0
back
 

diskuze k tématu: Jaký vůz pro 7-člennou rodinu?

category of topic classification: poradna, jaké auto koupit, servisní náklady, vše o spotřebě, technické dotazy, německá vozidla, japonská vozidla, americká vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 12:05, RE: něco tam chybí
A4 posted by:
U motoru 1,9 TDI (např. Sharan) zapomněl pan Vinař dodat, že výkonově nedostatečná je jeho verze 66 kw...
Ale ona je dostatecna, kdyby lidi nejezdili jako hovada tak staci i ta 66kw verze. Autori zde spis zapomeli uvest VW caravele nebo multivan
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 12:23, 7míst
No ohledně výběru,asi se budu opakovat,ale u nás v bazarech budou za ty pníze jen auta za "zenitem",takže se bude muset ven,Problémem těchto vozů je, že při plném obsazení(dovolená......) je pak problém se zavazadly pro všechny,takže se to většinou řeší "rakvema" nebo vozíkem.Můžu z vlastní zkušenosti napsat,že můj vážně dobrý kamarád má dvě holky 15 a 17 a chtěl kluka,tak teď má dvě další holky 2 a kluka k nim 2(číslovky pro nechápavé udávají roky ) a když se mnou jede Espasem do chorvatska tak je to úžasný zážitek(co se tam vejde a co uveze).Kupoval ho nový před dvěma lety a ještě ho ani jednou nenechal ve srabu a v zimě v létě pořád super a to je to hodně lidma zatracovaný "žabožrout".A k jízdním vlastnostem obecně u tak velkých aut: Co si budem povídat,je to malý autobus a s plně naloženým(pokud ho nechcete mít poblitý od dětí) stejně nenaděláte žádné "psí kusy".A spotřeba určitě taky nebude dle tabulek.Možná bych do výčtu ještě dal HONDU Stream nebo TOYOTU Picnic a určitě MICINU Spacestar.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 13:27, bezpecnost
Dobrý den, nikdo zde nebere v potaz také pasivní bezpečnost vozidla. Pokud by snad tazatelka chtěla toto zohlednit, tak ji chci upozornit že Opel Zafira, VW Sharan, (Seat Alhambra, Ford Galaxy) a také Chrysler Voyager jsou na tom dost špatně.
Ostatně zde je odkaz kde se dají vyhledat podrobnosti:
http://www.auto.cz/main.php?site=crash

Přeji šťastnou ruku při výběru a bezpečnou cestu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 13:44, RE: něco tam chybí
Fanda posted by:
Ale ona je dostatecna, kdyby lidi nejezdili jako hovada tak staci i ta 66kw verze. Autori zde spis zapomeli uvest VW caravele nebo multivan
Nemusí jezdit jako hovada, stačí když chtějí jezdit v teple i když venku mrzne. Ta 66 kW to prostě bez nezávislého topení nevytopí....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 14:05, Dacia combi
Pořád mi tu chybí doporučení, aby si za 230.000 koupil sedmimístnou Dacii combi...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 14:13, Auto pro rodinu
Po delším vybírání jedině Fiat Doblo - na zadní sedadlo se vejdou tři dětské sedačky III a není přehnaně drahé. Jinak sedmisedadlový Dacia Logan, bohužel je užší.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 14:19, RE: Auto pro rodinu
nedved posted by:
Po delším vybírání jedině Fiat Doblo - na zadní sedadlo se vejdou tři dětské sedačky III a není přehnaně drahé. Jinak sedmisedadlový Dacia Logan, bohužel je užší.
Fiat Doblo pro 7 lidí ???????????????????
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 15:09, RE: Auto pro rodinu
Tonny posted by:
Fiat Doblo pro 7 lidí ???????????????????
No jiste ... 2 do kufru, ne )
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 15:47, RE: Auto pro rodinu
Tonny posted by:
Fiat Doblo pro 7 lidí ???????????????????
i Fiat Doblo dělá dnes další řadu sedadel do kufru.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 20:23, RE: to karlik - Mitsubishi Space Vagon 2.4GDI
karlik posted by:
Docela by mne zajimal nazor autora odpovedi na auto z nadpisu - Space Vagon 2.4GDi - rocniky 1999-2001 se daji sehnat mezi180-250tisici, je to siceu nas asi trochu "exot", ale podle statistik vzorna spolehlivost a pohon 4X4 mezi sedmimistnymi MPV taky neco vyjmecneho.
No tak to Ti můžu říct naprosto přesně. Názor redakce na Mitsubishi je spíše podprůměrný, jízdní vlastnosti nevalné a motor GDI u nás nefunguje. Osobně jsem tento motor měl v jiném Mitsubishi několik let a i přes kritiku typu, že u nás na to není benzín, mi sloužil několik let bez problémů a s nízkými provozními náklady. Tento motor je velmi pružný, spotřeba kolem 8 litrů a naprosto bezproblémový. Navzdory kritikám jsem neslyšel od nikoho, že by mu někdy tento motor zkolaboval. Tato motorizace se používá i do Pajera a taky no problém. Jízní vlastnoti a ovladatelnost u Mitsubishi jsou velmi příjemné, ale je to můj názor. Doporučuji osobně vyzkoušet, budeš překvapen.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 20:24, RE: Auto pro rodinu
Michal posted by:
i Fiat Doblo dělá dnes další řadu sedadel do kufru.....
To je pravda, jmenuje se doblo panorama, ale problém je v tom, že se to vyrábí teprve necelý rok a těžko zatím paní tazatelka sežene jetinu...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 20:31, RE: to karlik - Mitsubishi Space Vagon 2.4GDI
Šakal posted by:
No tak to Ti můžu říct naprosto přesně. Názor redakce na Mitsubishi je spíše podprůměrný, jízdní vlastnosti nevalné a motor GDI u nás nefunguje. Osobně jsem tento motor měl v jiném Mitsubishi několik let a i přes kritiku typu, že u nás na to není benzín, mi sloužil několik let bez problémů a s nízkými provozními náklady. Tento motor je velmi pružný, spotřeba kolem 8 litrů a naprosto bezproblémový. Navzdory kritikám jsem neslyšel od nikoho, že by mu někdy tento motor zkolaboval. Tato motorizace ...
Ano mohu potvrdit. Mám Mits. Pajero a tento motor vlastním. Vozidlo je staré 7let, najeto 172000 km. spotřeba 9-11l, což na tak velké a těžké auto není zlé. Motor je bohužel opředený fámami lidí, kteří jej nejspíš nikdy nevlastnili. Pravidelný servis, kvalitní benzín a olej = výkonný bezprroblémový motor. Nevím jak Space vagon, ale u Pajera nezničitelný podvozek. Zatím měněny pouze čepy.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 21:53, RE: něco tam chybí
Pepe posted by:
Nemusí jezdit jako hovada, stačí když chtějí jezdit v teple i když venku mrzne. Ta 66 kW to prostě bez nezávislého topení nevytopí....
i 66kW to vytopí bez problémů. Jezdil jsem s timhle motorem 2 roky, a neměl jsem žádnej problém. Je tam originál přídavný topení, který funguje bez problémů. Prodal jsem ho známýmu, kterej s tim tahá auta na plaťáku, má tam najeto už přes 3sta tisíc, z toho 50tisíc najel už s čipem, a nemůže si to vynachválit. Spotřeba mu klesla, a auto funguje parádně. Já Sharana doporučuju, zrovna tak Alhambru, už moc ne galaxy
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 22:18, RE: něco tam chybí
anonym posted by:
i 66kW to vytopí bez problémů. Jezdil jsem s timhle motorem 2 roky, a neměl jsem žádnej problém. Je tam originál přídavný topení, který funguje bez problémů. Prodal jsem ho známýmu, kterej s tim tahá auta na plaťáku, má tam najeto už přes 3sta tisíc, z toho 50tisíc najel už s čipem, a nemůže si to vynachválit. Spotřeba mu klesla, a auto funguje parádně. Já Sharana doporučuju, zrovna tak Alhambru, už moc ne galaxy
Proc nedoporucujete galaxy, kdyz je to absolutne identicke auto krome pristrojiovky a vzhledu? Jinak jak nekdo rekl, vsehcny MPV typu zafiva, VW sharan alhambra, galaxy atd kdyz posadite dovnitr 7 lidi tak na zavazadla mate msita asi jako fe fabii. Takze pokud chcete i kufr tak asi VW transporter nebo multivan
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 13.02.2007 23:31, Peugeot 307 SW
na ten uplne zabudli, a v pripade ze mnedzi tymi siedmymi cestujucimi aspon 2 deti tak uplne v pohode, a je jednoznacne z tychto bastardov najkrajsi
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 14.02.2007 10:47, RE: Peugeot 307 SW
ger posted by:
na ten uplne zabudli, a v pripade ze mnedzi tymi siedmymi cestujucimi aspon 2 deti tak uplne v pohode, a je jednoznacne z tychto bastardov najkrajsi
Peugeot 307 SW sice je pro 7 lidi, ale kufr potom neni uz vubec zadny a zadni sedadla jsou spsie nouzova a i ta prostredni rada pro 5 lidi neni an dlouhe cesty, ale zase pokud vozite 7 lidi je na kratsi vzdalenosti a jinak jezdite vetsinou max v 5, tka je to dobra volba vuci MPV
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 14.02.2007 10:55, RE: Peugeot 307 SW
mufik.martin posted by:
Peugeot 307 SW sice je pro 7 lidi, ale kufr potom neni uz vubec zadny a zadni sedadla jsou spsie nouzova a i ta prostredni rada pro 5 lidi neni an dlouhe cesty, ale zase pokud vozite 7 lidi je na kratsi vzdalenosti a jinak jezdite vetsinou max v 5, tka je to dobra volba vuci MPV
Z vlastní zkušenosti ta 307 opravdu není pro 7 lidí, jen při opravdové nouzi na kratší svezení a bez bagáže. Ideální max pro 4 lidi a spoustu věcí (standartně pořád vozíme sporťák a golfky a stále je v kufru spousta místa), při cestě na hory rakev a sáňky nahoru a tradá... Mazda 5 je přeci jenom větší...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 14.02.2007 14:52, Minivany pro 7+
Při volbě auta je třeba se zamyslet, zda stačí nějak nacpat 7 lidí do auta nebo zda je vhodné mít i nějaký prostor pro zavazadla. Asi je rozdíl mít 5 cm za opěrkou hlavy v třetí řadě jen zadní okno nebo metr místa. většina aut nabízí více verzí interiéru. Např. čtyřlístek Fiat Ulysse/Peugeot 806/Lancia Zeta/Citroen Evassion může mít v každé řadě jen 2 pohodlné křesla (=6místný) nebo v druhé řadě 3 sedadla a ve tředí lavici pro 3 (=8místný). Velkou výhodou jsou šoupací dveře na obou stranách narozdíl od klasických u trojlístku Ford Galaxy/VW Sharan/Seat Alhambra. Zajímavý minivan nabízí také GM, který má 7 samostatných sedadel. Prodává se jako Opel Sintra/Chevrolet Venture/Pontiac Montana/Oldsmobile Silho8uette. Krátké verze mají šoupací dveře za řidičem ve výbavě na přání, dlouhé standartně na obou, tak jako u dalšího trojlístku stejných aut Dodge Caravan/Plymouth Voyager/Chrysler Town&Country.
Co se táká nebídky Fordu, tak Windstar se také povedl a za velmi zajímavou cenu nabízí velmi luxusní svezení. Pokud máte strach ze spotřeby motorů V6, tak věřte, že k tak velkému autu jsou velmi dobrá volba a ušetřených 100.000,- vám zaplatí pojistu, nárůst spotřeby a případné opravy na hodně dlouho.
Doporučuji na tomto servru vyhledat auta bez výběru značky, zadat pouze počet míst (7 a pak 8), rok výroby od: a max cenu. Možná budete příjemně překvapeni, jak velká je nabídka.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 14.02.2007 22:11, zafira
Ale přesto zafira patří mezi držáky v téhle kategorii a je i nejhezčí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 23.02.2007 17:20, Ford Excursion
Mě se z velkých auto docela líbí Ford Excursion i když musím uznat že na naše poměry je to trochu úlet
respond
1 2 3




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.