0
back
 

diskuze k tématu: Stát lidem prozradí, kdo šidí benzin a naftu

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 11:54, Nic se nevyřeší
Od dob nezdaněných LTO dodnes stát nedokázal, či spíše nechtěl, ošetřit obrovské daňové úniky, které vznikají z prodeje nezdaněných PH. Obchodníci, kteří takto obchodují si již za tuto doby přišli na tak obrovské peníze, že si mohou dovolit tahat za nitky na politické scéně. To znamená, že se občas objeví nějaká zmínka o tom, kolik peněz státu mizí, ale v podstatě se vůbec nic nestane. Věřím tomu, že se budou zveřejňovat, pokud se vůbec budou zveřejňovat, jen bezvýznamné pumpy s minimálním obratem. Ti prodejci, kteří mají z takovýchto obchodů největší zisky, tak maximálné obětují nějaké další koruny na podplacení těch správných osob a všichni budou spokojeni. Kdyby byl zájem MF tomuto daňovému úniku zabránit, tak se tak již dávno stalo.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 15:49, RE: Nic se nevyřeší
klobrch posted by:
Od dob nezdaněných LTO dodnes stát nedokázal, či spíše nechtěl, ošetřit obrovské daňové úniky, které vznikají z prodeje nezdaněných PH. Obchodníci, kteří takto obchodují si již za tuto doby přišli na tak obrovské peníze, že si mohou dovolit tahat za nitky na politické scéně. To znamená, že se občas objeví nějaká zmínka o tom, kolik peněz státu mizí, ale v podstatě se vůbec nic nestane. Věřím tomu, že se budou zveřejňovat, pokud se vůbec budou zveřejňovat, jen bezvýznamné pumpy s minimálním obra...
je pravda, ze to nevyresi problemy s odvodem DPH, ale alespon se prestane michat benzin a nafta s dalsimi tekutinami. Kdyz nedo rekne ze ta a ta benzinka mela nevyhovjici naftu tak tam pojede pak nakupovat malo kdo....a budou se lidi drzet firem, ktere se nikdy na cerne lsitine neobjevily. Ja jsem pro zverejneni kdo a jaky nedostatek mel. A jsem i pro radne kontroly odvodu DPH, protoze nechci jako obcan doplacet na neschopnost statu. Statni dluh by zdaleka nebyl vubec, nebo byl minimalni kdyby se dokazalo pohlidat nejed odvody DPH z ruznych paliv, firem a vseho mozneho, ale zabranit i tunelovani a prepisovani nazvu firem aby se majitel vyhnul odpovednosti za planovany krach firmy predesle....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 21:15, RE: Nic se nevyřeší
mufik.martin posted by:
je pravda, ze to nevyresi problemy s odvodem DPH, ale alespon se prestane michat benzin a nafta s dalsimi tekutinami. Kdyz nedo rekne ze ta a ta benzinka mela nevyhovjici naftu tak tam pojede pak nakupovat malo kdo....a budou se lidi drzet firem, ktere se nikdy na cerne lsitine neobjevily. Ja jsem pro zverejneni kdo a jaky nedostatek mel. A jsem i pro radne kontroly odvodu DPH, protoze nechci jako obcan doplacet na neschopnost statu. Statni dluh by zdaleka nebyl vubec, nebo byl minimalni kdyby s...
Klobrch asi chtěl sdělit že velcí hráči/pumpy co už dávno podvádí nemají problém uplatit patřičného úředníka, aby buď poslal "namátkovou" kontolu jinam, nebo se dozvěděl o kontrole včas, nebo aspoň uplatí kontrolu a dá jí čistý vzorek, který dopadne skvěle. Ale co s tím naděláme, celkem asi nic. Čili je zbytečné se kvůli tomu rozčilovat Osobně jezdím jen ke Globusu (občas i k Tescu). Věřím že Globus nebude riskovat pověst celé značky, která se primárně živí úplně něčím jiným.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 21:50, RE: Nic se nevyřeší
Petr S posted by:
Klobrch asi chtěl sdělit že velcí hráči/pumpy co už dávno podvádí nemají problém uplatit patřičného úředníka, aby buď poslal "namátkovou" kontolu jinam, nebo se dozvěděl o kontrole včas, nebo aspoň uplatí kontrolu a dá jí čistý vzorek, který dopadne skvěle. Ale co s tím naděláme, celkem asi nic. Čili je zbytečné se kvůli tomu rozčilovat Osobně jezdím jen ke Globusu (občas i k Tescu). Věřím že Globus nebude riskovat pověst celé značky, která se primárně živí úplně něčím jiným.
Právě na tom globusu bych byl opatrný.........
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 21:54, RE: Nic se nevyřeší
JARDA22 posted by:
Právě na tom globusu bych byl opatrný.........
Z jakého důvodu?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 22:26, RE: Nic se nevyřeší
Petr S posted by:
Z jakého důvodu?
Možná vrozená nedůvěra k tomu jít tankovat tam, kde se tím primárně neživí a berou to jen jako doplňkový kšeft... naftu do common railu bych u supermarketu asi nedal nikdy. Benzín bych si dvakrát rozmyslel.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 05.10.2010 22:55, RE: Nic se nevyřeší
Michal posted by:
Možná vrozená nedůvěra k tomu jít tankovat tam, kde se tím primárně neživí a berou to jen jako doplňkový kšeft... naftu do common railu bych u supermarketu asi nedal nikdy. Benzín bych si dvakrát rozmyslel.
Jezdím tam už 7 rok a v pohodě. Jedinkrát jsem nabral u nás na vesnici v malé pochybné pumpě a auto mi začalo cukat. Úplně jsem si to s tím nespojil a vyměnil jsem svíčky a nepomohlo to. Pak jsem opět nabral v Globusu a auto jezdil dál v pohodě. Ale jinak v benzině OMV apod. jsem nikdyneměl to je fakt.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 06.10.2010 08:40, RE: Nic se nevyřeší
Michal posted by:
Možná vrozená nedůvěra k tomu jít tankovat tam, kde se tím primárně neživí a berou to jen jako doplňkový kšeft... naftu do common railu bych u supermarketu asi nedal nikdy. Benzín bych si dvakrát rozmyslel.
Já v tankování u supermarketu problém nevidím (mám commonrail). Mají velké prodeje takže doplňují nádrže 2x týdně - Eko BIO bordel se tak nemá čas vysrážet a dělat problémy v motoru (skladovatelnost paliva s BIO složkou je pouze 3 měsíce od přimíchání BIO bordela). Naopak se bojím jakékoli benzínky s malým prodejem - právě z výše zmíněného důvodu. Navíc pokud bych reklamoval špatnou naftou poničený motor, tak z velké firmy peníze dostanu (samozřejmě soudně) mnohem snáze než z malého soukromníka.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 12:41, RE: Nic se nevyřeší
klobrch posted by:
Od dob nezdaněných LTO dodnes stát nedokázal, či spíše nechtěl, ošetřit obrovské daňové úniky, které vznikají z prodeje nezdaněných PH. Obchodníci, kteří takto obchodují si již za tuto doby přišli na tak obrovské peníze, že si mohou dovolit tahat za nitky na politické scéně. To znamená, že se občas objeví nějaká zmínka o tom, kolik peněz státu mizí, ale v podstatě se vůbec nic nestane. Věřím tomu, že se budou zveřejňovat, pokud se vůbec budou zveřejňovat, jen bezvýznamné pumpy s minimálním obra...
To je sice všechno pěkné, ale jak souvisí kvalita paliva z daňovými úniky? Mě je třeba jedno, jak a kdo platí a komu platí daň, když bude mít levnější a kvalitnější benzín/naftu, pojedu k němu. Vy ne?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 12:54, RE: Nic se nevyřeší
Pavlik posted by:
Já v tankování u supermarketu problém nevidím (mám commonrail). Mají velké prodeje takže doplňují nádrže 2x týdně - Eko BIO bordel se tak nemá čas vysrážet a dělat problémy v motoru (skladovatelnost paliva s BIO složkou je pouze 3 měsíce od přimíchání BIO bordela). Naopak se bojím jakékoli benzínky s malým prodejem - právě z výše zmíněného důvodu. Navíc pokud bych reklamoval špatnou naftou poničený motor, tak z velké firmy peníze dostanu (samozřejmě soudně) mnohem snáze než z malého soukromníka.
Zajímavé je, že první přispěvatel vidí největší problém v daňových únicích na státu. A spotřebitel? Problém vidí v přimíchávání BIOsraček do paliva (+soukromé aktivity jednotlivých pump pančujících palivo, což je mou optikou jen margiální a sekundární jev odbouratelný infem mezi spotřebiteli). Takže abych v tom měl pořádek: ten kdo doveze 100% čisté palivo jen z toho nezaplatí státu daň je největší hajzl na světě, ale auto na to jeho palivo jezdí skvěle a ten kdo mi namíchá legálně a s úsměvem BIOsračky do paliva a zvýší mi tím spotřebu a pravděpodobnost úmrtí všech periferií motoru je hodnej a je potřeba mu platit zprostředkovaně další daně (MJ vyšší ceny potravin zaviněnou třeba lány žlutých sraček plnou alergenů atd.). Nějak tomu nerozumím, ale bič bych osobně bral na toho druhého, ten první mafián jen nezaplatil tomu druhému mafiánovi
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 07.10.2010 16:34, RE: Nic se nevyřeší
typek posted by:
To je sice všechno pěkné, ale jak souvisí kvalita paliva z daňovými úniky? Mě je třeba jedno, jak a kdo platí a komu platí daň, když bude mít levnější a kvalitnější benzín/naftu, pojedu k němu. Vy ne?
To spolu souvisí tak, že ty oleje o kterých se psalo v článku nejsou zdaněné a současně i škodí motoru.
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.