtyři roky na fábii.
První rok jsou uspokojivé, na sněhu držely dobře stopu a i záběr byl výborný. Za mokra za nízkých teplot (2-10 C) brzdily lépe než letní bravurisky za stejných podmínek s tím, že polarisky byly dokonce subjektivně tišší. Největší rozdíl je v projíždění zatáček v suchých obdobích, kdy polarisky proti "létu" za podobných podmínek působí jako kdyby měl člověk na pneumatikách "bačkory" tzn, při průjezdu zatáčkou se sice drží asfaltu, ale lamelku po lamelce ujíždějí d...
To ukazuje na rychle zmeny ve strukture smesi. Po druhe sezone je pak guma tak zterela, ze uz ridic pozna rozdil.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.