0
back
 

diskuze k tématu: Co říkáte na kvalitu vozů Renault?

category of topic classification: francouzská vozidla
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 02.05.2007 22:42, RE: Renault
Přemek posted by:
Plně souhlasím. Mám necelý rok Megane II Grandtour v plné výbavě za hodně přes půl mega. Mam najeto 25tis. a jsem v servisu jako doma. Pořád pískají brzdy, vrže přístrojovka, klepe se řízení, nešlo mi vyhřívání zadního okna, odpadlo mi zpětné zrcátko z čelního okna a jiné kuriozity. Při opravách mi v servisu ještě zvládli poškodit čalounění, rozbít čelní sklo a odřít kapotu. Bohužel je to to jediné co zvládli a závady se vlečou a vlečou. Snažím se odstoupit od kupní smlouvy, máte s tím někdo zku...
18.3.07 jsem psal o svých problémech. Tak přidávám další. Zítra jedu opět do servisu po týdnu. Před týdnem se mi rosvítila kontrolka servis tak jsem zajel do servisu a nic nenašli a chybu vymazali. Po týdnu se rosvítila znova a auto cuká, zhasíná motor a přes noc se mi samovolně vybila baterie. Tak jsem zvědav co to bude. Auto je dva roky staré a už mám najeto spoustu km celých 35000. Tak je to zřejmě na hranici životnosti tohoto auta. Nechápu proč dávají leasing na víc jak 2 roky, když ten krám stejně víc nevydrží. Neměl jsem 3 měsíce v kuse bez nějakého problému. Samo mám 2 měsíce po záruce. DOPRDELE DOPRDELE DOPRDELE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 04.05.2007 14:19, RE: bez předmětu
David posted by:
Ja se brutálně rozmlátil ve Favoritu a taky nic. Je to otázka štěstí. Každopádně se říká, že euro Ncap není tak objektivní. Jinak vzhled Renaultu se me libil v 80. letech. Dneska je snaha se odlisit, ktera se dari, bohuzel memu oku se ani trochu nezamlouvá. v Renaultu jsem sem tam jel, co mě vadilo byla nepohodlná, měkká sedadla ve kterých člověka bolí záda. Palubní deska vypadala jak z loganu, ať to byla Thalia nebo Laguna:) čim to asi bude. Frantíci palubky nikdy neuměli. Jinak bylo ve vozech...
Brutálně ve favoritu??V takové plechové skořapce to je fakt štestí přežít
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.05.2007 15:08, RE: Renault
anonym posted by:
Brutálně ve favoritu??V takové plechové skořapce to je fakt štestí přežít
Uvedomte si, ze auta jsou dneska spotrebni zbozi a kvalita tomu mnohdy vice nez odpovida, setri se na materialu, tlaci se na cenu a podobne (to plati pro "nove" vyrobena).
Dalsi veci je i to, ze spousta aut je dovezena jako ojetiny s ne moc jasnou minulosti nebo "zlate" rucicky nekterych ceskych autaru dokazi ze dvou tezkych bouracek slepit zarucene nehavarovane auto po prvnim majiteli za super cenu . Tak se proboha nedivme, ze nektere auto je spolehlivejsi a nektere bohuzel mene (to plati pro starsi, ojeta).
Konkretne Renault nabizi docela slusne pohodli za prijatelnou cenu (porizovaci i opravy ... , podotykam ze ne ve znackovych servisech) a nelze pausalne rici ze je oproti jinym znackam srot. Pokud se vzdy budeme bavit o srovnatelne tride, tak kazda kazda znacka (i tolik proklamovana Skoda a WV) bude mit v necem prevahu a v necem nedostatek.

Renaulty jsem mel dva a nutno rict, ze me slouzili docela spolehlive a jedine co odeslo byly mnou odkladane opravy (cepy, loziska, tlumice - ve 160tis. km)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 07.05.2007 20:00, RE: Radši ne
Falco posted by:
Ne že by jsem byl úplným odpůrcem, ale nějak mně design Renaultu nyní neuchvacuje a zvěsti o spolehlivost a nákradních dílech jsou celkem šílené a jak se říká na každém šprochu je pravdy ...., takže pro mě by byl aletrnativní volbou Fiat.
Fiat? : ) to se snad nedá počítat mezi auta. To je továrna na práci.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 08.05.2007 21:25,
V roce 2004 jsem si koupil novou Lagunu 1,9 dCI. Odstupem času musím říct, že to bylo to nejhorší auto, které jsem kdy měl. Spousta problémů a následně i peněz a hlavně renaulty nikdo nechce jako ojetiny. Před Lagunou jsme měl Espace, taky tragedie a ještě před tím služební starou Lagunu. Ta byla v benzinu a docelo to šlo, ale jinak Renault??? Tragedie!!!! Jednu věc mají společnou řidiči Renaultu a autobusu a to je ta, že se potkávají stále v servisech na opravách .... Když mluvíte o Fordech, nedám na ně dopustit. Máme ve firmě 18 mondeí a 10 focusů a naprostá spokojenost. Svezte se v Laguně a pak v novém mondeu a na renaulta hned zapomenete. Jo a koukněte na ceny ND a ceny servisů u Forda a u Renaulta. Rozdíl je až zarážející!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 10.05.2007 11:55, RE: bez předmětu
josef posted by:
V roce 2004 jsem si koupil novou Lagunu 1,9 dCI. Odstupem času musím říct, že to bylo to nejhorší auto, které jsem kdy měl. Spousta problémů a následně i peněz a hlavně renaulty nikdo nechce jako ojetiny. Před Lagunou jsme měl Espace, taky tragedie a ještě před tím služební starou Lagunu. Ta byla v benzinu a docelo to šlo, ale jinak Renault??? Tragedie!!!! Jednu věc mají společnou řidiči Renaultu a autobusu a to je ta, že se potkávají stále v servisech na opravách .... Když mluvíte o Fordech, ...
Josefe,
proc sis koupil po Espacu Lagunu, kdyz byl Espace tak spatny ??
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 10.05.2007 14:45, RE: Kvalita
josef posted by:
V roce 2004 jsem si koupil novou Lagunu 1,9 dCI. Odstupem času musím říct, že to bylo to nejhorší auto, které jsem kdy měl. Spousta problémů a následně i peněz a hlavně renaulty nikdo nechce jako ojetiny. Před Lagunou jsme měl Espace, taky tragedie a ještě před tím služební starou Lagunu. Ta byla v benzinu a docelo to šlo, ale jinak Renault??? Tragedie!!!! Jednu věc mají společnou řidiči Renaultu a autobusu a to je ta, že se potkávají stále v servisech na opravách .... Když mluvíte o Fordech, ...
Nového Renaulta bych asi za Ty peníze nekoupil. Tedy nové auto bych nekoupil vubec žádné, nicméně koupil jsem 2 roky starého Scenica Granda 1,5 dci a jsem naprosto spokojen. Na to, že nové stálo 750 tis a já za něho dal prakticky 1/3 mi splňuje veškeré požadavky a konfort, který za tyto peníze očekávám. A do servisu musí občas každé auto.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 11.05.2007 11:27, RE: bez předmětu
Riccardo posted by:
To je těžké říct. U každé automobilky se střídají dobré a špatné období, ve kterých produkují lepší nebo horší kvalitu napříč celou modelovou řadou. Třeba Citroen a Peugeot měl černé období, poznamenané mnoha stávkami a sociálními nepokoji a to se odrazilo i ve výrobě. Ale už se pomalu z toho začíná vzpamatovávat. Vždycky je dobré sledovat tyto trendy a "svézt se na vlně" - tj využít momentální dobré konstalace. Bohužel u Renaultu si netroufnu říct, jestli je právě teď na té dobré vlně, ale tuš...
Prošel jsem celou řadou fordů a nikdy jsem neměl vážnější problémy. Jde skutečně o konkrétní případy a individuální zacházení s vozidly.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 11.05.2007 14:33, ????
mám dojem, že ten můj Renault je nějakej divnej když ho mám 2 měsíce najel jsem 5500 km a zatím se nic nepo... .
Stejně si myslím, že vzhledem k tomu kdo dělá díly pro všechny ty automobilky tak poruchovost musí být víceméně stejná. Uvědomte si, že každá automobilka je jen velká montovna. Takřka všechny díly možná tak 95% pro ně vyrábí další firmy které tou automobilkou ani nejsou vlastněné. Například VALEO, BRANO, FAURECIA, TOWER.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 11.05.2007 16:20, RE: ????
anonym posted by:
mám dojem, že ten můj Renault je nějakej divnej když ho mám 2 měsíce najel jsem 5500 km a zatím se nic nepo... .
Stejně si myslím, že vzhledem k tomu kdo dělá díly pro všechny ty automobilky tak poruchovost musí být víceméně stejná. Uvědomte si, že každá automobilka je jen velká montovna. Takřka všechny díly možná tak 95% pro ně vyrábí další firmy které tou automobilkou ani nejsou vlastněné. Například VALEO, BRANO, FAURECIA, TOWER.
Presne tak to je .. tech dodavatelu neni prilis mnoho.
Napr. Faurecia dodava vyfuky do Skodovky, trubky kupuje v Usti .. ty same trubky jezdi do Francie do Renaultu.
Vzdy je to jen o dodrzovani a sledovani kvality v jednotlivych automobilkach .... a samozrejme ve finale zalezi na konecnem uzivateli - jak se k autu chova, kde servisuje, jak casto meni naplne, jaky olej atd.
Proste to neni o znacce.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 13.05.2007 00:45, Poraďte
anonym posted by:
mám dojem, že ten můj Renault je nějakej divnej když ho mám 2 měsíce najel jsem 5500 km a zatím se nic nepo... .
Stejně si myslím, že vzhledem k tomu kdo dělá díly pro všechny ty automobilky tak poruchovost musí být víceméně stejná. Uvědomte si, že každá automobilka je jen velká montovna. Takřka všechny díly možná tak 95% pro ně vyrábí další firmy které tou automobilkou ani nejsou vlastněné. Například VALEO, BRANO, FAURECIA, TOWER.
Co si myslíte o této nabídce? Můžu koupit Clio II, 1,2, troje dveře, r.v. 2002, dálkový centrál. el. okna, 4x airbag, ABS, servo atd, nemá snad jen metalízu, klima, mlhovky a litá kola. Je po 1.majiteli, se servisní knížkou, najeto cca 50 tis. km, nově výměna oleje, filtrů, rozvoďáku. Cena 130 tis. Bude to auto na ježdění po městě ori holku. Co tomu říkáte, je to dobrá nabídka? Díky za váš názor.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Sunday 13.05.2007 09:56, RE: Radši ne
Falco posted by:
Ne že by jsem byl úplným odpůrcem, ale nějak mně design Renaultu nyní neuchvacuje a zvěsti o spolehlivost a nákradních dílech jsou celkem šílené a jak se říká na každém šprochu je pravdy ...., takže pro mě by byl aletrnativní volbou Fiat.
Ahoj vsichni. Renaulta nemam, ale shodou okolnosti jsem cetl SVET MOTORU c.17/07. Je tam tabulka, kde jsou auta rozdelena podle trid a u nich cislo oznacujici procento aut dane znacky se zavaznou zavadou. Nejhorsi? laguna, megane, kangoo, espace, vesmes same renaulty. V tom samem cisle je na jinem miste jeste clanek o tom, jak rychle se u ktereho auta da vymenit zarovka v prednim svetle. Nejhorsi? renault espace 72 minut, na druhem miste renault kangoo 48 minut. A to prosim zkouseli technici v Rakousku, tzn. ze meli k dispozici potrebne naradi a vse ostatni. Bezny ridic v zime, v noci na dalnici nema sanci. Ale takovych aut je dnes vetsina. Jinak, neberte to jako muj nazor, jen jsem vas chtel upozornit na clanek v casopise. Sam s renaultem zkusenosti nemam. Mejte se.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 14.05.2007 17:54, Kango
Mám zkušenost s Renault Kango 06 na 30.000km stál servis 15 000,- olej, brzdy, čepy řízení.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 14.05.2007 17:57, RE: Poraďte
anonym posted by:
Co si myslíte o této nabídce? Můžu koupit Clio II, 1,2, troje dveře, r.v. 2002, dálkový centrál. el. okna, 4x airbag, ABS, servo atd, nemá snad jen metalízu, klima, mlhovky a litá kola. Je po 1.majiteli, se servisní knížkou, najeto cca 50 tis. km, nově výměna oleje, filtrů, rozvoďáku. Cena 130 tis. Bude to auto na ježdění po městě ori holku. Co tomu říkáte, je to dobrá nabídka? Díky za váš názor.
Za ty peníze bych jí koupil VW POLO
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Tuesday 15.05.2007 21:43, RE: Radši ne
anonym posted by:
Ahoj vsichni. Renaulta nemam, ale shodou okolnosti jsem cetl SVET MOTORU c.17/07. Je tam tabulka, kde jsou auta rozdelena podle trid a u nich cislo oznacujici procento aut dane znacky se zavaznou zavadou. Nejhorsi? laguna, megane, kangoo, espace, vesmes same renaulty. V tom samem cisle je na jinem miste jeste clanek o tom, jak rychle se u ktereho auta da vymenit zarovka v prednim svetle. Nejhorsi? renault espace 72 minut, na druhem miste renault kangoo 48 minut. A to prosim zkouseli technici v R...
No s výměnou žárovek je to čím dál horší u Mercedesu C r.v. 99 jsem se s tím lopotil asi tak 30 minut při svitu malé baterky. Jinak ten test byl myslím bez potřebného nářadí tedy tak jak by ji měnil každý řidič. Z vlastní zkušenosti vím, že když jsem ji poprvé měnil u felicie a tam to je velmi jednoduché také mi to trvalo asi tak 20 minut. Takže toto je dost zavádějící hodnocení aut.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 16.05.2007 21:00, Dotaz na Renaulta Scenic
Mate někdo zkušenosti s Renaultem Scenic 1,6 - spotřeba,jízdní vlastnosti, na co si dat pozor při koupi ( asi rok výr. 1999 ). Můžete mi poradit. Díky
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 17.05.2007 14:34, RE: Poraďte
anonym posted by:
Za ty peníze bych jí koupil VW POLO
Polo, Saxo a podobný auta v žádném případě nechce. Nakonec to vyhraje to Clio
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 17.05.2007 22:08, RE: Poraďte
anonym posted by:
Co si myslíte o této nabídce? Můžu koupit Clio II, 1,2, troje dveře, r.v. 2002, dálkový centrál. el. okna, 4x airbag, ABS, servo atd, nemá snad jen metalízu, klima, mlhovky a litá kola. Je po 1.majiteli, se servisní knížkou, najeto cca 50 tis. km, nově výměna oleje, filtrů, rozvoďáku. Cena 130 tis. Bude to auto na ježdění po městě ori holku. Co tomu říkáte, je to dobrá nabídka? Díky za váš názor.
Za ty peníze je to docela ucházející, jestli je pravda ten počet km.Nepíšete jestli je to 1,2 -16 ventil, nebo 8 ventil.Mám zkušenosti s 1,2 -8 vent.Není to žádný závodˇák, ale do města a na kratší vzdálenosti dostačující.Prům. spotřeba do 7 litrů (jezdime jen po městě a s puštěnou klimatizací a nešetřim ho) Do města je ideální , jako každé menší auto.Velice dobrý je výhled z místa řidiče .Brzdy mají velice ryhlý nástup, člověk si na ně musí zvyknout .Řízení jde až moc lehce, ale pro slabší jedince vyhovující.Při jiízdě s klimatizací je dost znát pokles výkonu - pod kopcem lépe vypnout.Dovoluji si porovnat s benzínovou Fábií 1,4MPI- cliem jedu raději. Když přesednu do fábie, tak si připadám jako v tanku . Přeji mnoho kilometrů bez nehody.K.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Monday 21.05.2007 10:21, RE: Poraďte
anonym posted by:
Za ty peníze je to docela ucházející, jestli je pravda ten počet km.Nepíšete jestli je to 1,2 -16 ventil, nebo 8 ventil.Mám zkušenosti s 1,2 -8 vent.Není to žádný závodˇák, ale do města a na kratší vzdálenosti dostačující.Prům. spotřeba do 7 litrů (jezdime jen po městě a s puštěnou klimatizací a nešetřim ho) Do města je ideální , jako každé menší auto.Velice dobrý je výhled z místa řidiče .Brzdy mají velice ryhlý nástup, člověk si na ně musí zvyknout .Řízení jde až moc lehce, ale pro slabší jedi...
Díky všem za názor, Clio už je doma, je to 16V, docela živé autíčko, naprosto bez problémů zatím, řízení je vážně lehounké, jen první den ježdění byl docela problém zvyknout si na brzdy, mají fakt hodně rychlý nástup. Kdo to zatím viděl, tak říkal, že auto v tak skvělém stavu, se serviskou, jasným původem a malým počtem najetých kilometrů je vážně koupě roku.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Wednesday 23.05.2007 08:53, RE: Poraďte
anonym posted by:
Díky všem za názor, Clio už je doma, je to 16V, docela živé autíčko, naprosto bez problémů zatím, řízení je vážně lehounké, jen první den ježdění byl docela problém zvyknout si na brzdy, mají fakt hodně rychlý nástup. Kdo to zatím viděl, tak říkal, že auto v tak skvělém stavu, se serviskou, jasným původem a malým počtem najetých kilometrů je vážně koupě roku.
Co říkáte na Lagunu rv.96 1.8i ???? nějaké zkušenosti???...docela mě zarazil slabý motor a nic moc zátah a přehřívání....
respond
  1 ... 10 11 12 13




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.