0
back
 

diskuze k tématu: ADAC a ÖAMTC: Které zimní pneumatiky jsou nejlepší?

category of topic classification:
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 05:54, ?
Proč mám pocit,že absolutně stejný článek jsem viděl předevčírem v jednom bulvárním deníku?Pravda,rozdíl je,tam byly ceny v CZK,raděj se nebudu ptát,proč tady je EUR
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 08:00, RE: ?
anonym posted by:
Proč mám pocit,že absolutně stejný článek jsem viděl předevčírem v jednom bulvárním deníku?Pravda,rozdíl je,tam byly ceny v CZK,raděj se nebudu ptát,proč tady je EUR
nechapu smysl tvého příspěvku....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 08:31, RE: ?
anonym posted by:
nechapu smysl tvého příspěvku....
To neřeš, asi padl na hlavu z větší výšky...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 09:34, Zkušenost
Mám na zimu obyčejný Debicy Frigo 2 a na sněhu vyjedu víc, než kámoš na Continentalech. Vzorek se nijak víc nesjíždí a auto sedí i na mokru dobře. Cena za kus je ale poloviční.....................
Podotýkám, že máme stejný auto.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 10:30, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Mám na zimu obyčejný Debicy Frigo 2 a na sněhu vyjedu víc, než kámoš na Continentalech. Vzorek se nijak víc nesjíždí a auto sedí i na mokru dobře. Cena za kus je ale poloviční.....................
Podotýkám, že máme stejný auto.
Já nemám zimní, nikdy vživotě jsem neměl a vyjedu to samý co ty. Nebud tolik zblbnutej, není to tak dávno, co zimní gumy vůbec neexistovali a jezdilo se.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 10:50, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Já nemám zimní, nikdy vživotě jsem neměl a vyjedu to samý co ty. Nebud tolik zblbnutej, není to tak dávno, co zimní gumy vůbec neexistovali a jezdilo se.
Tak to Vas pane lituji, protoze az to pred Vami v zime zaslapne nekdo na zimnich gumach, tak jste na 100% v jeho kufru...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 11:16, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Tak to Vas pane lituji, protoze az to pred Vami v zime zaslapne nekdo na zimnich gumach, tak jste na 100% v jeho kufru...
Já lituji Vás, jste pouze zblblej ideologickou propagandou na zimní pneu, to je vše. když má někdo v hlavě nasráno, tak mu nepomohou ani zimní s drapákama. V horských oblastech ano, ale zbytek republiky? Na to že 2x za zimu zasněží abych dával zimní? Jsem to vživotě nedělal.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 13:02, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Já lituji Vás, jste pouze zblblej ideologickou propagandou na zimní pneu, to je vše. když má někdo v hlavě nasráno, tak mu nepomohou ani zimní s drapákama. V horských oblastech ano, ale zbytek republiky? Na to že 2x za zimu zasněží abych dával zimní? Jsem to vživotě nedělal.
seš kokot
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 13:14, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Já lituji Vás, jste pouze zblblej ideologickou propagandou na zimní pneu, to je vše. když má někdo v hlavě nasráno, tak mu nepomohou ani zimní s drapákama. V horských oblastech ano, ale zbytek republiky? Na to že 2x za zimu zasněží abych dával zimní? Jsem to vživotě nedělal.
Chlape jestli má někdo v hlavě naděláno tak seš to jen ty. Děsí mě že takových magorů jako seš ty u nás krouží pořád moc v porovnání se zbytkem světa
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 13:22, Zimní kola povině
Chytráci typu "jsem tak dobrej, že na letních gumách vyjedu na sněhu víc jak na zimních" boužel pořád jsou.
Potom se to opakuje každou zimu pořád dokola. Auto v kopci stojí a blokuje ostatní, co by jinak kopec vyjeli. Ti musí za ním zastavit a už se nerozjedou taky. Takovou situaci zažívám každý rok a rozhodně se nejedná jen o kamiony.
Kdo kvůli špatné výbavě zablokuje provoz, tomu bych napařil pořádnou pokutu a alespoň 6 bodů!!!!!
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 13:58, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Já lituji Vás, jste pouze zblblej ideologickou propagandou na zimní pneu, to je vše. když má někdo v hlavě nasráno, tak mu nepomohou ani zimní s drapákama. V horských oblastech ano, ale zbytek republiky? Na to že 2x za zimu zasněží abych dával zimní? Jsem to vživotě nedělal.
On rozdíl na zimácích není ani tak v tom, co vyjedu, ale v tom, že auto najednou brzdí a zatáčí. Ve šplhavosti ten rozdíl není tak markantní, ale při zpomalování a v ovladatelnosti je to úplně někde jinde. Pokud jezdíte po Praze, nebo někde v nížinách, tak ještě budiž, ale kdekoli jinde v kopcích jsou v zimě ti s letníma gumama: 1. za šašky ( nevyjedou, nezabrzdí a strašně se diví ) 2. za nebezpečné blbce.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 17:29, RE: Zkušenost
edmund posted by:
On rozdíl na zimácích není ani tak v tom, co vyjedu, ale v tom, že auto najednou brzdí a zatáčí. Ve šplhavosti ten rozdíl není tak markantní, ale při zpomalování a v ovladatelnosti je to úplně někde jinde. Pokud jezdíte po Praze, nebo někde v nížinách, tak ještě budiž, ale kdekoli jinde v kopcích jsou v zimě ti s letníma gumama: 1. za šašky ( nevyjedou, nezabrzdí a strašně se diví ) 2. za nebezpečné blbce.
To nevysvětlíš... Člověk z pomocné školy (dle pravopisu) nemá šanci to pochopit. Jinak v kategorii Michelin, Bridg., Cont., Dunlop snad není možno šlápnout vedle. Před 2 lety přijel ke kamarádovi do pneuservisu chlápek s novým Passatem a na přezutí si přivezl protektory z OBI. To jsem zase nechápal já...
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 19:39, Pepe
Jezdím výhradně na letních protektorech s mou dodávkou o nosnosti 1,8t. I na sněhu v poho a to nějakých 130-140km/h.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Thursday 25.10.2007 21:11, RE: Zkušenost
anonym posted by:
Já nemám zimní, nikdy vživotě jsem neměl a vyjedu to samý co ty. Nebud tolik zblbnutej, není to tak dávno, co zimní gumy vůbec neexistovali a jezdilo se.
Bydlým v malé vesničce na Českomoravské vysočině a pokud potřebujete denně jezdit,bez zimních gum se neobejdete.A není zima,abych nemusel zastavovat za takovým chytrákem,jako jste vy a nemusel ho tlačit na kopec,abych se dostal kam potřebuju.Před lety používaly výrobci spíše univerzální směs,kdežto dnes máme gumy čistě letní a zimní.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 07:48, Michal
edmund posted by:
On rozdíl na zimácích není ani tak v tom, co vyjedu, ale v tom, že auto najednou brzdí a zatáčí. Ve šplhavosti ten rozdíl není tak markantní, ale při zpomalování a v ovladatelnosti je to úplně někde jinde. Pokud jezdíte po Praze, nebo někde v nížinách, tak ještě budiž, ale kdekoli jinde v kopcích jsou v zimě ti s letníma gumama: 1. za šašky ( nevyjedou, nezabrzdí a strašně se diví ) 2. za nebezpečné blbce.
Trochu mě zaráží to tvrzení "pokud jste z Prahy" Sice se v Praze sníh neudrží, když napadne, jestli napadne, ale zase je to stále z kopce do kopce. Kde kdo na venkově jede po rovince do města a z města.
Zimní pneu, pokud je zima jsou prostě potřeba.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 11:07,
Jestli bude nekdy povinne prezouvat na leto a zimu, bude problem s lidam co to nechapou vyresen a ostatnich se to nijak negativne nedotkne, protoze to uz delaji a vedi proc ;)
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 11:26, RE: bez předmětu
Vywern posted by:
Jestli bude nekdy povinne prezouvat na leto a zimu, bude problem s lidam co to nechapou vyresen a ostatnich se to nijak negativne nedotkne, protoze to uz delaji a vedi proc ;)
Já zrovna nejsem přítelem různých nařizování a tak, ale řešil bych to jak v Německu - způsobíš nebodu nebo zablokuješ silnici kvůli tomu, že seš frajer s letňákama - tučná pokutička Tě naučí ekonomice provozu. Až budou povinné zimáky, tak na nich tito vykukové budou jezdit celoročně a zimní guma na rozpálené silnici není to pravé ořechové. A to, že někdo nekupuje zimí gumy není o tom, že je skvělej řidič, ale že na ně nemá love.
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 11:52, RE: bez předmětu
David V posted by:
Já zrovna nejsem přítelem různých nařizování a tak, ale řešil bych to jak v Německu - způsobíš nebodu nebo zablokuješ silnici kvůli tomu, že seš frajer s letňákama - tučná pokutička Tě naučí ekonomice provozu. Až budou povinné zimáky, tak na nich tito vykukové budou jezdit celoročně a zimní guma na rozpálené silnici není to pravé ořechové. A to, že někdo nekupuje zimí gumy není o tom, že je skvělej řidič, ale že na ně nemá love.
Ani to není o lowech, když jezdíš na zimních, tak letní půl roku nepoužíváš, takže to defakto nestojí nic, jen to přezutí....
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 11:55, zimní?
chtěl bych vidět statistiku dopravních nehod zimní v. letní gumy.
Nehod se zimu stane plno, ale píše se hlavně o těch, kdo měli letní pneu. Předpokládám, že reklamu na používání zimních gum podporují všichni (výrobci, besip, stát, pneuservisy...), ale jaká je skutečnost ?
respond
anonymous
number of posts-
date of registration-
Friday 26.10.2007 12:15, RE: zimní?
anonym posted by:
chtěl bych vidět statistiku dopravních nehod zimní v. letní gumy.
Nehod se zimu stane plno, ale píše se hlavně o těch, kdo měli letní pneu. Předpokládám, že reklamu na používání zimních gum podporují všichni (výrobci, besip, stát, pneuservisy...), ale jaká je skutečnost ?
Je to tak 5 let zpátky, kdy v dubnu napadl sníh a mnoho lidí už mělo přezuto na léto. Já, protože jezdívám na hory, měl jsem tehdy zimáky. Ten provoz byl tragický. Kolony, hávárky, auta mimo silnici, rozbruslování do kopce. Bylo to tehdy i ve zprávách a bylo to právě díky letním gumám. A letos při té mírné zimě se mi to stalo taky. Už jsem měl letní a napadl sníh a zrovinka ten den jsem musel vyjet. A maje srovnání se zimními musím říct, že se mi jelo o poznání hůře. Na zimákách mi auto opravdu tolik neklouže. Já si nemyslím, že je to masáž. Jak tady někdo psal, 2 sady gum = větší dojezd, takže neekonomické to není. Navíc guma je to jediný, co tě spojuje s pevnou zemí, a to má být to nejlepší na vozidle. Mužeš mít výkonný motor i brzdy, ale když to guma nepřenese, je to k ničemu.
respond
1 2




Copyright © EBM system k.s., 2005 – 2024, all rights reserved.