0
back
 

diskuze k tématu: Německý plán podporuje prodej vozů

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 08:37, Proč ne ?
Tak jsem zvědav, jak se vytáhne naše vláda. I když, "opičit se po komkoliv" nám šlo vždy dobře. V tomto případě by to však bylo "výjimečně" smysluplné rozhodnutí.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 09:38, RE: Proč ne ?
hmhm posted by:
Tak jsem zvědav, jak se vytáhne naše vláda. I když, "opičit se po komkoliv" nám šlo vždy dobře. V tomto případě by to však bylo "výjimečně" smysluplné rozhodnutí.
Obávám se, že my jsme " tak trochu jiná země "..:( . Jinak tento plán, resp. chování Německa či Francie se mi též líbí. Ke konci roku jsem o tomto diskutoval a to u článku o nepopulárních poplatcích za přihlašování "neekologických" vozidel (kdy zejména částku ve výši 10.000,-Kč stále považuji za výplod chorého politického mozku). Někteří diskutující psali o možném příspěvku na nová vozidla jako o hlouposti, tak doufám, že si nyní článek o našich "hloupých" západních sousedech alespoň přečtou...:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 11:33, Češi Čechům
Kdyby se auta dávala zadarmo /se stoprocentní dotací státu/, šly by na odbyt ještě líp. Ať se nad tím pan Topolánek zamyslí. Akce by se mohla jmenovat Češi Čechům - podporoval by se jen výrobek Made in CZ a lidi by zas měli práci.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 17:05, RE: Češi Čechům
Stiflerova máma posted by:
Kdyby se auta dávala zadarmo /se stoprocentní dotací státu/, šly by na odbyt ještě líp. Ať se nad tím pan Topolánek zamyslí. Akce by se mohla jmenovat Češi Čechům - podporoval by se jen výrobek Made in CZ a lidi by zas měli práci.
No Víš, český výrobek - osobní automobil, "abys vyhledal". Nicméně, těmi montážníky zahraničních majitelů jsou naši lidi, takže všechno souvisí se vším.
Ale výrobci si již brzy šáhnou do prasátek a slevovat nebude jaksi co. Tím nám zůstanou "pouze ojetiny" a tím se vůbec nic neřeší.
Opravdu jde o hodně, netvrdím, že jedině hromadný nákup aut vše vyřeší, to ne, ale určitě může hodně pomoci - minimálně nabídkou, či zachováním pracovních míst u našich lidí, kterých je (bohužel) velmi mnoho přímo závislých na výrobě aut. Dovedu si představit, že "vypočítat" modelové situace našimi šikovnými odborníky by neměl být problém, otázkou však bude, co s výslednými podklady provedou zodpovědní politici.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 17:47, RE: Češi Čechům
hmhm posted by:
No Víš, český výrobek - osobní automobil, "abys vyhledal". Nicméně, těmi montážníky zahraničních majitelů jsou naši lidi, takže všechno souvisí se vším.
Ale výrobci si již brzy šáhnou do prasátek a slevovat nebude jaksi co. Tím nám zůstanou "pouze ojetiny" a tím se vůbec nic neřeší.
Opravdu jde o hodně, netvrdím, že jedině hromadný nákup aut vše vyřeší, to ne, ale určitě může hodně pomoci - minimálně nabídkou, či zachováním pracovních míst u našich lidí, kterých je (bohužel) velmi mnoho přímo ...
Si beztak oba/obě děláte srandu, že? Nebo mílovými kroky světlým zítřkům kde všichni mají vše a hlavně soudruzi, zpátky ni krok, ne? Jak tak koukám, v dojčlandu začala první pětiletka
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 02.02.2009 17:58, RE: Proč ne ?
Joska posted by:
Obávám se, že my jsme " tak trochu jiná země "..:( . Jinak tento plán, resp. chování Německa či Francie se mi též líbí. Ke konci roku jsem o tomto diskutoval a to u článku o nepopulárních poplatcích za přihlašování "neekologických" vozidel (kdy zejména částku ve výši 10.000,-Kč stále považuji za výplod chorého politického mozku). Někteří diskutující psali o možném příspěvku na nová vozidla jako o hlouposti, tak doufám, že si nyní článek o našich "hloupých" západních sousedech alespoň přečtou...:)
Hmmm. A já bych chtěl příspěvek na nové boty, protože průměrné stáří mých tenisek činí 12,5 roku, takže neodpovídají současným normám a trochu i smrdí, jsou ale velice pohodlné, nicméně trendům se člověk nemůže stavět. Dále bych potřeboval novou sekačku na trávu, protože ta moje benzínová již zcela určitě nespľnuje ani normu EURO 3. Když tak nad tím přemýšlím i moje matrace, na které spím již osmý rok, by měla být taktéž vyměněna a měl bych dostat příspěvek na její výměnu. Dále bych určitě souhlasil, aby bylo zcela jasně určeno, kdo by měl dostat víc peněz z rozpočtu na auto, protože se mi nelíbí, že soused si každý rok kupuje nové auto, jak ho znám, určitě si nakrad. Vůbec by se mělo přehodnotit, že lidi kteří jsou v práci víc jak 10 hodin, by měli mít nižží mzdu, nebo vyšší danění, protože to stejně nestíhají utratit a peníze se jim zbytečně hromadějí a pak zneužívaj takový ty vyděračský fondy a akcie a furt něco investujou, já bych to zatrh, protože beztak je to nakradený a to už jsem za to mohl mít úplně novou dáčii, takhle mě nezbyde ani na padesát piv za tejden..... Chcete to opravdu?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 07:43, RE: Proč ne ?
typek posted by:
Hmmm. A já bych chtěl příspěvek na nové boty, protože průměrné stáří mých tenisek činí 12,5 roku, takže neodpovídají současným normám a trochu i smrdí, jsou ale velice pohodlné, nicméně trendům se člověk nemůže stavět. Dále bych potřeboval novou sekačku na trávu, protože ta moje benzínová již zcela určitě nespľnuje ani normu EURO 3. Když tak nad tím přemýšlím i moje matrace, na které spím již osmý rok, by měla být taktéž vyměněna a měl bych dostat příspěvek na její výměnu. Dále bych určitě souhl...
To: Typek
Meleš nesmysly, došlo Ti, že plno lidí je a bude bez práce ? Se všemi dopady, které to přináší ? Asi ne. Nějak jsem nenašel "Tvá moudra, jak z toho ven".
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 11:00, RE: Proč ne ?
frupo posted by:
To: Typek
Meleš nesmysly, došlo Ti, že plno lidí je a bude bez práce ? Se všemi dopady, které to přináší ? Asi ne. Nějak jsem nenašel "Tvá moudra, jak z toho ven".
Na "Typka" nemá cenu reagovat, žene diskuzi do nesmyslného extrému a plete si pojmy. Přispět na koupi nového vozu ještě neznamená, že někdo někomu něco dává zadarmo. Podle něj budou v Německu a Francii všichni soudruzi s rudou knížkou v náprsní kapse a ještě k tomu padlí na hlavu...:)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 11:32, RE: Proč ne ?
Joska posted by:
Na "Typka" nemá cenu reagovat, žene diskuzi do nesmyslného extrému a plete si pojmy. Přispět na koupi nového vozu ještě neznamená, že někdo někomu něco dává zadarmo. Podle něj budou v Německu a Francii všichni soudruzi s rudou knížkou v náprsní kapse a ještě k tomu padlí na hlavu...:)
Hehe extrém Takže kde se berou peníze, které se dávají jako příspěvek na nové auto? upadnou z nebes?
Ha a nejsou to peníze z daní? Kde se berou daně? Když někdo musí o příspěvěk na nové auto zaplatit vyšší daň, může si dovolit opět menší výplaty svým zaměstnancům, nebo nemůže rozšířit výrobu i když se mu jako firmě daří, protože se z jeho daní sponzoruje něco, co je ztrátové - totéž platí o zaměstnancích- třeba zaměstnanec by chtěl něco jiného než přispět někomu na auto, třeba si chtěl koupit tříkolku pro dceru, ale tím, že odevzdal vyšší daň, nemůže si ji dovolit. Říká Vám vůbec něco nabídka a poptávka? Co je na tom extrémního, když říkám, že je blbost přerozdělovat peníze a cpát je za každou cenu tam kde "někdo cítí" potřebu zachránit nějakou firmu, po jejíchž produktech není poptávka? Co bude potom, až se nasytí trh a nebude o tyto produkty (auta) zájem ani s příspěvkem? Vyhlásí se další akce, typu "kdo nemá auto do dvou let stáří, musí si koupit nové" a dostane další příspěvek? To není extrém, to je realita tohoto kocourkovského světa a vy jim to žerete, pánové!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 12:37, RE: Češi Čechům
typek posted by:
Si beztak oba/obě děláte srandu, že? Nebo mílovými kroky světlým zítřkům kde všichni mají vše a hlavně soudruzi, zpátky ni krok, ne? Jak tak koukám, v dojčlandu začala první pětiletka
Není to tak dávno, co se o nás staral stát. Měli jsme sociální jistoty a všechno klapalo. Žádná krize!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 12:47, RE: Češi Čechům
Stiflerova máma posted by:
Není to tak dávno, co se o nás staral stát. Měli jsme sociální jistoty a všechno klapalo. Žádná krize!
Co klapalo?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 13:48, RE: Proč ne ?
typek posted by:
Hehe extrém Takže kde se berou peníze, které se dávají jako příspěvek na nové auto? upadnou z nebes?
Ha a nejsou to peníze z daní? Kde se berou daně? Když někdo musí o příspěvěk na nové auto zaplatit vyšší daň, může si dovolit opět menší výplaty svým zaměstnancům, nebo nemůže rozšířit výrobu i když se mu jako firmě daří, protože se z jeho daní sponzoruje něco, co je ztrátové - totéž platí o zaměstnancích- třeba zaměstnanec by chtěl něco jiného než přispět někomu na auto, třeba si chtěl koup...
Že by budoucí ministr financí Německa či Francie ? Nikdo nikomu nic "nežere" a třeba já osobně bych tuto nabídku ani nemohl využít, protože potřebuju pro život jiná auta, na která bych příspěvek určitě nedostal :) ...ale NĚCO se prostě udělat musí, nic samozřejmě nejde do nekonečna, jak naznačujete, ale NĚKDE se začít musí a nelze nechat vše ležet ladem s tím, že to NĚJAK dopadne. Je to kruh, když se postaví na nohy jedni, pomůže to i druhým, vy to vidíte černě, já možná moc růžově, ale jsem pro podání pomocné ruky...třeba zrovinka automobilovému průmyslu.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 15:21, RE: Proč ne ?
Joska posted by:
Že by budoucí ministr financí Německa či Francie ? Nikdo nikomu nic "nežere" a třeba já osobně bych tuto nabídku ani nemohl využít, protože potřebuju pro život jiná auta, na která bych příspěvek určitě nedostal :) ...ale NĚCO se prostě udělat musí, nic samozřejmě nejde do nekonečna, jak naznačujete, ale NĚKDE se začít musí a nelze nechat vše ležet ladem s tím, že to NĚJAK dopadne. Je to kruh, když se postaví na nohy jedni, pomůže to i druhým, vy to vidíte černě, já možná moc růžově, ale jsem pr...
No, je podpora a podpora. Když podpořím jednoho tím, že seberu druhému a ještě se něco ztratí po cestě k potřebnému, je to špatně. Já bych třebas navrhoval osvobození od daně, snížení byrokratické zátěže a podobné stimuly, aby se samy podniky byly motivovány k restrukturalizaci a optimalizaci výroby. To aby tak podnik činil nedokážete tím, že mu stále budete u huby držet plný tekoucí cedník, ale tím, že že mu ten cedník povolíte utěsnit. Mýlíte se, pokud si myslíte, že bych chtěl jen tak někoho nechat padnout na hubu, jde mi jen o to, že to co předvádí vlády se nejvíce podobá nabírání kýblů vody z bazénu, která je potom za ohromné slávy chrstnuta zpět. Takhle spíše krizi udržíme, než že se jí zbavíme.....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 21:03,
hm,já na tom ale nevidím nic geniálního.Teď sebereme peníze ze státního rozpočtu na to,abychom pár lidem přispěli na nové auto.Tu díru,která tím vznikne,budeme muset někdy zalepit.A až tato akce skončí-co potom jestli se bude poptávka snižovat?ty příspěvky zvýšíme,nebo je zavedeme doživotně?proč tedy nedostanou příspěvky stavební firmy,prodejci elektroniky,a další různá odvětví,která krizí trpí?Vždyť ty peníze jdou z daní nás všech,jeden je prodejce aut,druhý stavař,třetí inženýr,čtvrtý dělník-kdo má to právo rozhodnout,že zrovna ten jeden obor bude dotován na úkor jiného??????
To už tady tuším jednou bylo...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 03.02.2009 23:56, RE: Proč ne ?
typek posted by:
Hehe extrém Takže kde se berou peníze, které se dávají jako příspěvek na nové auto? upadnou z nebes?
Ha a nejsou to peníze z daní? Kde se berou daně? Když někdo musí o příspěvěk na nové auto zaplatit vyšší daň, může si dovolit opět menší výplaty svým zaměstnancům, nebo nemůže rozšířit výrobu i když se mu jako firmě daří, protože se z jeho daní sponzoruje něco, co je ztrátové - totéž platí o zaměstnancích- třeba zaměstnanec by chtěl něco jiného než přispět někomu na auto, třeba si chtěl koup...
Tleskam...dobre receno...aspon si radoby kapitalisti uvedomu zakladni tezi ekonomiki...dnesni krize neni krizi financi, hospodarske, ale je krizi systemu, system je zalozen na spotrebe. A co kdyz uz fsichni budeme mit nova auta, co se bude dit pak?? Potom asi ty auta budeme prodavat martanum nebo exportovat na mesic ci venusi. Jednou to prijit muselo, tedka jde o ty nasledky, ktere nas cekaji.
respond


update
you watch this topic

stop watching this topic




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.