0
back
 

diskuze k tématu: Budoucnost CNG v České republice

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.08.2011 07:23, Auto na CNG
Podle mně by to mohlo být hodně zajímavé v případě, že si budu moct zřídit tankovací stanici doma... jinak mně mrzí, že není větší výběr motorizací a přestavby svépomocí jsou velmi ztížené kvůli nedostatku nádrží na CNG.... ale situace u výrobců se pomalu zlepšuje, předchozí generace plynového éčka od Mercedesu měla dojezd na plyn 200 km, ta současná už 400...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 18.08.2011 12:45, RE: Auto na CNG
Michal posted by:
Podle mně by to mohlo být hodně zajímavé v případě, že si budu moct zřídit tankovací stanici doma... jinak mně mrzí, že není větší výběr motorizací a přestavby svépomocí jsou velmi ztížené kvůli nedostatku nádrží na CNG.... ale situace u výrobců se pomalu zlepšuje, předchozí generace plynového éčka od Mercedesu měla dojezd na plyn 200 km, ta současná už 400...
Čerpat CNG doma není problém, existují domácí plnící stanice (velikost podle tankovaného množství CNG). Jsou ale pomalé - tankování trvá okolo 4 hodin a dost drahé (+-80 000). Pokud si pamatuji nabízí je RWE. Mne spíše mrzí nabídka modelů s origo CNG zástavbou - buď jsou drahé (Mercedes případně slušný passat) nebo jsou osazeny mizerným motorem a prostě "nejedou". Přestavba z klasického pohonu má dnes úskalí především ve velké prostorové náročnosti tlakových nádrží CNG a jejich hmotnosti.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 19.08.2011 14:38, CNG v CR
Uvazoval jsem o VW Touran EcoFuel na CNG, ale rychle jsem se vratil do reality zivota v CR. Dojezd na CNG cca 350 km a nejblizsi cerpacka s CNG 80km od meho bydliste a navic je sit cerpacek v CR dosti derava.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Saturday 20.08.2011 19:32, RE: CNG v CR
jaykay posted by:
Uvazoval jsem o VW Touran EcoFuel na CNG, ale rychle jsem se vratil do reality zivota v CR. Dojezd na CNG cca 350 km a nejblizsi cerpacka s CNG 80km od meho bydliste a navic je sit cerpacek v CR dosti derava.
Přesně to mi vadí, pokud pojedu z Plzně do Ostravy po dálnici, tak tankovat můžu, ale ne hned u dálnice, musím někam dovnitř do města, většinou do areálu nějaké firmy, ale já potřebuju jet a ne hledat stanici, potřebuju se Praze vyhnout po okruhu a ne bloudit vevnitř, stejně tak v Brně, to je pro mne největší kámen úrazu, i nějaký dopravce, kdyby tedy byl třeba kamion na cng by chtěl tankovat u silnice a ne bloudit po městě v zácpách.
respond


Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.