0
back
 

diskuze k tématu: Co čeká na řidiče v roce 2016, díl 3: registrační značky na přání

category of topic classification:
Hanz_11
number of posts1
date of registration30.12.2015
Wednesday 30.12.2015 20:02, Dotaz
Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, zda:
- je možné od r. 2016 přenášet na nové vozidlo i soušasné SPZ/RZ, které mám na nyní vlastněném vozidle? Defacto starou SPZ/RZ.
- pokud ano, je možné přenést (konkrétně starou SPZ) na nové přípojné vozidlo vzatou ze starého vozíku?

Děkuji za odpověď.
respond
stréc od piva
number of posts652
date of registration23.11.2007
Friday 01.01.2016 22:15, RE: Dotaz
Hanz_11 posted by:
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zda:- je možné od r. 2016 přenášet na nové vozidlo i soušasné SPZ/RZ, které mám na nyní vlastněném vozidle? Defacto starou SPZ/RZ. - pokud ano, je možné přenést (konkrétně starou SPZ) na nové přípojné vozidlo vzatou ze starého vozíku?Děkuji za odpověď.


Pokud máte značku např. 1A11111 tak si ji na nové auto nemužete dát,ani kdyby ste si ji registroval jako vlastní název za 2x5000.-kč,protože již bude figurovat jako duplicita.

Je nutné si vymyslet zcela nové číslo a to si zaregistrovat za částku a následně to pak již přenášet jde.
Např.z Octavie III si to můžete přenášet až do smrti na Octavii X

Staré značky přenášet na nové vozidla nejdou.
respond
Giorgio
number of posts814
date of registration09.05.2007
Sunday 03.01.2016 05:47, RE: Dotaz
Hanz_11 posted by:
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zda:- je možné od r. 2016 přenášet na nové vozidlo i soušasné SPZ/RZ, které mám na nyní vlastněném vozidle? Defacto starou SPZ/RZ. - pokud ano, je možné přenést (konkrétně starou SPZ) na nové přípojné vozidlo vzatou ze starého vozíku?Děkuji za odpověď.


Není. Přenosná je pouze značka na přání a ta se od současných "normálních" značek liší počtem znaků (má o jeden více jak pro auto, tak pro motocykl). Jelikož se všude píše o ceně za tabulku, je pravděpodobné, že lze požádat i o značku na vozík (která je jinak shodná se značkou pro auto), vydají vám pouze 1 kus za 5 tisíc Kč. Dovedu si představit, že to využije třeba stavební firma, která má na vozíku např. čerpadlo.
respond
stréc od piva
number of posts652
date of registration23.11.2007
Monday 04.01.2016 15:33, a
tak dobrá chujovina je to,že když o značku přijdete (někdo ji ukradne),tak vám ji znovu nenatisknou a vaše blokace zůstane v systému a musíte si koupit novou....(ale už ne STREJDA000 ale STREJDA001).Čili někdo vám uplně cíleně může udělat slušnou prasárnu....

"Problém ovšem nastane, když z vozidla tabulka značky na přání odpadne nebo ji někdo ukradne. „Náhradní tabulka vydávána nebude. Řidič si tedy při její ztrátě bude muset pořídit běžnou registrační značku, nebo si zaplatit novou značku na přání. Ta ale musí mít jiné znění, protože původní značka bude v registru kvůli možnosti zneužití provždy zablokována a ztratí platnost,“ upozorňuje Neřold."
respond
David V
number of posts2063
date of registration16.05.2007
Monday 04.01.2016 15:46, Nevím
Upřímně jsem docela rád za nenápadné číslo na nenápadném autě.
Nad nějakým např. David V bych vůbec neuvažoval, to bych spíše zvolil datum narození nebo nějakou kombinaci čísel, která dává smysl jen mně s číslem "revize" pro případnou "ztrátu" (uvozovky proto, jelikož mám značku protizákonně přišroubovanou, aby mi ji vepředu nevymáčkl parkovací senzor první generace - koule).
Ale za 10 tisíc bych si raději koupil nové gumy, když bych na nic lepšího nepřišel...
respond
kristian2
number of posts273
date of registration31.03.2015
Monday 04.01.2016 17:55, k
pro mě je to naprosto zbytečné upozornování na sebe ,ale určitě kdo chce, tak tu možnost samozřejmě má
respond
Reno
number of posts1352
date of registration30.03.2010
Monday 04.01.2016 22:30, RE: k
kristian2 posted by:
pro mě je to naprosto zbytečné upozornování na sebe ,ale určitě kdo chce, tak tu možnost samozřejmě má


Dneska mluvil jeden pán. Říkal na značce budu mít Bohouš a protože je to exkluzivní tak mi těch pět tisíc prostě přijde jako dobrá cena.
Tak jsem si říkal Bohouši ty seš ale jelito...
Jména hloupých na všech sloupích:)

respond
danet - redakce TipCars
number of posts538
date of registration16.11.2012
Wednesday 06.01.2016 08:35, RE: Dotaz
Hanz_11 posted by:
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat, zda:- je možné od r. 2016 přenášet na nové vozidlo i soušasné SPZ/RZ, které mám na nyní vlastněném vozidle? Defacto starou SPZ/RZ. - pokud ano, je možné přenést (konkrétně starou SPZ) na nové přípojné vozidlo vzatou ze starého vozíku?Děkuji za odpověď.


Dobrý den, autor článku se obrátil s dotazem přímo na Ministerstvo dopravy a od mluvčího se mu dostalo této odpovědi: "Tento postup možný není, přenositelnost značek platí pouze pro značky na přání, nikoliv na klasické registrační značky."
respond




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.