0
back
 

diskuze k tématu: Velký přehled zimních pneumatik

category of topic classification:
David V
number of posts2063
date of registration16.05.2007
Thursday 01.11.2012 11:13, Životnost
Heh, tak opravdu za průlomovou informaci bych považoval, že by pneumatika neměla být používaná déle než 10 let, a že skladovatelnost je 5 let.
Je to v rozporu s tím, že je tlak vyměňovat pneumatiku co 4 roky pro ztrátu jejich vlastností. Zejména u zimních se tím opravdu rádo straší. Pro lidi, kterým spíše gumy stárnou než se ojíždí, je to dobrá zpráva.
respond
Roman AX
number of posts134
date of registration09.12.2011
Thursday 01.11.2012 13:47, Co dodat,
jeden z mnoha zbytečných reklamních článků na pneumatiky. Ještě chybělo varování před výrobky z Číny a Asie vůbec a pneumatikami z hypermarketů. Jo, nejlepší jsou zimní pneumatiky z testu ADAC XY...
respond
SvataK
number of posts2
date of registration19.03.2011
Thursday 01.11.2012 18:12, Rozpor, jak je to tedy s těmi 7st.?
Měl bych jeden námět na zapřemýšlení. Každý rok, když nastane masáž ohledně zimních pneu mi nejde do hlavy rozpor mezi výsledky testů zimních pneu (kde pro porovnání figuruje vždy i letní) a oficiálním tvrzením, že pod 7 či 6 st. je na suchu i mokru bezpečnější zimní pneu. V prakticky všech testech má vždy letní (referenční) pneu na suchu a mokru nejlepší naměřené hodnoty... To se zimní pneumatiky testují na mokru a suchu v teplotách nad zmiňovaných 7st.? To by ale neodpovídalo reálnému chování v zimě (podmínky testu by nahrávaly "tvrdším" gumám) a vypovídací hodnota takového testu vzhledem k zimní realitě by byla mizivá. Nebo je zmiňovaných 7st. pouze marketingová masáž? Zdůrazňuji, že vůbec nezpochybňuji přezouvání na zimní pneu!
respond
ivan2
number of posts118
date of registration11.11.2010
Thursday 01.11.2012 18:23, 7°C
to SvataK
To se mi nezda, nahod naky testy kde je mezi zimnima i ta jedna letni, nejak jsem je nenasel
respond
David V
number of posts2063
date of registration16.05.2007
Thursday 01.11.2012 18:48, RE: 7°C
ivan2 posted by:
to SvataKTo se mi nezda, nahod naky testy kde je mezi zimnima i ta jedna letni, nejak jsem je nenasel


Je to několik let zpět se dělaly testy zimních i letních pneumatik za všech teplot a podmínek a přineslo to zajímavé výsledky. Na suché silnici i vymrzlé měly letní pneumatiky lepší výsledky než zimní. Na mokré silnici měly letní pneumatiky rovněž lepší výsledky. Jedině na sněhu byly zimní pneumatiky lepší a na ledu žádné výrazné rozdíly nebyly. Od té doby přezouvám, až skutečně nasněží nebo hrozí ledovka nebo námraza. Vloni to bylo až někdy v prosinci. A masáží se tak akorát bavím.
respond
Pepe
number of posts1136
date of registration09.05.2007
Thursday 01.11.2012 18:51, RE: 7°C
ivan2 posted by:
to SvataKTo se mi nezda, nahod naky testy kde je mezi zimnima i ta jedna letni, nejak jsem je nenasel


Testy jsem přestal sledovat. Je ale fakt, že dříve pro porovnání se do testu jedna vpašovala. Je udivující, že se netestují dohromady všechny významné produkty. Je mi to jedno, najdu si vždycky to, co mi vyhovuje - v poměru ceny/výkon. Při starání se o vozový park 12 aut jsou to poměrně velká množství "dat", která ale nehodlám někomu vnucovat. Protože to, co od pneu čeká jeden, nevyhovuje jinýmu.
respond
SvataK
number of posts2
date of registration19.03.2011
Friday 02.11.2012 08:23, RE: 7°C
ivan2 posted by:
to SvataKTo se mi nezda, nahod naky testy kde je mezi zimnima i ta jedna letni, nejak jsem je nenasel


Např. aktuálně velký test pneu (převzatý z AutoBildu) v posledním AutoTipu (i když zde letní ve všech suchých a mokrých disciplínách nezvítězila, ale tam kde nezvítězila byla alespoň mezi nejlepšími ...) Tu referenční gumu vždy používají pouze pro srovnání v jednotlivých disciplínách, ve finálním zhodnocení se nikdy neobjevuje.
respond
ivan2
number of posts118
date of registration11.11.2010
Friday 02.11.2012 09:55, 7°C
Autotip nemám, na internetu jsem toho moc nenašel, resp. všude je spousta testů na sněhu. Nejblíž je asi tohle propagační? video http://www.youtube.com/watch?v=clSC7APitaQ . Asi bude duležitá ta teplota, ale jestli je to opravdu kolem 7° těžko říct. Ještě je nějaký článek na d-fens, kde údajně autoklub testoval několik zimních a jednu letní na asfaltu při asi 7°C a kupodivu letni skutečně líp brzdila, ale tzv. ovladatelnost byla horší. Co dodat no, fakt nevim, ale může mi to bejt skoro jedno, protože o co ojedu víc jednu sadu, to ušetřim na druhé sadě.
respond
Abík
number of posts93
date of registration20.01.2009
Monday 12.11.2012 18:59, Ty řeči opakující se každý rok jsou unavující.
Naposledy jsem našel.
http://auto.sme.sk/c/6575181/testovali-sme-letne-aj-zimne-pneumatiky-tesne-nad-nulou.html
Jenže dnes bohužel řada výrobců, teda téměř všichni, vyrábí letní pneumatiky s takovým dezénem, že se s nimi na sníh může odvážit jen blázen. O ledu ani nemluvím. Členitý vzorek u některých rozměrů doslova zmizel.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.